Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Głóg - Crataegus

Pokaż wątki Pokaż posty

Głóg - Crataegus

Margarete 17:11, 11 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Marzy mi sie aby na trawniku przed domem ( szeregowiec) a więc juz od strony ulicy posadzić głóg, najlepiej szczepiony, jako takie niewysokie drzewko. Miałabym na niego widok z okna, kwitnie przecież slicznie a i same liscie tez są ozdoba.
To jest trawnik od strony południowo zachodniej, wiec ma duzo słońca. Czy takie warunki dla głogu mogą być ?
jakie macie doswiadczenia z tym drzewkiem ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gardenarium 17:36, 11 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam takie doświadczenia, że chorują masowo na choroby grzybowe i nie sadzę ich w ogóle.

http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=513

a tutaj zaraza ogniowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaraza_ogniowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 00:32, 12 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ojej, dzięki Danusiu za info.
Poczytam, pomyślę bo wyjątkowo mi zależy na głogu własnie, to drzewo miało i ma dla mnie i dla mojego męża poza urodą pewne znaczenie symboliczne.... a to szkoda by było napalic sie, wydac kasę i ... rozczrowac sie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Selly 09:42, 12 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Podzielam Twój zachyt dla głogu. Mi też bardzo się podoba , szczególnie odmiana Paul scarlet , więc nieświadoma zagrożeń , o których wspomniała wyżej Danusia, kupiłam sobie taki szczepiony w zeszłym roku. Mam więc narazie 1-roczne doświadczenia i są pozytywne. Zobaczę , co dalej ... Dam mu szansę , bo kwitnie przepięknie. Wprawdzie miał potem plamistość liści, ale w końcu każdy z nas też ma jakieś wady
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
ola 15:36, 12 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Ja też posadziłam głóg, i potwierdzam zdanie Danusiu, bardzo chorowite drzewko. Ładnie kwitło tylko przez 2 pierwsze lata, a teraz to już tylko myślę co posadzić w jego miejsce, bo nie jest już żadną ozdobą.. Takie samo drzewko rosło u sąsiadów i w zeszłym roku widziałam jak go wycinali.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Margarete 15:39, 12 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ola, Selly dzieki za informacje... cały czas rozważam... kupic czy nie...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
kaisog1 16:11, 12 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
U mnie na osiedlu są głogi szczepione. Co roku chorują i nie wyglądają najlepiej. Opryskiwane są co roku ale to i tak nie pomaga....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
aleksandra_g 15:50, 16 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Ja dostałam drzewko w prencie i chyba przez to, że nie doceniłąm jego uroku zemściło się rdzą jeżeli dobrze mniemam? pryskać ? czy za duże ryzyko, że zarazi inne roślinki i odrazu drzewko usunąć? doradźcie proszę..

____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 00:27, 24 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydaje mi się, że to jest to - galasy spowodowane szkodnikiem galasówką dębianką

http://www.sp-sadowa.edu.pl/strona/puszcza/dyplom/kampinos/szata_roslinna/rosliny1/galasowka/index.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 15:21, 24 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Gardenarium napisał(a)
Wydaje mi się, że to jest to - galasy spowodowane szkodnikiem galasówką dębianką

http://www.sp-sadowa.edu.pl/strona/puszcza/dyplom/kampinos/szata_roslinna/rosliny1/galasowka/index.html


ojej to co mam teraz z tym zrobić?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies