Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród

Skula 15:53, 04 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
dzisiaj przed burzą

____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 15:54, 04 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 15:54, 04 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 15:55, 04 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
i jeszcze małe winogrona:

____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 15:55, 04 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 17:03, 05 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
dzięki że jak zwykle można na Was liczyć .
każde pytanie idzie w próżnię jeśli nie dotyczy obwódek z bukszpanu i sadzenia żarówek - żurawek
co to za sekta?
____________________
Skula Pomysł na ogród
monik_ser 18:53, 10 cze 2013

Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 1
Skula napisał(a)


program jest ogólnodostępny i zupełnie darmowy
wymaga jednak trochę wprawy



Witam
Proszę o podanie nazwy tego programu , gdyż też chciałabym się trochę pobawić przy tworzeniu swojego ogrodu
z góry dziękuję
Skula 07:14, 12 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
monik_ser napisał(a)



Witam
Proszę o podanie nazwy tego programu , gdyż też chciałabym się trochę pobawić przy tworzeniu swojego ogrodu
z góry dziękuję


witaj - ten program to :

Google SketchUp
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 07:40, 12 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
posłuchajcie, ostatnio chodzi nam po głowie zorganizowanie i posadzenie małego sadu
dosłownie może 4 drzewek - jabłoni
trochę czytałem o zasadach sadzenie, przygotowania miejsca i odpowiednim nawożeniu
ale jakoś nie pojmuję tego co piszą na temat "zapylaczy"
jaką metodologią się kierować przy sadzeniu? wystarczy że przy sadzeniu 4 drzewek 2 będą innego gatunku?
może mi to ktoś rozjaśnić?

"Drzewa i krzewy wysadza się w rzędach, oddzielając odmiany o różnym czasie dojrzewania owoców i wrażliwości na choroby i szkodniki. Wysadzamy także zapylacze.Odległość w rzędzie i w międzyrzędziach zależy od siły wzrostu odmiany i podkładki."
____________________
Skula Pomysł na ogród
jambosana 08:53, 12 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
To nie jest tak, że posadzenie 2 odmian gwarantuje ci zapylenie. Bo jedna odmiana może być dobrym zapylaczem dla drugiej, albo nie. Kupując musisz się zastanowić nad odmianami. Ja wybrałam delikates, szampion i oliwkę żółtą (papierówka), bo zdaje się, że delikates zapyla szampion, papierówka szampion. Szczerze to dokładnie nie pamiętam jak to było, ale pamiętam, że 2 tygodnie siedziałam i wybierałam te odmiany tak by się zapylały, by były od lata do późnej jesieni (najpierw papierówka, potem delikates, potem szampion) Tu masz odmiany z podaniem zapylaczy
http://poradnikogrodniczy.pl/jablonie.php .
Dobrym zapylaczem podobno są niektóre jabłonki ozdobne. Ja jeszcze korzystałam ze strony lokalnego sadownika, u którego nabywałam odmiany i on tam miał też podane jaka odmiana zapyla jaką,ale nie ma już tej strony. Musisz po prostu sobie poszukać,
Do mini sadu polecam derenie jadalne - na nalewki oczywiście i świdośliwe - zdobi i smaczna. I dereń i świdośliwa niewymagające. A jabłonki, to szkoda gadać -jak nie parch jabłoni, to owocówki itd. Z krzewów jeszcze jagoda kamczacka, borówki, porzeczki, agrest. Tak myślę, że jak robić mini sad, to takie sadzić, co w sklepach nie ma (albo jest mniej), czyli np. miękkie owoce - śliwkę, stare odmiany jabłoni - wymienioną oliwkę, kosztelę, szarą renetę, a także jagody, świdośliwę, derenie.

Tu masz wątek, nie wiem czy byłeś http://www.ogrodowisko.pl/watek/680-drzewa-krzewy-owocowe-i-pnacza-o-jadalnych-owocach

No i koniecznie musisz zajrzeć na forum "firmy od spryskiwaczy", tam udziela się wielu sadowników- amatorów.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies