Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

janina_zawada 18:40, 16 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
W niedzielę odwiedziła nas córka z wnukami i pierwszy raz była u nas wnusiunia -Basia ..









Ostróżki i serduszki są już na wierzchu , coraz więcej bylin już jest na wierzchu..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
bogumila 20:11, 16 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...śliczna!!!
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
GorAna 21:30, 16 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Nie ma to jak u Babci
Ja też dzisiaj miałam dwuch pomocników, zbierały kretowiska, pytaniom nie było końca
Sadziłam dzisiaj bratki, a teraz pięknie rosi deszczyk.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
janina_zawada 07:37, 17 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Bogusiu piękna i ładnie przezimowała . Też mam sporo kretowisk ale jeszcze mokro i na razie uprzątam rabatki i dzisiaj mam zamiar przyciąć tawułki i pięciorniki , jak ręka nie odmówi posłuszeństwa ..U mnie lepiej aby nie padało bo jeszcze nie mogę wejść na niektóre rabatki ..



andromeda ładnie przezimowała ..



sasanki tez już się puszą ..



a wawrzynek zaczyna kwitnąć ..
Może dzisiaj uda mi się wokół nich poruszyć ziemie bo do tej pory było bardzo mokro ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Artur321 08:26, 19 kwi 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
Janino jeszcze tylko troche a wiosna będzie w pełni. A wawrzynek bardzo ładne są jego te różowe kwiatki, teraz na początku wiosny.
____________________
u Artura w ogrodzie
janina_zawada 10:14, 19 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Mam dwa wawrzynki ale jeszcze malutkie ,chciałabym aby urosły wtedy wyglądają ślicznie obsypane kwiatami .. dzisiaj znowu pada ,posiałam trochę nasion w ogródku przydomowym bo tu jest już sucho dzisiaj znowu popadało ale może słońce się pokaże i po południu będzie można popracować w ogrodzie .
Miałam dzisiaj ścinać róże aż boję się dochodzić do tych drapaków ale muszę bo szpecą ogród .kopców na razie nie rozgarniam ale w dołki muszę nawieść kompostu aby tylko przestało padać ..



Tak wygląda rabatka z iglakami .Ręka mnie boli i jeszcze nie zgrabiałam liści ale trawa już zaczyna się zielenić ..



roiniki na razie nie zmieniaja barwy , jak kupię lewisję to chyba w tym miejscu ja posadzę ,może tu będzie jej dobrze ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 13:55, 20 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Wszystko zaczyna ładnie kwitnąć tylko ciągle dopaduje i nie mogę poruszać ziemi na rabatkach .. Może po niedzieli będzie słonecznie .. Zostały mi tylko róże do przycięcia i posianie kwiatów jednorocznych na rabatach których nie mogę poruszyć ..
Kwiatom to jednak nie przeszkadza i zaczynają jedne przekwitać a drugie kwitnąc ..




cebulice już kwitną



jakiś rozchodnik na skalniaku



miodunki nie obskubane i już kwitną



fiołki kwitną i ślicznie pachną



prymulki tez już pokazują kwiaty



a stokrotki w tym roku ślicznie mi się rozsiały ,będzie co flancować ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Ewa4 20:08, 20 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
O jejciu 2 hektary działki dobrze że masz las bo obrobić to wszystko to mnustwo pracy ale ładnie łączysz las z ogrodem .
Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
janina_zawada 10:45, 23 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Samego ogrodu mam sporo i za czym skończę z pieleniem to już muszę od nowa zaczynać ...
trochę posiałam jednorocznych poruszyłam rabatki gdzie nie było mokro i przycięłam połowę róż . Dzisiaj dokończę cięcie i muszę podsypać je kompostem ..



Hiacynty ładnie wychodzą .



rabatka z żurawkami i miodunką



ostróżki



tojad karłowaty



tojad duży



lilie też ładnie wychodzą ..
Jeszcze mam sporo pracy w ogrodzie tylko muszę dawkować gimnastykę ogrodowa bo jeszcze boli mnie zbite biodro ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 06:15, 25 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Cieplutko ,słonecznie i aż miło pracować w ogrodzie , Nareszcie mogę spokojnie poruszać ziemię ,słonko wysusza ją i chwasty i od razu można siać jednoroczne .. Coraz więcej kwiatów kwitnie oraz byliny rosną bardzo szybko .



zawilce [pd iglakiem pięknie się rozrastają



kwitnący kopytnik ..



tulipany botaniczne ,żonkile i hiacynty ..



orliki



prymulki tez juz pokazują swoje piekno ..

a po całym ogrodzie unosi się zapach fiołków ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies