Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Kiermasz Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie - Berliner Staudenmarkt 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiermasz Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie - Berliner Staudenmarkt 2013

Martek 16:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Wytłumaczcie mi z tym bieleniem rabarbaru.
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Dzidka 17:15, 07 kwi 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gardenarium napisał(a)
Hania "poszła" w rośliny a ja bardziej w stare narzędzia i dodatki do ogrodu, ale cosik zakupiłam z roślin też



Danusiu, bardzo jestem ciekawa tych nie roślinnych zakupów.
Proszę pokaż je, niech i moje oczy nacieszą.

A klosze do wybielania musiały być bardzo nieciekawe, skoro się nie zdecydowałaś na ich zakup.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Joanka 17:18, 07 kwi 2013


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Leida napisał(a)
Ponieważ poruszałam się tym razem w kolorystyce różowej to Danusia namówił mnie na różowy fiołek









Jest prześliczny i romantyczny!

Zazdraszczam Haniu
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Dzidka 17:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gabriela napisał(a)


Kiermasz świetny, pierwszy raz o nim się dowiaduję, w końcu od Krakowa jazda A-4 to przyjemność, szkoda że nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego jest. A po drodze można by zjechać z autostrady i jakieś fajne centrum ogrodnicze zaliczyć. Ach, rozmarzyłam się mimo że dalej mam jednolitą biel za oknem..


Wcześniej aniżeli do centrum jest znany Ci zjazd z A-4.
Będę czekała
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 17:30, 07 kwi 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Leida napisał(a)


Szukałam, szukałam i znalazłam tez roślinkę, która mnie zafascynowała na ostatniej wyprawie do Holandii. Ciekawe czy u mnie tak urośnie? Gilenia trifoliata. Na razie wyglada tak:


A ma wyglądać tak ( to pomarańczowe przed rozchodnikiem)


Mam dobrą i złą wiadomość.
Urośnie i będzie niekłopotliwa.
Ale poprzednia zima z wiosną ją załatwiła.


2010.06.20
____________________
Dzidka - To właśnie tu
vita 17:54, 07 kwi 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Leida napisał(a)
Szukałam, szukałam i znalazłam tez roślinkę, która mnie zafascynowała na ostatniej wyprawie do Holandii. Ciekawe czy u mnie tak urośnie?
A ma wyglądać tak ( to pomarańczowe przed rozchodnikiem)



Miło Cię było Haniu zobaczyć i poczytać o zdobyczach. Ucieszyło mnie to zdjęcie z gillenią, nie sądziłam, że tak pięknie wybarwia się jesienią. I to zestawienie z rozchodnikami, fajne. Mam ją od roku i uważnie się jej przyglądam. Przebiłaś cenę kloszy podaną przez Danusię. Drogo, ja za swoje jeszcze nie płaciłam i teraz trochę się tego, hmm...obawiam. Gratuluję zakupu "Patty's Plum", długotrwałe poszukiwanie zakończyło się sukcesem.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magda70 18:06, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Leida napisał(a)
To i ja zdam relację ze swojej strony.

Zacznę od kloszy bo zainteresowały na pewno wiele osób. Klosze kosztowały 150 EUR a kolor może na zdjęciach wygląda nieźle ale w rzeczywistości naprawdę nie był fajny. Angielskie są bez porównania ładniejsze - tylko jak je przetransportować?

Ja na tym kiermaszu też byłam pierwszy raz mimo iż wybierałam się tam od co najmniej 2 lat. I tym razem mało brakowało ale w ostatniej chwili udało nam się uknuć chytry plan i zabrać tam Danusię w ramach urodzinowego prezentu.

Swoje poszukiwania zaczęłam od mojego maku, który kupowałam już 3 razy i 2 razy nie był ten właściwy a trzeci w ogóle nie przeżył w walizce podróży z Anglii. Nie przypuszczałam, że jest tak wrażliwy na wstrząsy.

Z tych które kupiłam w Polsce każdy był inny ale żaden nie ten. Chociaż teraz czuję, że dzięki Izie będę miała wreszcie właściwy okaz. Chodzi o "Patty's Plum".



Mam nadzieję na coś takiego




Piękny ten mak...ten kolor...taki brudny róż, cudo!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 18:06, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy to Patty's Plum to się dopiero okaże jak zakwitnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 18:16, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
no tak... ciekawe...ale kolor naprawdę boski...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Borbetka 18:24, 07 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Bielenie polega na tym:
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113408,9454146,Bielenie_warzyw.html
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies