Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe skarby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe skarby

janina_zawada 06:32, 27 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Też mam taką pęcherznicę , przycinane gałązki ładnie się ukorzeniają .
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
an_tre 22:33, 27 kwi 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Beatko prace przy strumieniu bardzo zaawansowane, robota pali wam się w rękach powiedziałam do męża, że jak porobisz nasadzenia roślin i zagospodarujesz strumień to twój ogród będzie pokazowy powodzenia


____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 22:48, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Betka napisał(a)
Witaj AgnieszkaW Dziękuję za odwiedziny i również pozdrawiam




Czy pęcherznica nadaje się za żywopłot?


Może być, wysoki będzie bo ona mocno rośnie, Dereń biały też może być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 22:59, 27 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Ewa4 napisał(a)
Beatko tak pęcherznica nadaje się na żywopłot ponieważ bardzo lubi przycinanie wtedy bardzo się rozrasta .fajne zakupki zrobiłaś.

Właśnie zastanawiam się nad nią może zrobię z niej żywopłot od strony szosy a od strony łąk zimozielony bym chciała. Muszę zrobić osłonę od wiatru - najbardziej będzie potrzebna w zimie. Zimowe wiatry są niebezpieczne dla roślin
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:01, 27 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
janina_zawada napisał(a)
Też mam taką pęcherznicę , przycinane gałązki ładnie się ukorzeniają .


Janinko dobrze wiedzieć może sama trochę na rozmnażam pęcherznicy Dzięki
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
AgnieszkaW 23:02, 27 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Betko, dopiero teraz przeczytałam pytanie o pęchęrznicy, ale odpowiedź już znasz. Dereń biały ma zimą fajne czerwone pędy, szczególnie po cięciu. Obie rośliny dość szybko rosną, pęchęrznica bywa zielona, żółta, bordowa i teraz chyba jest nowa odmiana o pomarańczowo-czerwonych liściach. Dereń bywa albo całkiem zielony, albo bialo obrzeżony, albo żółto obrzeżony (mówię oczywiście o liściach), Nie mam teraz czasu dokładnie poszukać nazw odmianowych, ale jeśli będziesz potrzebowała, to poszukam w katalogu roślin. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Betka 23:04, 27 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)


Może być, wysoki będzie bo ona mocno rośnie, Dereń biały też może być.



Witaj Danusiu ! Derenie mam posadzić przy brzozach. W sumie od drogi też by pasował .Muszę się zastanowić Dziękuję za odwiedzinki i rady
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:12, 27 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
AgnieszkaW napisał(a)
Betko, dopiero teraz przeczytałam pytanie o pęchęrznicy, ale odpowiedź już znasz. Dereń biały ma zimą fajne czerwone pędy, szczególnie po cięciu. Obie rośliny dość szybko rosną, pęchęrznica bywa zielona, żółta, bordowa i teraz chyba jest nowa odmiana o pomarańczowo-czerwonych liściach. Dereń bywa albo całkiem zielony, albo bialo obrzeżony, albo żółto obrzeżony (mówię oczywiście o liściach), Nie mam teraz czasu dokładnie poszukać nazw odmianowych, ale jeśli będziesz potrzebowała, to poszukam w katalogu roślin. Pozdrawiam



Witaj Agnieszko! Dziękuję za odpowiedz Właśnie pasowały by mi rośliny szybko rosnące tylko jeśli chodzi o derenia to jak zrobić z niego formowany żywopłot? Czy będzie dobrym tłem dla kwiatów? Jakoś chyba ta pęcherznica bardziej mi pasuje. Agnieszko nie szukaj mi odmian szkoda twojego czasu mam katalog to sobie zerknę - Dziękuję
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:15, 27 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
an_tre napisał(a)
Beatko race przy strumieniu bardzo zaawansowane, robota pali wam się w rękach powiedziałam do męża, że jak porobisz nasadzenia roślin i zagospodarujesz strumień to twój ogród będzie pokazowy powodzenia




Witaj an_treBardzo mi miło że do mnie zajrzałaś Chciałabym żeby mój strumyk był na pokaz Będę do tego dążyła i mam nadzieję że tak będziePozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
AgnieszkaW 23:26, 27 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pstrokaty dereń nie będzie dobrym tłem dla kwiatów (jeśli tam mają być kwiaty), fajne tło może stanowić pęchęrznica, bo nie ma pstrokatych liści. Ja mam posadzony dereń biało obrzeżony w kompozycji z bordowym perukowcem, nawet ciekawie to zestawienie wygląda, ale tam nie mam już żadnych innych roślin. Jak puszczą liście, to zrobię fotkę (jeśli chcesz). Tak mi jeszcze przyszedł do głowy inny pomysł - żywopłot ze śliwy wiśniowej odmiany Nigra (kupuje się małe krzewy i tnie od małego). Jest piękny, widziałam w czasopiśmie, tylko nie pamiętam, w którym. Może być też piękny żywopłot ze zwykłego modrzewia, jeśli nie będziesz musiała w tamtym miejscu sprzątać igieł. Nad rzekę, strumyk idealnie nadaje sie żywopłot z choiny kanadyjskiej (elegancki, zimozielony) - poczytaj o tym. Ale ci dałam na noc do myślenia. Dobranoc - niech Ci się przyśni najlepsze rozwiązanie.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies