Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród

Gardenarium 22:51, 13 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skula napisał(a)
powiedzcie co zrobić żeby mrówki i ślimaki omijały owoce?


Wyściółkować sieczką z suchej słomy, pod krzewy podłożyć. Chemia odpada, zakopywać pojemniczki z piwem. Odwrócone grejfruty połówki kłaść.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:53, 13 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skula napisał(a)


Wykrój rabaty czyli trawę wytnij spod drzewek, będzie dużo ładniej, przy altanie wytnij podłużną rabatę, rośliny zarastają trawnikiem, a i kosić będzie łatwiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:55, 13 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skula napisał(a)
witajcie - jestem jeszcze podczas lektury dotyczącej sadu i zakładania ogrodu owocowego
targają mną wątpliwości natury wizualno- organizacyjnej
tj - czy drzewka owocowe skomponują się do całości ?
czy je jakoś oddzielać symbolicznym pasem niskiego żywopłotu z istniejącego wiązu
czy może z irgi błyszczącej , czy może z borówki amerykańskiej , czy może pozostawić wolną przestrzeń ?
miejsce pod ewentualne drzewka wygląda tak :


Wydzielić niskim żywopłotem do 1 metra z irgi błyszczącej, łądny będzie, ale bramę - takie wejście zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:08, 13 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do czasem nieco sarkastycznego tonu i uciekania i wracania. Nikt tutaj nikogo nie zmusza do bycia lub nie. Jesteś tu chyba z własnej woli. ?

Sporo osób tu zagląda do Ciebie, jednak Ty do nikogo z tych obecnych nie zaglądasz, chyba że się mylę, ale mogę nawet to sprawdzić. Gdybyś odwiedzał innych, miałbyś na pewno więcej odwiedzin "zwrotnych" po linku w podpisie, to łatwe, Klikasz w link i jesteś.

Zainteresuj się, co dzieje się u innych, patrz co robią inni, nie wszyscy tu sadzą "obowiązkowe" rośliny. Owszem są ulubione, ale nie obowiązkowe. Mamy do tego prawo, Jak masz lepsze "typy" - podaj je.

Co do doboru roślin skorzystaj może z tych podpowiedzi. http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu
Patrz na zdjęcia w galeriach, wszystkie są moje, ja je udostępniam dla inspiracji, doceń też moją pracę. Przecież ja to musiałam wszystko napisać. Zrobić gdzieś te zdjęcia

Ogrodowisko to nie tylko forum, to strona główna, ponad 400 artykułów z obszernymi galeriami zdjęciowymi, gdzie możesz się nauczyć kompozycji od najlepszych ogrodników na świecie plus relacje z Chelsea Flower Show.

90 artykułów o ogrodach angielskich, gdzie warzywnictwo, ekologia i sady są na wysokim poziomie. Ja to wszystko udostępniam, a więc nie zamykaj się jak ślimak w skorupie w swoim ogrodzie i nie naburmuszaj. Nie oczekuj tysiąca propozycji ot tak, w tej minucie i już zaraz. Zachęć innych a nie odstraszaj. Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 01:13, 14 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465

Danusiu, podziwiam Twoją cierpliwość, tak bardzo chciałbym się jej od Ciebie nauczyć
Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
Skula 11:38, 14 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
nebel napisał(a)

Danusiu, podziwiam Twoją cierpliwość, tak bardzo chciałbym się jej od Ciebie nauczyć
Pozdrawiam


no to musisz się zapisać na korepetycje
nie rozumiem tego złośliwego komentarza , jaki jest jego , no po za wybitnym pochlebstwem, cel?

____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 11:41, 14 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
Gardenarium napisał(a)


Wydzielić niskim żywopłotem do 1 metra z irgi błyszczącej, łądny będzie, ale bramę - takie wejście zrobić.


dziękuję za wszelkie rady - są one dla mnie bardzo cenne
można nawet rzec ,że drogocenne
tworzenie tego miejsca jest dla mnie bardzo ważne i stąd te pytania

dziękuję również za cenne porady dotyczące mrówek oraz wydzielenia rabat
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 12:03, 14 cze 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
a teraz chciałbym się odnieść do głównego postu i stawianych w nim tez

znalazłem to miejsce i po dogłębnym jego przestudiowaniu postanowiłem wejść do Waszej społeczności
ale , bez urazy, panująca tu atmosfera przypomina mi sytuację w zgranej klasie do której dołącza nowy uczeń.
kilka osób z grzeczności go wita , ale reszta tworzy zamkniętą kastę .
nie wiedziałem że obowiązkowe jest tu wzajemne odwiedzanie się i w ten sposób żyje forum - nie wiedziałem też że jednym z ważniejszych elementów - priorytetowym - można rzec , jest licznik oraz świętowanie 100 strony.
już to samo powoduje dziwną pogoń , a same gratulacje zajmują kolejne parę stron wątku

nie jest to wyłącznie moja opinia , bo spotykałem się z nią wielokrotnie na innych forach
i muszę powiedzieć ,że jest ona powodem że nie rozwija się ono tak jakby mogło
proszę sobie spokojnie o tym pomyśleć - może trzeba zmienić jakąś formułę?
ale to tylko moja skromna opinia - i przecież niczego nie potrzeba zmieniać i udoskonalać skoro tylu osobom to odpowiada - prawda?
a że pojawił się ktoś , kto ma inne zdanie - cóż życie i jak Pani napisała , nikt nikogo to siłą nie trzyma.

wchodząc tu - nie tylko ja, ale pewnie i wiele innych osób, liczyliśmy na dialog i porady doświadczonych ogrodników - czy to amatorów czy zawodowców
liczyłem ja, liczą na to także inni - ale jak się nie ma na liczniku kilkuset wpisów i ze 100 stron to raczej liczyć na to nie można - to jest główny problem tego miejsca a nie dobór roślin , ich gatunków i obowiązkowego zestawu
daleki jestem do obrażania kogokolwiek, czy nawet komentowania upodobań
chciałem jedynie w tym miejscu odnaleźć ludzi, z którymi będzie można konstruktywnie porozmawiać w temacie... a odbiłem się od zamkniętych drzwi i spotkałem się z kręgiem odwróconych pleców

odnosząc się do Pani słów dotyczących włożonej przez Pani pracy w tworzenie tego miejsca:
to jestem pod wrażeniem pasji , którą Pani realizuje
tego jak właśnie pasja pozwala Pani angażować siły i energię , by obok zawodowych prac, to miejsce jeszcze prowadzić
podziwiam i gratuluję


____________________
Skula Pomysł na ogród
Lilka 14:22, 14 cze 2013

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Ja też kiedyś byłam nowa. Jezeli będziesz łaskaw zajrzeć do mojego wątku stwierdzisz że nie mam 100 wpisów i bardzo nieregularnie ( z braku czasu ) odwiedzam forum. Jednak zawsze po powrocie spotykam się tu z ciepłym przyjęciem. Zawsze znajdzie się ktoś kto z życzliwością odpowie na zadane pytanie. Czytając twoje wypowiedzi rzuca mi się w oczy jedno: ja, mi dla mnie i fochy jak u starej panny. Jak administrator cię jeszcze nie pogonił nie mam pojęcia. Nie ma tu ma obowiązkowych roślin , obowiązku podpisywania codziennie listy ale też obowiązku zaglądania do Ciebie i komentowania Twoich poczynań. Skoro jesteś tak samowystarczalny i wszystkowiedzący nie wiem co tu właściwie robisz, jednocześnie denerwując swoimi wypowiedziami czytających.
Przepraszam wwszystkich forumowiczów za ten post ale po prostu nie zdzierżyłam
____________________
polinka 14:47, 14 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
A ja myślę, że trzeba coś od siebie dać,chociażby się przywitać aby póżniej coś dostać- w tym przypadku pomoc!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies