Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Selly 22:04, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Posiałam też maciejkę wprost do gruntu. Mam nadzieję ,że szybko zacznie pięknie pachnieć

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
hanka_andrus 22:08, 19 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I nijak się to ma do szczęśliwości,
jak człowieka po pracy bolą kości!
Ale wystarczy słoneczka błysk,
I znów się za prace łapiemy,
mimo, że po niej padniemy "na pysk".

Macham! Łapką bez grabi!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 22:14, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Wypuściłam na wolność też te rośliny , które przez czas zimy były w domowym areszcie. Stoją sobie na razie grzecznie na schodach. Muszę im koniecznie znaleźć , jakieś bardziej zaszczytne miejsce.


Mam wśród tych roślinek hebe zieloną i hebe variegata, a także trzmielinkę. Powinny mieć , jakieś zaszczytne miejsce w ogrodzie, ponieważ zarówno dosłownie jak i w przenośni , są to rośliny o angielskich korzeniach. Przywiozłam je sobie z moich ostatnich wakacji, które spędzaliśmy pod Londynem.
Pełno tam było zachwycającej mnie roślinności, więc ostatniego dnia poczęstowałam się samowolnie tu i ówdzie małymi szczepkami. Jechały potem w słoiku przez Kanał La Manche i pół Europy. Przyjęły się skutecznie w doniczkach i tak oto teraz mieszkają ze mną w moich Niekłonicach Moje kochane małe Angielki !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 22:24, 19 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
hanka_andrus napisał(a)
I

Macham! Łapką bez grabi!


Też do Ciebie macham
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
MamaMagda 20:59, 20 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Selly napisał(a)
Posiałam też maciejkę wprost do gruntu. Mam nadzieję ,że szybko zacznie pięknie pachnieć



Maciejka! jak dobrze, że przypomniałaś mi że to najwyższa pora aby ją zasiać
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Selly 21:12, 20 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witaj MamaMagda . Maciejka przepięknie pachnie , co nie ? Zawsze mnie dziwi , czemu ona pachnie wyłącznie o zmierzchu. Czyżby chciała przywabić w ten spsoób jakieś zmierzcholubne owady? Wszystko w przyrodzie ma przecież swoje uzasadnienie . Może ktoś wie , z jakiego powodu maciejka nie pachnie w dzień ,a pachnie wieczorem... ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 21:54, 20 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220


Zastanawiacie się czasami , jak to możliwe , że w roślinach jest tyle piękna ...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
hanka_andrus 22:08, 20 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękny bratek! Muszę sobie zakupić, bo te moje samosiejki jeszcze słabo kwitną, chociaż kilka sztuk juz widziałam na grządce,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 22:22, 20 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
W zeszłym roku zasiałam sobie dużo bratków, żeby nie trzeba było wydawać wiosną pieniędzy na ich kupno . Miałam ich caaałe mnóstwo, dopóki nie zwęszyły ich sarny. Przychodziły sobie takie dwie długonogie sarenki i na MOICH bratkach urządziły sobie pastwisko ! Nawet spod śniegu sobie je wygrzebywały ! A że nie mamy płotu, to ich nie miało co powstrzymać.
Więc w końcu mój plan oszczędnościowy się nie udał. Zresztą i tak nie był zbyt sensowny, bo nie wiedziałam ,że po pierwsze bratki są bardzo tanie, no i po drugie że te kupne kwitną znacznie wcześniej. Mam jeszcze trochę nasion bratków. Zasieję je w czerwcu , żeby się nasionka nie zmarnowały. Ale i tak planuję już zawsze kupować sobie gotowe brateczki na wiosnę, a te moje to albo będą na później albo znów na śniadanie dla sarenek.
Dobrze ,że bratki kwitną znacznie dłużej , niż np krokusy. Można się nimi dłużej cieszyć...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Kasiek 23:12, 20 kwi 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Rany,maciejka,dzieki za przypomnienie Witaj, fajnie sie rozpoczyna Twoja przygoda z ogrodem.Pozdrawiam cieplutko z Bawarii
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies