Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

janina_zawada 13:49, 09 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Wreszcie dalie posadzone teraz tylko czekać aż zaczną wyrastać a później kwitnąć .. U mnie nadal słonecznie i gorąco . teraz to tylko pielenie i dziabanie bo na posadzenie nowych kępek za gorąco .. ,choć jeszcze u mnie dużo wilgoci ale jak się ziemię poruszy robi się sucha i trzeba podlewać ..



tawułki w stronę lasu



majowa piwonia już ma ładne pąki



hosty na słoneczko też już ładnie podrosły ..



dwie serduszki już rozkwitają ..



białe fiołki też prubują pokazać swoje kwiaty



i moje jedyne epimedium , dwa znikły .

odpoczęłam trochę od tego słonka i znowu trzeba się brać za usuwanie chwastów bo rosną jak szalone ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
AgnieszkaW 13:52, 09 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Już dużo roślinek bierze się za kwitnienie w Twoim ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
janina_zawada 15:20, 13 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Pogoda się popsuła ,zimno i mokro ,wyszłam tylko zrobić trochę zdjęć i przesadzić bratki samosiejki które wyrastają przeważnie na ,ścieżce ..








Późniejsze tulipany jeszcze ładnie si e trzymają ; obok cegieł stoi woda po nocnych opadach .
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 10:28, 14 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Pomału słonko zaczyna się pokazywać ,może szybciej podeschnie po ostatnich opadach ..



zaczyna kwitnąć i pachnieć bez



wczesny Rh w kwiatach



pigwowiec też ładnie kwitnie



karłowate iryski



niebieski floks



trzmielina jako żywopłot



pierwszy kwiat liliowca Stella

W szklarni wschodzą jednoroczne tylko w tym roku jest bardzo zimno i kwiaty pomalutku rosną a tu nie długo trzeba sadzić po cebulowych .. ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
AgnieszkaW 08:08, 15 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Podoba mi się bardzo niebieski floks, reszta kwiatow też. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
janina_zawada 06:56, 16 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Wszystko pięknie kwitnie i miło jest pracować w ogrodzie tylko te komary po południu wypędzają mnie do domu .. Teraz znowu po opadach poruszam ziemię między kwiatami a słonko mi pomaga wysuszać zielsko .które rośnie jak szalone ..
Pięknie kwitną poduchy floksów płożących ..







Floksy i kukliki



irysy przy tawułce



irysy trąbkowe



III skalniak w kwiatach ..



pszoniak rozlazł się po rabacie ale już zaczyna kwitnąć , chyba będę musiała przesadzić te iglaczki bo ich zadusi ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Janina 18:59, 21 maj 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Ależ wszystko bujnie kwitnie .U mnie też wszystko się rozwija, ostatnio dużo deszczu pada i ciepło jest.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 19:03, 21 maj 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Zapomniałam dodać że moje bratki już pomału tracą na urodzie i na ich miejsce muszę kupić coś innego.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
janina_zawada 07:31, 23 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Moje bratki też zaczynają źle wyglądać ale już w szklarni ładnie rosną niecierpki i szałwia oraz aksamitki więc będzie czym je wymienić .. Dzisiaj zimno i popaduje , jak się rozpogodzi posadzę dalie które posiałam na oknie i zrobię zdjęcie azaliom ,które ślicznie rozkwitły ..Na razie mój biały przekwitający bez..





Boży kwiat też już zaczyna kwitnąć



I mój obuwnik pokazał pierwszy kwiat ..



pełnik i andromeda



orliki tez już kwitną



lak pokazuje swoje piękno ,szkoda że tylko kilka krzaczków przetrzymało zimę ..



pszoniak się rozrósł i ładnie kwitnie



i mój mały Rh w kwiatach , chyba mu tu dopasowało bo jedyny co ma bardzo dużo kwiatów .. Inne maja po kilka ale to jeszcze malutkie krzaczki ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 07:10, 25 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Ciągle pada i jest zimno , nawet przez okno nie chce się patrzeć na ogród przez ten deszcz , aby tylko nic nie wymiękło bo znowu jest za mokro .. Azalie pięknie kwitną ale przy takiej pogodzie trudno na nich popatrzeć ..





moje dwie japońskie w tym roku mają dużo kwiatów











azalie w tym roku ładnie kwitną tylko żółta zastrajkowała ..



Tak wygląda cała rabatka z azaliami ,orlikami i liliami ,które zaczną kwitnąć gdy azalie przestaną ..



Różowy Rh przesadzony na wiosnę ,zniszczony przez śnieg z padający z dachu tez ładnie zakwitł .. Szkoda że pogoda nie daje nacieszyć się tak pięknie kwitnącymi azaliami ,szybko przekwitną i znowu będzie trzeba czekać na nich cały rok ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies