Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Ślimaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ślimaki

Kasiek 17:36, 20 cze 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
marcin napisał(a)
Kiedyś, gdzieś wyczytałem, że slimaki omijają rośliny opryskane kawą. Nie sprawdzałem bo nigdy problemów ze ślimakami nie miałem

Moge to potwierdzic. W calym ogrodzie mam wysypana luske kawy i jak do tej pory, slimaki mialam tylko sporadycznie.Polecam z czystym sumieniem
____________________
Bawarka
hania78 17:54, 20 cze 2014


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Sebek napisał(a)
Olej samochodowy? Aż tak bym swojej gleby nie struł... Nawet jak polejesz po murku to deszcz to wpłucze w ziemię...


Być może nie pisał tego ekolog
Myślę że u mnie byłoby też mniej ślimaków gdybym nie miała pryzmy drewna opałowego, bo trawę mam skoszoną zawsze prawie do zera... Natomiast sąsiedzi z dwóch stron mają chwasty po pas - nie przesadzam.... wiec jestem na przegranej pozycji, mają do mnie blisko na sałatę pod foliaczkiem
Już wiem dlaczego sąsiad kupił fretkę Ona uwielbia ślimole... a on nie musi kosić trawy, a te którym udaje się zwiać przychodzą do mnie

A co do kawy - jak to wpływa na rośliny? Kawy u mnie dostatek....
____________________
zakładam ogród
Toszka 20:19, 20 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Haniu, jeśli chodzi o te "gołe" ślimaki, to nic ich nie chce jeść. Prawdopodobnie są bardzo gorzkie - mam psa, który (o zgrozo!!!) je wszystko co pełza, lata, chodzi, skacze... (proszę, nie komentujmy tego, dla dobra mojego ) te ślimaki omija łukiem po tym jak po pierwszej degustacji pysk pokrył się pianą, i plucie nie pomogło...
Ptaki też je omijają....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marcin 00:25, 21 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 29
Chyba jeż zżera ślimaki. Od kilkunastu lat mieszka u mnie w jałowcu rodzinka jeży, nie wiem co jedzą, ale ślimaków nie mam nawet winniczków.
____________________
Borbetka 21:19, 21 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dobrze wiedzieć, że jeże zjadają ślimaki, tylko podobno ciężko, żeby jeż zamieszkał w ogrodzie.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 15:43, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciężko z powodu oprysków i całej tej chemii jaką lejemy bez opamiętania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedroneczka 12:42, 10 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Zamierzam posadzić więcej roślin, które niby odstraszają ślimaki: krwawniki na rabatce, miętę i macierzankę wzdłuż murku.
Jak myślicie, czy to ich w jakiś sposób zniechęci?
Czy macie jakieś sprawdzone rośliny?

W tym roku ślimaki pokazały swoją moc i siłę.
Zwabianie ich i zbieranie żywych, czy martwych jest OHYDNE!
MARZENIEM BYŁYBY JAKIEŚ ZAPORY PRZEZ KTÓRE NIE PRZEDOSTANĄ SIĘ ONE DALEJ...
Gdyby były takie rośliny, byłoby SUPER!

Mazan 13:13, 10 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dla mnie ślimaki to abstrakcja. Tylko zdjęcia przypominają mi, że te stworzenia istnieją, ale w moim ogrodzie zaskroniec na zaskrońcu, a zjeść lubią. Gdzie ich jadłodajnia - nie wiem, ale chyba wszystkie są w komlecie. Teraz żadnej, nawet przypadkowej, pryzmy nie ruszam, gdyż mogą tam być jaja lub lęgnące się młode, a wyganiać ich nie zamierzam.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 09:19, 12 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biedroneczka napisał(a)
Zamierzam posadzić więcej roślin, które niby odstraszają ślimaki: krwawniki na rabatce, miętę i macierzankę wzdłuż murku.
Jak myślicie, czy to ich w jakiś sposób zniechęci?
Czy macie jakieś sprawdzone rośliny?

W tym roku ślimaki pokazały swoją moc i siłę.
Zwabianie ich i zbieranie żywych, czy martwych jest OHYDNE!
MARZENIEM BYŁYBY JAKIEŚ ZAPORY PRZEZ KTÓRE NIE PRZEDOSTANĄ SIĘ ONE DALEJ...
Gdyby były takie rośliny, byłoby SUPER!



Miedziane zapory pomagają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedroneczka 20:58, 12 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Czy można takie miedziane zapory gdieś kupić?
Czy ktoś ma takie zapory w swoim ogrodzie?

Czy muszą to być jakieś specjane obręcze, konkretnej grubości i wysokości, czy wystarczą jakieś elementy z blachy miedzianej?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies