Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Złe dobrego początki, mam nadzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe dobrego początki, mam nadzieje :)

Olasta 22:44, 21 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Witam,
Witałam się już na powitaniach, ale zacznę od początku.
Mam na imię Ola i ogród mam drugi rok. Do tej pory Was podczytywałam i nie sądziłam że kiedykolwiek założę własny wątek. Z wielu powodów: po pierwsze nie mam co pokazać, boje się wszelkiego rodzaju zbiorowisk ludzkich i nie umiem ciekawie opowiadać.
Jednak okazało się, że wsiąkłam w Ogrodowisko i pokochałam je miłością pierwszą i już nie mogę bez niego żyć

Historia mojego ogrodu zaczęła się dwa lata temu kiedy budowaliśmy dom. Musieliśmy podnieść teren wokół domu, ze względu na różnice pomiędzy terenem i drogą. Niestety nie przypilnowaliśmy robotników i to co zostało jako ostatnia warstwa jest bardzo trudne we współpracy Trawa w końcu jako taka urosła, ale do pięknych trawników szefowej brakuje im tyle co resorkowi do limuzyny.
Naoglądałam się Waszych pięknych ogrodów, m.in. wzorcowy ogród nie tylko bukszpanowy czy ogród Syli, której rozmach w działaniu przyprawił mnie o zawrót głowy.

Szukałam pomysłu na romantyczny zakątek z ławką. Zainspirowała mnie fotorealacja z realizacji ogrodu z lustrem i brzozy.

Coś próbowałam narysować, ale niestety nie umiem obsługiwać żadnego z tych kolorowych programów.
Może ktoś coś doradzi.



Mam nadzieję, ktoś mnie zauważy.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Olasta 22:52, 21 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Zapomniałam dodać, że to pierwsze zdjęcie przedstwia teren z dołu mapy a drugie zdjęcie to góra mapy, oczywiście na mapie są plany. Posadzoną mam tylko jodłe, chortensje i miskanty Gracimilusy.
Po przemyśleniu zdecydowałam sie na żywopłot z thuj, oczywiście jest dopiero w planach tak jak i cały zakątek z ławką.

Pomóżcie mi proszę stworzyć miejce do zadumy.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Asia 22:53, 21 kwi 2013


Dołączył: 20 sty 2013
Posty: 330
Olu, witam cię serdecznie, niestety w projektach jestem raczej słaba ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto Ci doradzi, trzymam kciuki a link masz nieaktywny
____________________
Kwiaty i ja - nierozłączna z nas para
Olasta 22:56, 21 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Na pewno, tu jest kupa zdolnych ludzi.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
Olasta 23:06, 21 kwi 2013


Dołączył: 16 gru 2012
Posty: 114
Tak sobie myśle, że musze pokazać resztę działki, ale chyba poczekam aż trawa się zazieleni i tulipany zakwitną, żebyście nie miały koszmarów, przeze mnie.
Przed budynkiem mam zrobioną rabate z różami, ale zdjęcie wyszło mi jakieś brzydkie i nic na nim nie widać.

Muszę sie skupic na jakimś kawałku i postanowiłam zacząć od tych dwóch.
Pracuję i mam dwójke małych dzieci więc prace nie idą szybko, ale w końcu postanowiłam działać wg planu więc przynajmniej nie będę tracić czasu na bezsensowne przesadzanie roślin.
____________________
Ola - Zle dobrego poczatki - mam nadzieje
GorAna 23:15, 21 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Witaj Olu
Oglądaj ogrody i szukaj inspiracji, by ten ogród był odzwierciedleniem Ciebie
Życzepowodzenia
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
yolka 07:41, 22 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
witaj. ja tez zaczynałam w ubiegłym roku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Selly 10:56, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witaj w rodzinie Ogrodowiczan . Ja też dopiero zaczynam z moim ogrodem, może nie mam zbyt wiele doświadczeń ale za to mam mnóstwo pomysłów.
Sprecyzuj proszę ,nad którym fragmentem chcesz najpierw pracować i jakie rośliny lubisz. Będziemy coś razem obmyślać
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 11:17, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Spróbowałam zrobić wizualizację, tego co proponujesz tj szmaragdy-na żywopłot, ławka, hortensja silwer, miskant i sosna ( chyba zapomniałam o brzozie ?)



Nie wiem, czy o taki układ ci chodziło ?
Sosna wydaje mi się kiepskim pomysłem w tym przypadku. Będzie ładna , tylko dopóki będzie mała.
Może masz jednak innych faworytów ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 11:21, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220

A tak będzie - jak urosną . Z zewnątrz hortensji nie widać, ale w środku może być przyjemnie
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies