Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilcze pole – zagwozdki, przemyślenia, zmagania i efekty

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilcze pole – zagwozdki, przemyślenia, zmagania i efekty

mWilQ 08:37, 12 kwi 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Gardenarium napisał(a)
mWilQ podaj jak masz na imię, bo nick jest nie do wymówienia chyba że nazwę Cię "wilkiem"


Wilku będzie jak najbardziej trafne. To moje nazwisko i tak wszyscy się do mnie zwracają. Imię mam wpisane w profil - Marcin.
____________________
Wilcze pole
mWilQ 23:19, 21 maj 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Powracam po pierwszych bojach z rabatami przy kostce. Na razie maluchy, ale po kilku tygodniach widać jak wystrzeliły w górę. Codziennie podziwiam nowe przyrosty i sprawia mi to ogromną przyjemność.


Względem projektu wykusz nieco odmieniony. Kilka bukszpanów zostało pominiętych. Pojawiły się dwie różnokolorowe tawuły i pieris. Zrezygnowaliśmy z jałowca który miał stać z prawej strony, bo wyszło dla niego za mało miejsca oraz z świerka o niemieckiej nazwie - jakoś nie był nam dany. Poza tym brakuje tylko czosnków, ale do tematu wrócimy na zimę i za rok je pokażę.


Na froncie też kilka zmian. Pojawiły się lawendy. Z jednej strony doszła azalia i kwiatek darowany w szkółce, ale nazwy nie pamiętam, muszę następnym razem sprawdzić. Na razie na tle kory chowają się berberysy, ale już wszystkie obrastają w listki i zaczynają się ładnie prezentować. W łezce migdałem, skalnica i wrzośce. Te zmiany były uwarunkowane mniejszymi rozmiarami rabaty, niż w projekcie, ale i tak nam się podobają
____________________
Wilcze pole
mWilQ 23:28, 21 maj 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Poza frontowymi rabaty zasuwam z ziemią na boku działki. Robota ciężka i do obrzydzenia nudna, ale zagryzam zęby i jeżdżę... rozsypuję, ubijam, grabie i równam i już pierwsze efekty są widoczne. Pomalutku metr po metrze idę do przodu. Ziemi poszło dwie wywrotki i kolejna czeka w gotowości. Niestety odzywają się moje problemy zdrowotne i muszę normować wysiłek, Na całe szczęście oprócz rozwożenia ziemi jest też mnóstwo innych zajęć, przy których odpoczywam, więc zawsze jest odskocznia i regeneracja. Zdjęcia pokażę jak skończę. Mam dla Was jeszcze kilka solówek.


Chciałoby się więcej i więcej, ale czasu ciągle mało.
____________________
Wilcze pole
mWilQ 19:58, 23 maj 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Mam problem z jednym nowo posadzonym drzewem - śliwą wiśniową.
Po około tygodniu od posadzenia pojawiły się żółte plamy, a liście zaczęły obsychać.

Drzewko było wsadzone do nawiezionej na boku ziemi. Inne liściaste i iglaste rosną tam bez kaprysów.
Od godzin popołudniowych zaczyna palić tam słońce - może to jest powód.

P.S. jak ją wysadzałem z donicy, to wydawało mi się, że nie ma szczególnie rozrośniętych korzeni, ale to pewnie wygląda inaczej dla każdej rośliny.



Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
____________________
Wilcze pole
jolusia 17:17, 02 cze 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Witaj Marcinie. Cieszy mnie fakt , że mój ogród i fotki moich zakamarków mogą stać się dla Ciebie inspiracją... Wiem coś o tym jak ważne jest by znaleźć coś w swoim stylu - sama wciąż buszuję po ogrodowych wątkach i szukam inspiracji. Dobrze , że prowadzisz dokumentację foto już od początku prac w ogrodzie...po latach będzie to świetna pamiątka...

Pozdrawiam Jola
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
mWilQ 17:23, 02 cze 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
@jolusia: Cześć, miło Cię widzieć u siebie. U mnie jeszcze ogrom pracy, żeby przygotować teren, ale małymi krokami podążam do celu. Mimo prac ziemnych, pierwsze nasadzenia mam za sobą. Strasznie cieszą mnie chociażby najmniejsze postępy. Zdjęcia ogrodów między innymi Twojego tylko napędzają mnie do dalszej pracy.
____________________
Wilcze pole
AgaAga 13:14, 05 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
mWilQ napisał(a)

[img


Witaj Wilku co to za drzewko tak ładnie kwitnie?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
mWilQ 17:51, 05 sie 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
AgaAga napisał(a)


Witaj Wilku co to za drzewko tak ładnie kwitnie?


Hej, z lewej wiśnia piłkowana kanzan, z prawej głóg dwuszyjkowy.
Wiśnia kwitnie przepięknie, ale strasznie krótko. Z głogiem mam kilka problemów chorobowych, ale zwalczam.

Pozdrawiam
____________________
Wilcze pole
AgaAga 22:06, 05 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Zaraz sobie poczytam czy ten głóg nadaje się do uprawy dla amatorów takich jak ja
Jak u Ciebie postęp prac, bo dawno już nie pisałeś i nie spodziewałam się że tak szybko mi odpiszesz
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 22:14, 05 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Już poczytałam dobrze że ma owoce jadalne tylko minus za ostre ciernie, ale kwitnie przepięknie. Szukam właśnie jakiegoś drzewa aby taras lekko przysłonić od północy i co by było miło popatrzeć siedząc na nim.
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies