Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Selly 09:53, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Och! Hello everybody !
Skoro dziś pada, powinnam posprzątać wreszcie dom . Ale mi się jakoś tak niezbyt chce ... wolę tu z wami trochę posiedzieć. Obskoczyłam wszystkie znajome wątki. W końcu będę musiała się wreszcie ruszyć, co by moją łazienkę i kuchnię doprowadzić do porządku, tym bardziej, że z wiarygodnych źródeł wiem ,że po godz. 12 ma się wypogodzić i wtedy pewnie pójdę do ogrodu . Ale za nim się ruszę pokażę wam najpierw jak wygląda mój salon
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:07, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220


Jak widać nie tylko parapety, ale i podłogi ( bo parapety szybko się skończyły) mam usłane sadzonkami, które sama sobie uzyskałam z nasionek.
Mojego pedantycznego M to doprowadza do szału, że z salonu robię wielką szklarnię i nie ma się już gdzie ruszyć. Ale ja mu tłumaczę, że miłość wymaga poświęceń i skoro mi ślubował, że będzie mnie kochał, to MUSI mnie KOCHAĆ razem ze WSZYSTKIMI MOIMI PASJAMI w tym ogrodowymi A poza tym już za 2 tygodnie będzie można te roślinki wypuścić na wolność.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:10, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Mam tu przygotowane sadzonki penstemona, aksamitki, trawek, lobelii, bakopy, surfinii, lawendy, begonii, werbeny.
Nie udały mi się żeniszki. Z całej paczki uzyskałam może 5 roślinek. A jeszcze gorszy wynik mam w przypadku gożdzika chińskiego , bo tu z dwóch paczek ostała mi się zaledwie 1 roślinka.
za to genialnie udała mi się lawenda - z jednej paczki mam 80 szt roślinek. Tak że w końcu te 80 szt doniczek zabrałam ze sobą do pracy ( pracuję w biurze i w moim pokoju jest fajne południowe okno z dłuuugim parapetem) Lawendy zatem doglądam sobie klika razy w ciągu dnia, robiąc sobie przyjemne przerwy w pracy
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:21, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
hanka_andrus napisał(a)
Sylwio, Ty tę pelargonię,chyba z własnego ganku dla mnie nie żałowałaś??


Pelargonia rosła sobie u mnie w kuchni razem z 5 siostrami. Dałam Ci jedną z nich ( tę najładniejszą ) a 4 inne mi zostały. Pozostałe jednak jeszcze nie kwitną. Ale to pewnie wyłącznie chwilowe. Pozdrawiam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:24, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
No dobra! Jest godzina 10.24 . Idę sprzątać
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:30, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ach nie ! Jeszcze wam pokażę moje dzieci, bo się przez chwilę nie kłóciły i musiałam ten moment uwiecznić dla potomnych

No to teraz już naprawdę idę sprzątać. Życzcie mi szczęścia . Pa
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
hanka_andrus 22:50, 27 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jakie cudownie grzeczne dzieci!
Wszystkie!
I te roślinkowe też!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Alikia 11:12, 28 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Selly ale masz produkcję roślinek, podziwiam i śledzę wątek
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Selly 08:20, 29 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ja twój też...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:37, 29 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
W piątek dotarły do mnie zamówione w internecie sadzonki drzewek. Mam tu 2 jabłonki ( koksę i malinówkę) 2 czereśnie ( kordię i reginę) żeby się wzajemnie zapylały oraz 2 agresty ( biały i czerwony) na pniu.


Tu posadzone pierwsze z nich
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies