Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Widok z okna się w świata widzenie przemienił

Pokaż wątki Pokaż posty

Widok z okna się w świata widzenie przemienił

JoannA 14:21, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ale tam chyba już coś rośnie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
monteverde 15:16, 03 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wisteria napisał(a)
na tle zachodniej ściany czyli tej graniczącej z lasem: rh, azalie, klon Red Sunset:
, hortensja pnąca,
jarzębina o srebrnych liściach i białych owocach, nie pamiętam nazwy ale jest piękna, no i na lewo szpaler pęcherznic diabolo. pod nimi poziomki i borówki amerykanskie, przed nimi, na trawiniku zagajnik brzozowy:

i jarzębina pendula:







wiem, wiem, agrowłókninę wyciagnę jak tylko śnieg stopnieje. nie miałam wyjścia. chwasty od sąsiadów-widmo siały się niebotycznie. żywopłot już je teraz powstrzyma. amen.



i taką roślinkę mam, czy to jakaś odmiana forsycji?
pierwotnie ogród miał być biały i takei rosliny nabywałam. kto wie?

i ulubiona jarzębina w fazie rozkwitu:



Witaj Wisterio, w ładnym miejscu mieszkasz wpadłam aby powiedzie, że ta biała forsycja to Abeliofylum, które po kwitnieniu się przycina wtedy ładnie się zagęszczabędę wpadała i podpatrywala jak "widok z okna...." się przemienia pozdrawiam aha poziomkę rozumiem masz leśną?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ZbigniewG 16:09, 03 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
wisteria napisał(a)
... a potem rozmyślanie gdzie te kolorki upchnąć. i właśnie Golden globa nie mam, chodzi mi po głowie i miejsce tez mam zacne. na prawych tyłach ogrodu, na trawniku, na tle zywopłotu z thujek. Brakuje mi tam czegoś rozjaśniającego. zastanawiam sie tylko czy nie za blisko Red Sunset.
Agnieszko a może kolor który będzie przez cały rok najprościej np grupa 3 żywotniki Jantar lub inny iglak pojedynczy np cyprysik Ivonne plus cos krzaczastego
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
wisteria 20:57, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 37
JoannA napisał(a)
Agnieszko, klon golden globe podatny na poparzenia przez słońce. Moim zdaniem nie za blisko Red Sunset, nawet przesunęłabym troszkę w lewo.


Dziękuję. Kurcze, tam jest słońca mnóstwo i to z każdej strony /o ile to jest możliwe hehe/, choć tylko do 17-tej. A przed samym "domkiem ogrodnika" rośnie Ivory Silk aby go przesłonić, dlatego też za bardzo nie mogę się zbliżać tym soliterem gdyż się zejdą.

Tu lepiej widać /fotka z dziś, marna ta wiosna, marna /



hm. no to może jednak ginkgo tylko znajdę wielki egzemplarz. lat co najmniej tyle co ja ?
____________________
wisteria Widok z okna się w świata widzenie przemienił
wisteria 21:02, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 37
margi napisał(a)
Pozdrawiam serdecznie może dowiemy się jak masz na imię czy po prostu mówimy Wisteria?
Mówisz że masz depresję od tej pogody głowa do góry wiosna już idzie ale powoli


ponarzekałam sobie dziś rankiem, popisałam, poczytalam, pooglądałam i popędziłam do wielkiego sklepu na C. i kilka łupów nabytych /np.orzech na drugą działkę/ i humor niebotycznie zwyżkował. Słońce pojawiło się na resztę dnia. Idzie wiosna. Idzie.
ot co, magia Ogrodowiska

pozdrawiam Margi
____________________
wisteria Widok z okna się w świata widzenie przemienił
JoannA 21:03, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Tak mi się wydawało, że przy domku coś rośnie, ginko fajnie by tu pasował tylko że trochę wolno rosnie. No tak... wyrośnięty będzie OK Też mi się taki marzy
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 21:07, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
wisteria napisał(a)


ponarzekałam sobie dziś rankiem, popisałam, poczytalam, pooglądałam i popędziłam do wielkiego sklepu na C. i kilka łupów nabytych /np.orzech na drugą działkę/ i humor niebotycznie zwyżkował. Słońce pojawiło się na resztę dnia. Idzie wiosna. Idzie.
ot co, magia Ogrodowiska

pozdrawiam Margi

Wszyscy tu troszkę narzekamy szczególnie na tą złą zimę, ale nawet najdrobniejszy zakup natychmiast poprawia nam humor, a na wiosenkę czekamy, oj czekamy i zapraszamy również do nas
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
wisteria 21:07, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 37
ZbigniewG napisał(a)
Agnieszko a może kolor który będzie przez cały rok najprościej np grupa 3 żywotniki Jantar lub inny iglak pojedynczy np cyprysik Ivonne plus cos krzaczastego



witaj Zbigniewie, bardzo fajna propozycja, przyznam się , że w ogóle tak nie pomyślałam. muszę pooglądać i rozważyć. wujek google mówi, że złotawe są. no pięknie by było. na takim efekcie mi zależy.dziękuję i pozdrawiam
____________________
wisteria Widok z okna się w świata widzenie przemienił
wisteria 21:09, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 37
JoannA napisał(a)
Tak mi się wydawało, że przy domku coś rośnie, ginko fajnie by tu pasował tylko że trochę wolno rosnie. No tak... wyrośnięty będzie OK Też mi się taki marzy


Tylko gdzie go znależć?.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Mile widziany.
Odwdzięczę się
____________________
wisteria Widok z okna się w świata widzenie przemienił
JoannA 21:10, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Z Ivonne mam problem, przemarza zimą, w tym roku je okrywałam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies