Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pola 21:55, 17 maj 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Troszkę roślinek które tak pięknie teraz kwitną...
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 21:59, 17 maj 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ale nadal proszę o pomoc, co dalej z tym bluszczem, wyjąć patyk .....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Madzenka 22:45, 17 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pola napisał(a)
Ale nadal proszę o pomoc, co dalej z tym bluszczem, wyjąć patyk .....


Jolu czy ma przyzsawki? Jeśli tak to podobnie jak u Danusi będzie sam się piął po murku. Ewentulnie możesz mu na razie pomóc jakimś sznureczkiem lub żyłką

Czy masz etykietkę jaka to dokładnie odmiana?
Zapytaj szefowej jak go rozpiąć na murze, moje bluszcze zawsze przy kratkach rosły...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pola 22:48, 17 maj 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Marzena2007 napisał(a)


Jolu czy ma przyzsawki? Jeśli tak to podobnie jak u Danusi będzie sam się piął po murku. Ewentulnie możesz mu na razie pomóc jakimś sznureczkiem lub żyłką

Czy masz etykietkę jaka to dokładnie odmiana?
Zapytaj szefowej jak go rozpiąć na murze, moje bluszcze zawsze przy kratkach rosły...

No to mnie zagiełaś bo brak etykietki kurcze nie wiedziałam że bluszcze mogą być bez przysawek jutro muszę je obejrzeć, myślałam że one wszystkie same się przyczepiają.....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Milka 23:44, 17 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pola, musisz wyciągnąc te kije, a bluszcz przymocowac takimi haczykami, z jednej strony plastik, z drugiej gwozdek, tego używają do montażu kabli na ścianie; przybijesz, elewacji nie uszkodzi i będzie sobie rósł, bo te gwozdki maja kształt podkowy i jest miejsce na gałązkę bluszczu i tak go rozciągniesz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa 07:53, 18 maj 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pola piękne zdjęcia !!!
Ja jestem ciagle pod wrazeniem tego ogrodu w Pisarzowicach , jest jeszcze otwarty do 26 maja
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Madzenka 08:05, 18 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
irena_milek napisał(a)
Pola, musisz wyciągnąc te kije, a bluszcz przymocowac takimi haczykami, z jednej strony plastik, z drugiej gwozdek, tego używają do montażu kabli na ścianie; przybijesz, elewacji nie uszkodzi i będzie sobie rósł, bo te gwozdki maja kształt podkowy i jest miejsce na gałązkę bluszczu i tak go rozciągniesz


Znakomity pomysł. Potem się same przyssają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Evchen 11:18, 18 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Polu, to zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli bluszcz ma opleść mur - to zrobiłabym tak, jak radzi Irenka,
jeśli natomiast chciałabyś go utrzymać w ryzach -kupiłabym gotowe obeliski - są różnej wysokości, drewniane albo metalowe ew. można zamówić u kowala.
Popatrz też na tą stronę
http://zielonyfront.pl/trejaze/
może się przyda
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Pola 11:25, 18 maj 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dziewczyny dziękuję za porady i będę robiła jak Irenka radzi właśnie kupił mój M gwozdki i będziemy bluszcze rozpinać, chcę by obrósł całą ścianę , strasznie mi się podobają takie domy i troszkę to zmiana bryłę domu. Cieszę się że kupiłam taki już troszkę urośnięty. Wieczorkiem pokażę fotki .....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Madzenka 15:15, 18 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pola napisał(a)
Dziewczyny dziękuję za porady i będę robiła jak Irenka radzi właśnie kupił mój M gwozdki i będziemy bluszcze rozpinać, chcę by obrósł całą ścianę , strasznie mi się podobają takie domy i troszkę to zmiana bryłę domu. Cieszę się że kupiłam taki już troszkę urośnięty. Wieczorkiem pokażę fotki .....


To może lepiej było winobluszcz kupić? Bluszcze rosną powoli
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies