Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Kiermasz Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie - Berliner Staudenmarkt 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiermasz Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie - Berliner Staudenmarkt 2013

Leida 22:39, 07 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
No właśnie na tą drugą trójsklepkę się zasadzałam.

A corydalis ten akurat mam ale widziałam taki odmianowy intensywnie różowy- jak wracałam to już go oczywiście nie było.

A Grzesiu zadowolony z prezentu? nałapał już much? Bo dziewczyny pytały czy to coś co zjada muchy nie zjadałoby nam moli bo się chyba z jakiegoś jedzenia paskudnie rozmnożyły?
____________________
Hania
monteverde 22:41, 07 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)
Trójsklepki były takie





Korydalis Hania jeszcze chciała kupic



A to mała bergenia





Tej drugiej nie mam mam pierwszą i białą a niebieskiej nie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dzidka 22:41, 07 kwi 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gardenarium napisał(a)
Saruma henryi




Mam ją na liście poszukiwanych.
Może w tym roku ukaże się na naszych kiermaszach.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
monteverde 22:44, 07 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
Aniu, właśnie tak tylko trochę podrasowany jest kolor na ich zdjęciu. Ale blisko, blisko. W rzeczywistości jak oglądałam go w Anglii to mnie zachwycił. Zreszta Kuklika też bo ma z nim takie same przygody jak ja. Kupuje, kupuje i wciąż nie ten.

Od nich też kupowałam ale tez okazał się być nie tym co trzeba.

Ja przez ta chorobę nie wysiałam jeszcze i zastanawiam się czy w ogóle siać jak mam już roslinkę.
Ale może spróbuję. A wzeszła Ci?

jeszcze nie ale ma jeszcze czas
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Leida 22:45, 07 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Wózek rewelacyjny, mamy pół roku, żeby taki zorganizować. Bo bez wózka nie da rady. I już trzeba zacząć oszczędzać bo dużo kasy by się przydało.

A chaber jest zupełnie inny, Danusia ma chyba jego zdjęcia bo ja już z założenia nie obciążałam się aparatem.

Następnym razem jak już będę miała wózek to też kupuje piwonie. Bo ich wybór był naprawdę ogromny.
____________________
Hania
Gardenarium 22:45, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grzesiowi dziś wydrukowałam materiały o pielęgnacji kapturnicy i powiedział mi że trzeba ją w lecie wystawiać na dwór żeby sobie sama upolowała owady Szkoli się

Poleciał na nasłonecznioną ulicę łapać muchy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:45, 07 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
No właśnie na tą drugą trójsklepkę się zasadzałam.

A corydalis ten akurat mam ale widziałam taki odmianowy intensywnie różowy- jak wracałam to już go oczywiście nie było.

A Grzesiu zadowolony z prezentu? nałapał już much? Bo dziewczyny pytały czy to coś co zjada muchy nie zjadałoby nam moli bo się chyba z jakiegoś jedzenia paskudnie rozmnożyły?

Z kaszy lub suszonych grzybów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:47, 07 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
Wózek rewelacyjny, mamy pół roku, żeby taki zorganizować. Bo bez wózka nie da rady. I już trzeba zacząć oszczędzać bo dużo kasy by się przydało.

A chaber jest zupełnie inny, Danusia ma chyba jego zdjęcia bo ja już z założenia nie obciążałam się aparatem.

Następnym razem jak już będę miała wózek to też kupuje piwonie. Bo ich wybór był naprawdę ogromny.

Wózek z Ameryki siostra mi przytargała, znając moje zapędy na zakupy, żebym nie dźwigała, jest super, no i ważne, że się składa łatwo
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 22:48, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pulmonaria





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:49, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hania, może Centaurea montana 'Joyce" ?

http://www.elizabethmacgregornursery.co.uk/shop/index.php?page=11
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies