Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

janina_zawada 12:25, 08 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Agnieszko został uaktywniony przez administratora bo mimo wielu moich prób jakoś nigdy mi się nie udaje wpisać dobrego linku ..
U mnie słonecznie i cieplutko , śnieg spływa z dachu z hukiem ale na ogrodzie jeszcze go sporo .. Nie widać żadnych wiosennych kwiatów ,nawet przebiśniegi nie wystawiają główek .. Może jutro w cieplejszych miejscach wyjdą na wierzch..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
GorAna 21:59, 10 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Witaj Janinko, jak tam wiosnau Ciebie?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
janina_zawada 23:21, 10 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Witaj Aniu wiosna pomału się zbliża ale u mnie na razie żadnych kwiatów nie widać z pod śniegu .. Jutro może coś już się pokaże ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Anabell 23:52, 12 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Janino! begonia do pikowania nie zazdroszczę, to będzie precyzyjna praca. Nasionka masz własne? ja nigdy nie spotkałam w sprzedaży nasion stale kwitnącej.
Szykuj się do robienia zdjęć, będzie co oglądać. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
janina_zawada 07:55, 13 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Witaj Haniu.... Begonie kupuję co roku ale w sklepach jest wcześnie styczeń ,luty bo wtedy trzeba ich siać .. W tym roku rzeczywiście mi gęsto wzeszła , będę wyciągać ładniejsze roślinki i pikować w doniczki .. Mam już sporo kwiatów ale ciągle mam puste rabatki ,sieję tam jednoroczne i dosadzam byliny .. W tym roku nastawiłam się na wczesne chryzantemy . Jak będzie pogoda to pewnie dostanę ich pod koniec kwietnia ..Będzie mi kwitło pięknie do samej jesieni ..
wreszcie u mnie zginął śnieg i pokazały się wiosenne kwiaty..




krokusy i liście tulipanów ..




krokusy pod lipą



rannik tez się pokazał ale nie ma paków ..



serudszka niebieska ładnie się rozrasta ..



przebiśniegi ładnie rozkwitły pod śniegiem ..



wawrzynek jeszcze w sniego ale już ma pąki
Po tej nocy już i u mnie nie mam śniegu tylko w zakamarkach















____________________
Ogród Janiny Zapraszam
bogumila 09:45, 13 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...pierwsze wiosenne kwiaty już cieszą...serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Artur321 09:52, 13 kwi 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
Wiataj Janino wreszcie przyszła wiosna, krokusy bardzo ładne. jeszcze tylko chwila a wszystko wkoło się zażieleni.
____________________
u Artura w ogrodzie
janina_zawada 10:42, 13 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Arturze i Bogusiu witam w moim ogrodzie ..Słoneczko ładnie świeci to może wypije wodę z rabatek i można będzie już coś robić .. Na razie mam do przycinania iglaki i miliny .. Nie mogłam przyciąć bo było dużo wody po roztopach .. Cebulowe coraz ładniej się rozwijają i jest ich coraz więcej ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Anabell 23:11, 13 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Serduszka są niebieskie,? mam różowe i białe.Ja w kwiatki jednoroczne bawię się w tym roku najwięcej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
janina_zawada 08:33, 14 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Haniu ty pewnie masz serduszki okazałe a są też serduszki małe skalniakowe te maja różne kolory..

podobne są do Kokoryczek tylko mają trochę inne liście i często z nimi mylone .. Też kupiłam kokoryczki jako serduszka ..



niebieska kokorycz



tak wygląda żółta kokorycz



a tak wygląda serduszka liliowa na skalniaku ,jest jeszcze czerwona ale nie mogę na nią trafić ..
[ ja się naciśnie na zdjęcie będzie widać lepiej ]

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies