Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

janina_zawada 13:05, 02 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Witam wszystkich pozytywnie zakręconch w moim ogrodzie .. Mam 2 hektarową działkę na której znajdują się zabudowania ogrodzone oraz duży ogród który staram się ogrodzić żywopłotem.
Mam już posiane kilka kwiatów na parapecie ,które należałoby już poflancować w szklarni . Jednak pogoda zimowa trzyma nas wszystkich w domu więc muszę czekać jak się ociepli



begonia stale kwitnąca



niecierpki..



szałwia



i przerośnięte dalie

tak wyglądaja kwiaty na oknie





tak za oknem wygląda zima . Najbardziej szkoda mi połamanego jałowca,który rósł u mnie kilkanaście lat
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Betka 13:12, 02 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj! Zagospodarowany parapet masz Roślinki chyba potrzebują wiosny a tu tyle śniegu za oknem Chociaż u mnie topi się nawet już ziemię widać Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
hanka_andrus 14:10, 02 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oho,ho! Ile tego dobra nasiałaś! Nie zazdroszczę pikowania, ale już niech zima idzie precz, to i z tą robotą się zdąży!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 14:23, 02 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
2 hektary - to jest dopiero ogród, moje marzenie.

A żywopłoty to myslałaś z graba, buka czy iglaste?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 14:29, 02 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, czy te dwa hektary całe przeznaczasz na ogród, czy jakoś inaczej masz zamiar zagospodarować?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
janina_zawada 14:36, 02 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Danusiu żywopłot mam z różnych krzewów , tawuły , bukszpanu mahonii i innych krzewów , Mam sporo miejsca do obsadzania więc i żywopłot będzie z różnych krzewów .. Na działce mam swój las ze swoimi grzybami ,łąka którą próbuję na nowo zagosodarować trochę trawniaka i resztę rabaty z kwiatami ..
Haniu to tylko te kwiaty które długo wschodzą aby mieć czym obsadzić po cebulowych , resztę sieję w zimnej szklarni albo od razu na rabaty ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
lila 22:21, 06 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 24
Witaj Janieczko w zimowej odslonie ogrodu. Wiosna w powietrzu takze nie bawem ruszysz do swojej szklarenki.
____________________
pozdrawiam Lila
janina_zawada 22:50, 06 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Lilu chyba nerwicy dostanę przez to czekanie na wiosnę .. Szkoda że moja szklarenka jest nie ogrzewana bo już bym tam siedziała a tak tylko wyglądam przez okno i wyglądam wiosny ,, Aby tylko nie było minusowych temperatur to będę siała .. opatulę siewki włókniną i może zdążą wyrosnąć na tyle aby w lato ich przepikować na rabaty ,,





W tamtym roku w kwietniu już wyglądało tak ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 15:01, 07 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Dzisiaj ładnie słonko przygrzewa i już cieknie z dachu ,może wreszcie wiosna przyjdzie i zabierze ten śnieg ,, Tak chciałabym już popracować nawet w szklarni aby tylko mrozów nie było ..



Ciekawe jak przetrwały moje nowo zakupione żurawki .. Na jesieni wyglądały bardzo ładnie ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
AgnieszkaW 15:14, 07 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mrozy wkrótce miną Janinko.
Masz nieaktywny podpis. Spróbuj poczytać w dziale technicznym, jak go uaktywnić - wtedy łatwiej będzie do ciebie trafić. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies