Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Złe dobrego początki, mam nadzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe dobrego początki, mam nadzieje :)

Olasta 11:36, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Dzięki za wizualizacje.
Chciałabym jednak te brzozy. W sumie to w nich się zakochałam w Ogrodzie z lustrem. Strasznie podoba mi się ich biała kora w połączeniu z miskantem kwitnącym na biało. Jednak sama też mam wątpliwości co będzie jak urośnie dlatego proszę Was o poradę.
Na przeciw tej ławki dzieci mają plac zabaw więc miałabym dobry punkt obserwacyjny w cieniu.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Olasta 21:39, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Na zdjęciach poniżej reszta mojej działki.








W miejscu trampoliny chciałam zrobić ten kącik z ławką.

Wejście do domu


A teraz moja porażka, z góry przepraszam.



To jest, miał być mój przedogródek. Całe szczęście róże rosną tu znakomicie. Brak tu jakiś zimozielonych, niestety trudno u nas kupić jakieś ładne okazy. Może ktoś ma pomysł jak uratować to miejsce?

Wyrównywaliśmy teren stąd braki w trawie.

____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Olasta 21:41, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
A brzozy i sosny wzięły się z nowej gazety szefowej. Poczytałam o ich dobrym wpływie na otaczające nas powietrze i postanowiłam zainwestować.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy te moje brzozy i sosny nie będą za duże w przyszłości?
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Selly 22:34, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Olasta napisał(a)
Na zdjęciach poniżej reszta mojej działki.







Łoj , ale masz kawał pola Jaka to powierzchnia dokładnie ?. Bo jeśli to powierzchniowo duża działka , to i duże drzewa, będą na niej dobrze wyglądały.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Olasta 22:38, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Selly napisał(a)


Łoj , ale masz kawał pola Jaka to powierzchnia dokładnie ?. Bo jeśli to powierzchniowo duża działka , to i duże drzewa, będą na niej dobrze wyglądały.


Nie jest duża - 15 arów. Po prostu jest pusta, żadnych dużych drzew, sama trawa, stąd wydaje sie że jest duża.
Marzą mi się drzewa. Na razie posadziliśmy kilka drzewek owocowych.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
AgnieszkaW 22:47, 22 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
15 arów to spora działka, masz miejsce na kilka drzew. Drzewa nadadzą temu miejscu klimat i przytulność. Myślałaś o ambrowcu, miłorzębie, tulipanowcu, platanie?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Selly 22:47, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Nie no to jest duża działka.! 15 arów, to całkiem sporo. Ja mam 8 arów.
Moim zdaniem, jeśli lubisz brzozy , to je sadź! Zawsze je potem można ewentualnie przycinaniem trzymać w ryzach. Sadź brzozy, bo faktycznie są piękne i zdrowe, ale sosny już nie koniecznie.

Poczytaj sobie wątek o gatunkach niepolecanych , tam m.in jest właśnie wymieniona sosna. Głównie z tego powodu, że traci igły, trzeba ją czesać , żeby dobrze wyglądała i ogałaca się od dołu, więc po latach traci ładny pokrój. Jeśli chcesz coś iglastego to może lepiej świerk serbski. Ten gatunek Danusia zawsze poleca swoim klientom. Jest bezproblematyczny w uprawie i dobrze znosi przycinanie, gdyby po latach okazał się za duży.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Olasta 22:56, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Muszę przeczytać ten wątek w takim układzie i coś wybrać.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Selly 08:28, 23 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Mi osobiście bardziej się podobają formalne niż naturalne ogrody. Zatem na prędce skleciłam Ci , coś co być może ja bym sobie posadziła w takim miejscu. Są tam 4 brzozy , żeby było gęściej . Do tego berberysy, bo moim zdaniem biała kora brzóz fajnie wygląda z dodatkiem czegoś o bordowych liściach. Jest jeszcze hortensja anabel, świerki białe, jednoroczne kwiaty , tu np cynie, ale to może być coś innego kolorowego i na koniec obwódka z host. To taka moja propozycja. A Ty podejmuj decyzję zgodnie ze swoimi preferencjami



A propos preferencji, to jaka kategoria ogrodów Tobie się najbardziej podoba?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 08:45, 23 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220


Wyżej jest wersja wiosną, a teraz wersja w środku lata. Próbowałam tam wpasować miskanty, ale wprowadzały chaos swoimi długimi pędami, więc zrezygnowałam. Niestety nie kojarzę ogrodu , o którym wspominasz, że był dla Ciebie inspiracją. Muszę go poszukać w wolnej chwili. Miłego dnia !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies