Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach

ell 13:01, 15 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Witam wszystkich zainteresowanych uprawą owoców w naszych przydomowych ogródkach!

Założyłam ten wątek z myślą, iż miło by było podzielić się też wiedzą o uprawie i pielęgnacji roślin przydatnych w naszej kuchni. Przeglądając forum zauważyłam, że niektórzy nadal uprawiają owoce w swoim ogródku.

Pokazujcie swoje sady, a przy okazji dzielmy się wszyscy swoimi doświadczeniami.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
monteverde 19:24, 15 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
popieram założenie tak ważnego wątku, tym bardziej, że coraz więcej ludzi chce jeść zdrowo)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 20:23, 15 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to może ja:
Od 3o lat w ogrodzie.Najpierw ogród warzywno-kwiatowy,potem doszły krzewy ,no i po 5 latach owoce z własnych drzew.Miałam wiśnie ,śliwy,jabłoń-papierówkę,gruszkę-konferencję.Z tych wymienionych została grusza,i to dosyć okrojona.Wszystkie porzeczki,agresty zlikwidowane,a na ich miejsce poszła borówka amerykańska i brzoskwinie -samosiejki 3.Doszła też malina-polana,owocująca od sierpnia do mrozów.No i nieśmiertelne truskawki zmieniające miejsce co 4 lata.
Warzywa miałam kiedyś wszystkie.Aktualnie ograniczam się do cukinii,ogórków,dyń, buraczków i fasolki szparagowej.Przyprawowe,koper,pietruszkę sadzę w małej ilości.
Z cukinii robię leczo,z dyń zupę dyniową,ogórki-mizeria i do kwaszenia,buraczki -botwinka i do wekowania.,fasolka-wiadomo na bieżąco.
Z uwagi na bielinki,nie sadzę kapustnych.
Ale w tym roku wyjątkowo posadziłam kalarepę.Liczę na deszczowe lato. Stopniowo będę pokazywać moje ogrodowe skarby.
Dziś rzodkiewka do pochrupania-
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 03:53, 16 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z krzewów owocowych znakomicie sprawdza się borówka amerykańska- wspaniałe owoce na wyciągnięcie ręki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ell 20:59, 16 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
U mnie w ogródku zagościły porzeczki i agresty

a pod nimi w tym roku posadziłam cebulkę, posiałam troszkę pietruszki, koperku i rzodkiewki

Dzieciaki już czekają na poziomki, truskawki i borówki





w tych klombach posadziłam truskawki - może coś urośnie czas pokaże

w tamtym roku zasadziłam jedną jabłonkę i gruszę klopsę, w tym wisienkę i brzoskwinkę




____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 21:30, 16 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
w rogu malinki, które powolutku same rozejdą się wzdłuż płotu no i oczywiście pigwowiec mój nowy nabytek



____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Gardenarium 00:44, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli nie ma miejsca, można na płocie rozpiąć jeżynę bezkolcową
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ell 14:19, 18 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
też tak myślałam dwa dni temu zgadałam się z sąsiadką, ona ma właśnie taką jeżynę i chętnie puści pędy do mnie, bo u niej miejsca tyle co nic ( 10mx10m) a nasze dzieciaki i tak gonią po dwóch ogródkach - chociaż roślinka będzie miała więcej miejsca
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
monteverde 22:51, 19 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
moja jeżyna bezkolcowa z tamtego roku zdjęcie, skutecznie zasłania taras przed wścibskimi sąsiadami) rośnie na stelażu ze starych popękanych rur od wody)



Ell życzę Ci takich dorodnych owoców

i warzywek

mój tegoroczny rabarbar

i lubczyk

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
an_tre 22:59, 19 maj 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
U mnie z owoców mam najwięcej porzeczek czerwonych i czarnych, jeżyny bezkolcowe też mam ale w tym roku przemarzły i nie wiadomo czy będzie jakiś owoc

____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies