Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Kiermasz Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie - Berliner Staudenmarkt 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiermasz Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie - Berliner Staudenmarkt 2013

Mirka 14:43, 07 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gardenarium napisał(a)
Marzyłam, żeby tam pojechać i spotkała mnie niespodzianka Ogród Botaniczny w Berlinie

To był prezent na urodziny - wyjazd w nieznane, prawie "porwanie" i droga zaprowadziła nas do Belina, do Ogrodu Botanicznego, gdzie co roku odbywa się Berliner Staudenmarkt, kiermasz dla kolekcjonerów, pasjonatów roślin rzadkich.

Zimno było, to bardzo nietypowa pogoda, bo przecież na zachód od granic Polski powinno być dużo cieplej, a tam ziąb, było 3-5 stopni







I Danusia się odnalazła hurrrrrraaaaa
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Leida 15:17, 07 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
To i ja zdam relację ze swojej strony.

Zacznę od kloszy bo zainteresowały na pewno wiele osób. Klosze kosztowały 150 EUR a kolor może na zdjęciach wygląda nieźle ale w rzeczywistości naprawdę nie był fajny. Angielskie są bez porównania ładniejsze - tylko jak je przetransportować?

Ja na tym kiermaszu też byłam pierwszy raz mimo iż wybierałam się tam od co najmniej 2 lat. I tym razem mało brakowało ale w ostatniej chwili udało nam się uknuć chytry plan i zabrać tam Danusię w ramach urodzinowego prezentu.

Swoje poszukiwania zaczęłam od mojego maku, który kupowałam już 3 razy i 2 razy nie był ten właściwy a trzeci w ogóle nie przeżył w walizce podróży z Anglii. Nie przypuszczałam, że jest tak wrażliwy na wstrząsy.

Z tych które kupiłam w Polsce każdy był inny ale żaden nie ten. Chociaż teraz czuję, że dzięki Izie będę miała wreszcie właściwy okaz. Chodzi o "Patty's Plum".



Mam nadzieję na coś takiego


____________________
Hania
Leida 15:24, 07 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Kolejny zakup to bodziszek. Urzekł mnie jego wiosenny kolor, ciekawa jestem jakie będzie miał kwiaty? mają być niebieskie ale zobaczymy.



Bodziszków było takie mnóstwo, że trudno było się na cokolwiek zdecydować. Na pewno za rok zainwestuję w kolejne, bo są świetnymi wypełniaczami na rabatach.

Szukałam, szukałam i znalazłam tez roślinkę, która mnie zafascynowała na ostatniej wyprawie do Holandii. Ciekawe czy u mnie tak urośnie? Gilenia trifoliata. Na razie wyglada tak:


A ma wyglądać tak ( to pomarańczowe przed rozchodnikiem)
____________________
Hania
Leida 15:30, 07 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Ponieważ poruszałam się tym razem w kolorystyce różowej to Danusia namówił mnie na różowy fiołek

Ale ile tam było ich kolorów to nawet sobie nie jesteście w stanie wyobrazić.
Zresztą jak to Szefowa się śmiałą w samochodzie wszystko tam było inne niż zazwyczaj. Nie na darmo rarytasy.




Dalszy ciąg wieczorkiem bo już mi nie dają spokoju.
____________________
Hania
Milka 15:44, 07 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniała relacja, warto było być porwanym
cieszę się, że tak sprytnie uknuto plan urodzinowy, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 15:47, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Haniu, liliowiec jest u mnie w domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gierczusia 15:56, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ja zazdraszczam Porywaczy ... Jak się będą porywaczowo nudzić to niech wpadną do mnie ... Ciemierniki supi
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
KasiaWB 16:05, 07 kwi 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
cudna relacja pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Edi00 16:09, 07 kwi 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Fantastyczna wyprawa Jaka atmosfera, ile pięknych roślin...ach, dzięki za relację
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
Martek 16:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Prawie tam byłam
Dziękuję ,miło zobaczyć Was razem
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies