Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Gardenarium 21:30, 19 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pola napisał(a)
Ale nadal proszę o pomoc, co dalej z tym bluszczem, wyjąć patyk .....


Bluszcz najlepiej sadzić mały, pochyło, na leżący i tak skierować aby sam potem wszedł na ścianę.
Jeśli jest taki duży trzeba poprzecinać mocowania delikatnie i uważnie, wyjąć kijek, porozplątywać poszczególne pędy i umocować na ścianie dowolnym sposobem (kołki), które potem można będzie wyjąć. Uważać, bo drucik, którym się mocuje z czasem wejdzie w pędy i może je poprzecinać, a więc ostrożnie z tym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Eve 11:20, 20 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Wita Polu, wpadłam z rewizytą

Niesamowita metamorfoza ogrodu w ciągu 1 roku. Pięknie podzieliłaś ogród, masz teraz 2 pokoje, bardzo lubię takie podziały

W Twojej werandzie jestem po prostu zakochana!
____________________
ogród Ewy
Milka 12:11, 20 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


To może lepiej było winobluszcz kupić? Bluszcze rosną powoli

ale winobluszcz gubi liście i zimą jest nieciekawie, a bluszcz zimozielony; aby szybciej rósł utnij wszystkie czubki, będzie wypuszczał boczne pędy, rób tak co jakiś czas z koleknym pędem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kitek81 22:49, 24 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Polu, widzę, ze ostatnio znalazłaś czas na ogród, bo wcześniej dużo czasu zajmowała Ci praca zawodowa! ale efekty są i zmiana już na rabatach, nawet na odpoczynek i herbatkę na werandzie czas się znalazł
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Pola 19:26, 26 maj 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dziewczyny, dzięki że zaglądacie porady cenne zostawiacie. Niestety teraz przez najbliższe 3 tygodnie pracuję bez dnia wolnego więc tylko będę zaglądać do waszych ogrodów pozdrawiam
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
ewsyg 23:54, 09 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Polu. Widzę, że również masz wąską i długą działkę. To niezły orzech do zgryzienia. Ja wiele kilometrów nabiłam na licznik przechadzając się w tą i z powrotem zanim powstał w głowie plan działki. I nie powstał nagle, tylko stopniowo, właściwie cały czas powstaje, krystalizuje się. Żałuję tylko, że mam tak mało czasu wolnego aby plan w życie wprowadzać. Polu masz fajny klimacik na werandzie. Super. Będę do Ciebie zaglądała. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ewa 06:29, 10 cze 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
kitek81 14:46, 28 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Pola, a TY gdzie się podziałaś? Czyżbyś też narzekała na brak czasu, jak ja ?
Pozdrawiam :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Pola 17:32, 30 cze 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dziewczyny, zmarł mój ojciec i marnie sobie z tym radzę.....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
kitek81 16:17, 06 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Polu tak bardzo mi przykro, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia! Wiem co czujesz, bo ja Taty nie mam już od 5 lat, a w kwietniu zmarł mój teściu teraz na pewno jest Ci ciężko i pewnie jeszcze długo będzie, ale potem człowiek do bólu się przyzwyczaja, bo on niestety nie minie!
jestem z Tobą w tych ciężkich momentach!
przytulam wirtualnie :*
trzymaj się, Kochana :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies