Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na jezioro

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na jezioro

Selly 09:55, 23 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
yolka napisał(a)
Dzisiaj zrobiłam wiośnie zdjęcia
1. założenie: rabata z roślinami o szaroniebieskich liściach. dlatego, że kostka antracytowa i kompletny brak pomysłu co jeszcze mogłabym posadzić. Po lewej są cebulowe


Ja bym to widziała jeszcze jakieś różowe lub/i fioletowe kwiatki. Ładnie by się z szarozielonymi komponowały .
A różowych bylin , czy jednorocznych roślin jest całe mnóstwo
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
yolka 10:51, 23 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Selly napisał(a)
Wpadłam z rewizytą, żeby zobaczyć, co u Ciebie słychać.
Widziałam Twojego różanecznika. Wydaje mi się , że on nie ma problemu z chorobą grzybową, lecz raczej jest trochę zabiedzony, ze względu na niewłaściwe ph gleby. Masz może phanometr? Przy uprawie rododendronów , to niezbędny gadżet . Ja swój kupiłam na allegro ( kilkanaście złotych) i bardzo się zdziwiłam, że tak fajnie pokazuje ph gleby. A jeszcze bardziej się zdziwiłam, że mój różanecznik, mimo iż w zeszłym roku posadzony w kwaśny torf, dziś ma już ph 7. A to dużo za dużo , żeby różanecznik mógł zdrowo rosnąć, więc teraz kombinuję, jak mu to ph obniżyć.

A Ty , jak sadziłaś swojego rh ? I jaka to odmiana ? jakie będzie miał kwiaty ? Ma już pąki ?
W Koszalinie pierwsze różaneczniki zaczynają już kwitnąć. Miłego dnia !


Nie pamietam nazwy swojego. Kwietnie najpierw na bladoróżowo potem robi sie biały. Ma mnóstwo twardych dość duzych pąków, Ph mam najniższe (czerwony kolor na wzorniku) liczby nie pokazuje. . Jako podłoże zastosowałam kwasny torf (3,5 - 4,5) pomieszany z ziemia spod dębów, przekompostowane liście dębowe - gdzieś to wyczytałam. Na jednym końcowki liści są brązowe po oprysku zakres brązowego przestał sie powiększać. Może oprysk zadziałał. Zrobie zdjecie z bliska i pokaże.Wydaje sie, że gdyby nieodpowiednie ph to wszystkie wyglądałyby podobnie, a te objawy są na jednym. Ziobaczymy, mam nadzieje doczekać sie pieknych kwiatków. Napisz jak znajdziesz sposób na obniżenie zbyt wysokiego ph. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 10:53, 23 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Selly napisał(a)


Ja bym to widziała jeszcze jakieś różowe lub/i fioletowe kwiatki. Ładnie by się z szarozielonymi komponowały .
A różowych bylin , czy jednorocznych roślin jest całe mnóstwo


Kwitna rózowo-niebieskie fiacynty (zrobie aktualne zdjęcia) i różne tulipany, zakwitaja powoli narcyze. i żagwin.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
GorAna 23:17, 23 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Selly 07:49, 24 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
yolka napisał(a)


Nie pamietam nazwy swojego. Kwietnie najpierw na bladoróżowo potem robi sie biały. Ma mnóstwo twardych dość duzych pąków, Ph mam najniższe (czerwony kolor na wzorniku) liczby nie pokazuje. . Jako podłoże zastosowałam kwasny torf (3,5 - 4,5) pomieszany z ziemia spod dębów, przekompostowane liście dębowe - gdzieś to wyczytałam. Na jednym końcowki liści są brązowe po oprysku zakres brązowego przestał sie powiększać. Może oprysk zadziałał. Zrobie zdjecie z bliska i pokaże.Wydaje sie, że gdyby nieodpowiednie ph to wszystkie wyglądałyby podobnie, a te objawy są na jednym. Ziobaczymy, mam nadzieje doczekać sie pieknych kwiatków. Napisz jak znajdziesz sposób na obniżenie zbyt wysokiego ph. Pozdrawiam


Oh jej ! To ja się tu wymądrzam , a widzę ,że lepiej dbasz o swoje różaneczniki niż ja. Widać ,że prawidłowo je wsadziłaś, skoro masz stabilne ph. Ja niestety wsadziłam go w sam torf .Nie zmieszałam z żadną materią organiczną, więc błyskawicznie ph mi podskoczyło. Będę w tym roku przesadzać zatem tego mojego jedynego rh właśnie w taką mieszankę, o jakiej Ty piszesz. No i to jest właśnie ta moja metoda na obniżenie ph

A to ode mnie kwiatek w prezencie na miłe rozpoczęcie dnia. Pozdrawiam

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
yolka 08:24, 24 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Selly napisał(a)


Oh jej ! To ja się tu wymądrzam , a widzę ,że lepiej dbasz o swoje różaneczniki niż ja. Widać ,że prawidłowo je wsadziłaś, skoro masz stabilne ph. Ja niestety wsadziłam go w sam torf .Nie zmieszałam z żadną materią organiczną, więc błyskawicznie ph mi podskoczyło. Będę w tym roku przesadzać zatem tego mojego jedynego rh właśnie w taką mieszankę, o jakiej Ty piszesz. No i to jest właśnie ta moja metoda na obniżenie ph

A to ode mnie kwiatek w prezencie na miłe rozpoczęcie dnia. Pozdrawiam



Dziękuję za kwiatek
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AniaK 17:19, 27 kwi 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Yolka zobacz taką propozycję

żółte- przywrotnik ostroklapowy
niebieskie- bodziszek wspaniały
filetowe-szałwia omszona
duże różowe-ostróżka albo róża
małe fioletowe-goździk siny
malutkie zielone- tawka niska
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
yolka 21:51, 29 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
AniaK napisał(a)
Yolka zobacz taką propozycję

żółte- przywrotnik ostroklapowy
niebieskie- bodziszek wspaniały
filetowe-szałwia omszona
duże różowe-ostróżka albo róża
małe fioletowe-goździk siny
malutkie zielone- tawka niska

Bardzo, bardzo dziekuję, napewno twoją propozycje wezmę pod uwagę. Oczywiscie pochwalę sie fotką. Tylko ciężkawo z sadzonkami , zima długa, chyba dlatego. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 22:02, 29 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
śpiacy trzmiel
tylko 2[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/34/342444/original.jpg[/img
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
GorAna 23:08, 29 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Odużył go zapach hiacynta
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies