Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

janina_zawada 18:04, 04 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Mam tylko zwykłe piwonie ale mam chęć i na drzewiaste ale może na drugi rok uda mi się kupić ..
Agapa przenoszę na zimę do piwnicy bo ten w gruncie mimo okrywania mi zmarzł . Znowu popadało . do południe słonecznie a po południu deszcz nagania do domu , teraz to już komary nie dają nawet na tarasie posiedzieć .. Posadziłam trochę sianych na oknie dali po cebulowych i niecierpki , reszta jutro i mam trochę astrów do posadzenia na puste miejsca po cebulowych .
Jeszcze kilka moich kwitnących kwiatów..



Boży kwiat coraz ładniej narasta



dziewanna różowa ,ta ma większe kwiaty od liliowych



mydlnica rozkłada sie na kamieniach



niebieski len już kwitnie a żółty dopiero dostał pąków ..



rodgersja tez wypuściła pąka



To ma być żółte oregano , nawet ładnie wygląda ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 19:05, 06 cze 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Powiedz mi skąd się bierze taką dziowanne -z nasion czy sadzonka? piękności
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 21:27, 06 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Ja kupiłam nasionka i posiałam , teraz mam już trzy kolory , najwięcej mam liliowych bo same się rozsiewają , Jak będę nasionka to spróbuje je posiać to na drugi rok będą sadzonki .. Ta ostatnia ma najładniejszy kolor ale jeszcze nie miała nasionek ..

Mimo deszczu i zimna zaczynają kwitnąc piwonie









kwiaty nasączone woda zwieszają się do ziemi .



zakwita pierwsza różyczka ..



posłonki już przekwitają a przez ten deszcz nawet nie nacieszyły oczu ..



aby pogoda się poprawiła bo zaczynaja kwitnąc ostróżki i znowu przekwitną niezauważone ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Janina 20:11, 07 cze 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Deszcz wszystko niszczy, ja w tym roku miałam ładnego maka ogrodowego i wszystkie kwiaty zbił deszcz.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
boguslawa_ma... 20:34, 07 cze 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
U mnie dziś świeciło słonko zaraz chcę się ż poszłam na działkę mokro było nie mogłam nic robić
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
AgnieszkaW 20:36, 07 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Janinko, wyjątkowo piękne masz piwonie, w takim amarantowym kolorze. Miejmy nadzieję, że deszcz nie będzie już robił takich dużych szkód, jak do tej pory. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
janina_zawada 21:53, 07 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Dzisiaj było cały dzień słonecznie ale na wieczór znowu lunął deszcz , ja swój obchód ogrodu rano zaczynam ze szpadlem w ręku aby od razu spuścić wodę .. Zaczynam wykopywać tulipany z błota ,boję się że pogniją a w ich miejsce sadzę jednoroczne . Nawet internet się zbuntował i nie chce przesyłać zdjęć







ostatnie kolory irysów , szybko przekwitają że trudno się nimi nacieszyć ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 06:20, 09 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Trochę słoneczka i zrobiło się kolorowo , dobrze że wreszcie trawnik skoszony przez męża kosą bo kosiarka nie mogła przerobić trawy po kolana . Nadal wykopuję tulipany aby ich nie zmarnować w błocie ..
Robię też nowy skalniak i przenoszę kwiaty z mokrych miejsc w suchsze miejsca ,



nowy skalniak i nowe rabaty za porzeczkami



Tu na razie są okopy ale ma być ogród tylko muszę zobaczyć którędy woda lubi spływać aby mi później nie zalewała rabatek i zamienić żółty piasek w ogrodniczą ziemię ..



rabata na podwórku ,jeszcze się do niej pieski nie dobrały



delikatna miecznica ..



Ta rabata ma być chryzantemowa , czekam na sadzonki wcześniejszych odmian .





moje krzewuszki pięknie kwitną , ta ostatnia czerwona sama ją ukorzeniłam gdy wyprosiłam u sprzedawcy na bazarku jedną gałązkę , która i tak mu się ułamała .



a tak zabezpieczyłam chwasty od sąsiada w tym roku trudno było wejść i ich powyrywać bo w rowku cały czas jest błoto więc polałam płynem ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 07:57, 11 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Znowu pada , wszystko stoi w błocie , Tulipany i żonkile już wykopane i schną , irysy jeszcze dobrze nie przekwitły a już żółkną .. Muszę im zrobić nową rabatę w suchszym miejscu , W tym roku widać gdzie będzie im sucho ,tylko tam żółty piasek i muszę im zaprawiać ziemię kompostem .. Inne bylinowe z wody przesadzam na nowy skalniak a tak się martwiłam co na nim posadzę .. . Tylko krzewy jakoś sobie radzą ,na razie bo jak tak dłużej potrwa to i im mogą korzenie pognić ..







pęcherznice i perukowiec już w kwiatach ..

magnolia nadal wypuszcza pąki kwiatowe ..



nawet hortensją pnąca zaczyna kwitnąć ..





I i II skalniak w kwiatach



krzewuszka tez ślicznie kwitnie ..



a wszędzie widać kwiaty żurawek i naparstnic ..
Potrzeba tylko słońca aby się tym pięknem nacieszyć a nie tylko wyjść na ogród opielić i za chwilę uciekać przed deszczem do domu ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 18:23, 11 cze 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
U nas też leje cały dzień
Pod tą hortensją widze piwonie drzewiastą ja teraz kupiłam żółtą,czy ona jest trudna w uprawie?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies