Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowy zawrót glowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy zawrót glowy

Katarzynka604_ 23:46, 10 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
tak sobie dzis robiłam środkowa czesc skalniaka co o tym sadzicie ?



1 - azalia japońska
2. wrzosy
3 wrzosy
4 berberys
5 jakias roslina skalniakowa np skalnica
6 trawy niebieskie
7 jodła balsamiczna nana
8 klon palmowy
9 i 10 azalie
11 jakies trawy
12 Świerk srebrny Glauca globosa na pniu
13 jałowiec blue star
14 trawy

cos wyrzucic , dodac, zmienic ??
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 12:56, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Coś cisza u Ciebie... szkoda...
Kurcze, chciałabym pomóc, ale ja nie umiem planować takich wielogatunkowych rabat Ja to bym zostawiła z połowę tych gatunków, ale po więcej egzemplarzy dała, żeby takie duże plamy się zrobiły... ale wiem, że niektórzy lubią mnogość gatunków...

Podoba mi się ten przód z tymi kępkami traw... A berberys jest taki żółty? Są takie odmiany??
Jestem ciekawa na co w końcu się zdecydujesz...
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 14:51, 13 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
AlicyaLK napisał(a)
Coś cisza u Ciebie... szkoda...
Kurcze, chciałabym pomóc, ale ja nie umiem planować takich wielogatunkowych rabat Ja to bym zostawiła z połowę tych gatunków, ale po więcej egzemplarzy dała, żeby takie duże plamy się zrobiły... ale wiem, że niektórzy lubią mnogość gatunków...

Podoba mi się ten przód z tymi kępkami traw... A berberys jest taki żółty? Są takie odmiany??
Jestem ciekawa na co w końcu się zdecydujesz...


Hej a jakoś tak nikt sie nie odzywa to i mi sie jakoś pisać smej ze sobą nie chce
dosypałam troszke ziemi na skalniak posadziłam 3 wrzośćce i kilka wrzosów oraz klona palmowego koło kaskady kupiłam na internecie zawciąg i miskanty i czekam az przyjda

nie mam kompletnie pomysłu na to miejsce (


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 15:04, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Ehh... Wrzucaj zdjęcia... pisz... ja zaglądam i odpisuję Smutno mi bez Ciebie
Że się nie znam, to wiesz, ale jak nikt nie doradza, to ja napiszę, co o tym sądzę... a co
Ja bym wyrównała ramy tej rabatki... tzn. ja na równo, ale może być w falę... tylko żeby był to jakiś zamierzony kształt. Ona jest dość głęboka prawda? tam pod tujami bym coś kolorowego kwitnącego wysokiego zasadziła, a potem zmniejszałabym nasadzenia do coraz niższych...
A co jest po prawej stronie od tej rabatki... ona dalej się będzie ciągnąć? Czy się kończy? A co to jest taka kuleczka ruda?

Kasia... a podeślij mi linki do jakiś nasadzeń, które Ci się podobają... bo jakoś nie mogę do końca wyczuć jaki klimat Cię kręci Może wtedy będzie łatwiej mi coś doradzić i inni też się ożywią hah
Buźki Kochana! Nie poddawaj się!!!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Margarete 16:53, 13 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej, hej Katarzynko
ja tez dopiero planuje swoja rabate i popełniam błędy, rozgladam sie po forum podpatruję.
Widze u ciebie potencjała i samozaparcie a to juz wiele !!!
Rady co do skalniak aod Agnieszki z Jurajskiego ogrodu sa bardzo trafne i cenne.
Ja ci pewnie niewiwle dopomoge ale bede wspierac i zagladać jesli pozwolisz.
Co do tej rabaty z oststniego twojego posta to moze bym zróżnicowała ścłkowamnie pod nią, np w części zrobiła żwirek a w częsci korę rozdzielając to miękka łukowata linią, łącząc oba rodzaje podłoża ekoborderem - zobacz jak fajnie robio to Sylwia w wątku Po prostu ogród, wtedy na tle jasnego żwirku światnie zaprezentuja sie żurawki marmelade, które u ciebie wize i jakies trawy ( może konwalnik) a na tle kory zielone i zielono-złote rosliny. Dodałabym tez jakiś punkt na którym skupia sie wzrok , cos szczepionego na pniu - w zaleznosci od zasobności kieszeni może to byc cis czy sosna albop tansza trzmielina.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Katarzynka604_ 20:52, 13 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
AlicyaLK napisał(a)
Ehh... Wrzucaj zdjęcia... pisz... ja zaglądam i odpisuję Smutno mi bez Ciebie
Że się nie znam, to wiesz, ale jak nikt nie doradza, to ja napiszę, co o tym sądzę... a co
Ja bym wyrównała ramy tej rabatki... tzn. ja na równo, ale może być w falę... tylko żeby był to jakiś zamierzony kształt. Ona jest dość głęboka prawda? tam pod tujami bym coś kolorowego kwitnącego wysokiego zasadziła, a potem zmniejszałabym nasadzenia do coraz niższych...
A co jest po prawej stronie od tej rabatki... ona dalej się będzie ciągnąć? Czy się kończy? A co to jest taka kuleczka ruda?

Kasia... a podeślij mi linki do jakiś nasadzeń, które Ci się podobają... bo jakoś nie mogę do końca wyczuć jaki klimat Cię kręci Może wtedy będzie łatwiej mi coś doradzić i inni też się ożywią hah
Buźki Kochana! Nie poddawaj się!!!


Alicjo dzięki z miłe słowa ramy musza isc w fale bo wszystkie takie mam ale sam kształt oczywiscie moge zmienic tylko w jakim sensie mam go wyrównac?To prawda jest dosc głeboka, po prawej stronie jest spadek (skarpa z trawy ) wiec konczy sie tak jak jest
heheeh ta kuleczka ruda to zmarzniety / uschniety iglak zostawiłam go bo patrze czy odbije czy nie..jesli chodzi o nasadzenia podobaja mi sie tak rozne style ze ja sama nie jestem w stanie tego okreslic , ale podoba i sie np ogród "Ogród Sylwii od początku " albo igiełkowy ogródeczek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 20:56, 13 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Margarete napisał(a)
Hej, hej Katarzynko
ja tez dopiero planuje swoja rabate i popełniam błędy, rozgladam sie po forum podpatruję.
Widze u ciebie potencjała i samozaparcie a to juz wiele !!!
Rady co do skalniak aod Agnieszki z Jurajskiego ogrodu sa bardzo trafne i cenne.
Ja ci pewnie niewiwle dopomoge ale bede wspierac i zagladać jesli pozwolisz.
Co do tej rabaty z oststniego twojego posta to moze bym zróżnicowała ścłkowamnie pod nią, np w części zrobiła żwirek a w częsci korę rozdzielając to miękka łukowata linią, łącząc oba rodzaje podłoża ekoborderem - zobacz jak fajnie robio to Sylwia w wątku Po prostu ogród, wtedy na tle jasnego żwirku światnie zaprezentuja sie żurawki marmelade, które u ciebie wize i jakies trawy ( może konwalnik) a na tle kory zielone i zielono-złote rosliny. Dodałabym tez jakiś punkt na którym skupia sie wzrok , cos szczepionego na pniu - w zaleznosci od zasobności kieszeni może to byc cis czy sosna albop tansza trzmielina.


Witaj Margarete w moich skromnych progach dzięki za zainteresowanie , co do żwirku choć mi się podoba to mam mieszane uczucia miałam kiedyś i strasznnie mi zarastał efekt był fajny na poczatku a pozniej z kazdym chwastem bylo wiecej ziemi na nim a co za tym idzir wiecej chwatów chyba ze na włókninie go zrobic .. a taki zwirek by u mnie pasował jak ja nigdzie żwirku nie mam?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 21:06, 13 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
A jeśli chodzi o skalniak.. z racji tego ,że drukarka sie zepsuła zaczełam robic ten skalniak z pamieci i tutaj się okazuje że zle z nia chyba bo skalniak odbiega trochę od mojego wczesniejszego projektu nie wiem czy to dobrze czy zle.. Usunęłam dziś część roślin ze skalniaka jak się też okazało tak sie rozpedziłam z tym nawożeniem ziemi by skalniak nie byl taki plaski ,że nie zauważyłam że w projekcie byl bardziej płaski tzw tam gdzie mam wrzosy miało byc jako tako plasko i cos na pniu a tak nie bedzie
póki co wychodzi tak




dosadziłam z przodu tez zurawek tylko nie wiem czy to dobry pomysł nie wiem jaka ona duza rosnie ale nie zasloni calego skalniaka pozniej ??

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 21:23, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Kasia... wróciłaś! Jak dobrze! Fajny ten nasyp... dobrze wygląda... zurawki chyba nie wyrastają jakoś mega... zwykle są na obrzeżach właśnie...

Ja żwirku wśród rabatek też się boję i nie ryzykuję... to chyba trzeba mieć mega cierpliwość i dużo czasu, żeby go pielęgnować ... tak więc ja rozumiem Twoje obiekcje... chociaż żwirek na rabatkach mi się podoba

Wrzosy chyba dobrze, że na "zboczu" Danusia wszędzie pisała, że wrzosy to na podwyższeniu sadzi... A Ty masz same wrzosy, czy wrzośce też? Danusia radzi i te i te... bo jedne kwitną na wiosnę, inne na jesień...

Jestem ciekawa co będzie dalej.... Bardzo CI kibicuję! Czekam na kolejne zdjęcia!!!
Miłego wieczoru!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 22:35, 13 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
takie bardziej aktualne

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies