Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilcze pole – zagwozdki, przemyślenia, zmagania i efekty

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilcze pole – zagwozdki, przemyślenia, zmagania i efekty

Selly 08:05, 20 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witamy na Ogrodowisku. Zdjęcia Twojej działki są jak zdjęcia procesów ewolucji w przyspieszonym tempie Fajnie się to ogląda. Czekamy na ciąg dalszy
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 08:05, 20 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
beta 08:32, 20 mar 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
i ja się witam...fajny tytuł wątku...lubię pismo obrazkowe.....bardzo mi sie podoba Twój płot...ja właśnie na tym etapie, więc.....super to zdjęcie z tym krzesełkami na tarasie a w koło te wykopy

pozdrawiam mi zaglądać będę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mWilQ 08:48, 20 mar 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Niezmiernie się cieszę z odwiedzin kolejnych forumowiczów i oczywiście Pani założycielki, witajcie



____________________
Wilcze pole
beta 08:54, 20 mar 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a skąd konkretnie jesteś?...
jeśli już było to przepraszam, widocznie nie doczytałam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mWilQ 09:03, 20 mar 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
beta napisał(a)
a skąd konkretnie jesteś?...
jeśli już było to przepraszam, widocznie nie doczytałam


Z okolic Wrocławia.
____________________
Wilcze pole
yolka 18:36, 20 mar 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
witaj. też jestem nowa i na podobnym etapie.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Kondzio 18:38, 20 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
To masz szczęści bo Wrocławska grupa jest zgrana i maja dużo spotkań hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
mWilQ 19:24, 20 mar 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
yolka napisał(a)
witaj. też jestem nowa i na podobnym etapie.

Część, etap emocjonujący, ale mimo wszystko nie zazdroszczę ogromu pracy

Kondzio napisał
To masz szczęści bo Wrocławska grupa jest zgrana i maja dużo spotkań hi hi hi

Dobrze wiedzieć Wstępnie rzuciłem okiem na mapę zarejestrowanych ogrodów i widziałem kilka w pobliżu.
____________________
Wilcze pole
mWilQ 19:41, 20 mar 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Po moich pracach instalacyjnych, które w sumie jeszcze mam w planach kontynuować, weszli brukarze. Usuwając warstwę humusu pod chodniki stworzyli na działce mnóstwo wałów ziemnych, które muszę rozgrabić, przetransportować w inne miejsca. Kostka i ogrodzenie prowadzone na jednej wysokości uwarunkowały wysokość terenu. Względem drogi, która pierwotnie była zrównana z działką doszło z 50 cm. Żeby na całej działce uzyskać równą powierzchnię muszę jeszcze sporo ziemi dowieźć i niestety przerzucić ją ręcznie. Ze względu na zamknięty teren, kostkę i drenaże, nie mam jak wpuścić tam koparki, a przynajmniej bałbym się szkód jakie wyrządzi. Nie znalazłem nikogo z lekkim sprzętem, wszyscy mają budowlane kolosy.

Mogę się pochwalić pierwszą własnoręcznie "zasadzoną" roślinką - oto nasze listki. Tak naprawdę łatwiej było nam ułożyć wzór samemu, niż tłumaczyć brukarzom jakiej wielkości i w którym miejscu mają być narysowane wzory.



Z kostki jestem bardzo zadowolony. Przyznam, że przed zakupem nawet jej nie widziałem. Chciałem grafitową, podesłałem zapytanie do kolegi i taką mi przysłał. Czasem spontaniczne decyzje opłacają się, a przy okazji zaoszczędzają mnóstwo czasu.



Na zdjęciach widać jak dobrze czują się u nas wszelkiego rodzaju chwasty :/
Tym razem walczyliśmy z nimi ręcznie. Po wstępnym rwaniu usypaliśmy z nich całkiem sporą górkę.



Na koniec rabata frontowa w trakcie przygotowania. Zamówiłem ziemię (podobno ogrodnicy chwalą sobie jej dostawcę w naszej okolicy) i ręcznie zacząłem wyrównywać miejsca wyizolowane przez kostkę.



Taki był mój priorytet. W obecnej chwili do nasadzeń mam przygotowane rabaty frontowe i rabatę wzdłuż wykusza. Czekam na cieplejsze dni i jadę do szkółki po zamówienie.
____________________
Wilcze pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies