Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Selly 07:48, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
„ Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem” – mimo iż to, stare i chińskie przysłowie , to jest ono wciąż aktualne ! Aktualne nawet w XXI wieku na ziemiach północnej Polski.

Witajcie kochani Ogrodwiczanie!

Przyłączyłam się do Was . A teraz jak widać nawet zakładam swój osobisty wątek i zakładam mój ogród w Niekłonicach koło Koszalina
Zatem tworzę mój ogród i szukając inspiracji dla siebie jako Głównego Projektanta , Inwestora i Ekipy Realizatorskiej w jednym, trafiłam do Was , moi kochani Ogrodowiczanie .
Urzekły mnie nie tylko Wasze ogrody, ale przede wszystkim cudowna atmosfera panująca na forum. Atmosfera wzajemnej pomocy, wymiany doświadczeń i ciepłych przyjaźni. W związku z powyższym oficjalnie „ wnioskuję” o przyjęcie mnie do Waszego grona . W zamian obiecuję zadawać wiele pytań, prosić o radę i dyskutować z zapałem.
Pozdrawiam i życzę wszystkim cudownych dni w naszych ukochanych ogrodach.

Sylwia

PS . a tak to się zaczynało u mnie…
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 07:54, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220


Było tylko puste pole . Nie było drogi dojazdowej , więc nawet nasza psica zastanawiała się nad sensem budowania domu

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 07:58, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ale postanowiliśmy i tak powstał dom w Niekłonicach, w którym udało się nam zamieszkać na początku 2012 roku.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 08:01, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Gmina zrobiła też drogę, a ja postanowiłam nie ograniczać się tylko do powierzchni naszej działki , lecz zaanektowałam sobie kawałek powierzchni przed teoretycznym jeszcze płotem i zaczęłam budować tam coś na kształt skalniaka

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
hanka_andrus 08:06, 19 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witam w szczęśliwego ogrodnika!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 08:08, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220

Nie sądziłam , że aż tak pokocham to miejsce, gdzie stanął mój domek i stwierdziłam , że rację mieli ci starożytni Chińczycy , kiedy ukuli przysłowie " Chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem "


No bo , jak tu nie być szczęśliwym , kiedy takie bratki mrugają do nas swoimi cudnymi oczkami ..?



Nieważne , że schody jeszcze nie wykończone.... Grunt , że pojawiły się pierwsze roślinki !!!!
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 08:14, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
hanka_andrus napisał(a)
Witam w szczęśliwego ogrodnika!


Ha ! Znów mnie odnalazłaś ! Już się zastanawiałam , jak tu do Ciebie pomachać łapką , bo wczorajszy wątek, to było tylko takie wstępne/kurtuazyjne powitanie i zarazem ćwiczenie praktyczne w zakładaniu nowych wątków. Odtąd będę o tu ! Zaraz sobie zmienię podpis przy profilu...

A może nawet wynajdę , jakieś zdjęcie , na którym wyglądam niczym gwiazda filmowa, co by można było i mnie zobaczyć
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
AgnieszkaW 08:21, 19 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witam, domek masz już ładny, pierwsze nasadzenia też już są. Zaczynając przygodę z ogrodem przeczytaj artykuły Danusi dla początkujących (i nie tylko) ogrodników - unikniesz wielu błędów, które my kiedyś robiliśmy w swoich ogrodach. Na początek radziłabym zrobić sobie jakiś ogólny plan ogrodu, czyli co, gdzie, jak. Pomyśl o kształtach rabat, zarysie trawnika (wygoda w koszeniu), małej architekturze, miejscach wypoczynku, komunikacji w ogrodzie. Na nasadzenia przyjdzie czas w kolejnym etapie. Powodzenia, wierzę, że dasz sobie znakomicie radę. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
hanka_andrus 08:26, 19 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Chyba możesz połączyć oba wątki, trzeba poprosić Danusię albo admina. Tam już trochę wpisów jest.
Napisz w bukszpanowym na prywatnej wiadomości.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
yolka 08:47, 19 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
witaj ogrodniku szczęśliwy
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies