Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowy zawrót glowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy zawrót glowy

Gardenarium 19:38, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Katarzynka604_ napisał(a)
A taki zrobiłam sobie przykładowy plan w kole trawki niebieske i karmik za kołem brazowa trawa cyprysik groszkowy i berberysy zółte i czerwone , po lewej wrzosy



Dość płaskie nasadzenia są, dodaj więcej stożków lub cisy w postaci kolumnowej (Fastigiata, Wojtek. Aureospicata itp.)
Te dzbany trzy nie pasują do tej rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katarzynka604_ 19:38, 03 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Witam Pani Danusiu tak wygląda mój skalniak w chwili obecnej bez tych rzeczy które dodałam czyli iglaki na pniu, lawenda, trzmielina , konwalnik ?? Nie wiem co z tym moim skalniakiem począć



i tył

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Gardenarium 19:41, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dodałam teraz bo wróciłam ze spotkania jeszcze kilka komentarzy. Jeśli dokupujesz rośliny - dokupuj te same, te najładniejsze, żeby tworzyć grupy roślin, Dodawaj wysokie elementy na rabacie w kształcie stożka, kolumny lub wysokie trawy, miłorzęby Mariken, iglaki na pniu, ale podsadzaj je jednakowymi polami, nie kompozycjami różnych roślin, bo wtedy właśnie robi się największy bałagan na rabacie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katarzynka604_ 19:43, 03 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Gardenarium napisał(a)


No i czego narzekasz dziewczyno, ładnie zrobiłaś, teraz tylko wrzuć go do realizacji i będzie ładnie

Ja bym tylko tych płotów nie dawała a zamiast nich świerki serbskie lub inne wysokie iglaki, bo płoty strasznie straszą, przyciągają uwagę.


Niestety nic "dużego" nie moge tam posadzić ponieważ równo na linii płotu idzie linia wysokiego napiecia wiec chyba najwyzsze rosliy jakie moga tam rosnąc sa tuje (( tez bardzo nad tym ubolewam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Gardenarium 19:43, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Katarzynka604_ napisał(a)
Witam Pani Danusiu tak wygląda mój skalniak w chwili obecnej bez tych rzeczy które dodałam czyli iglaki na pniu, lawenda, trzmielina , konwalnik ?? Nie wiem co z tym moim skalniakiem począć





Wyrzucić korę czerwoną po pierwsze. Masz taki styl ogrodu, jakiego ja nie robię klientom, stosuj zasadę powyżej, czyli dokup więcej roslin, które już są, żeby stworzyć większe grupy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:44, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Katarzynka604_ napisał(a)


Niestety nic "dużego" nie moge tam posadzić ponieważ równo na linii płotu idzie linia wysokiego napiecia wiec chyba najwyzsze rosliy jakie moga tam rosnąc sa tuje (( tez bardzo nad tym ubolewam


Wszystkie iglaki można ciąć i górą i w pionie, więc to żaden problem. Drzewa iglaste ograniczasz cięciem
Akurat serby będą dobre pewnie i bez cięcia, a jak nie to ciachaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katarzynka604_ 19:45, 03 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Gardenarium napisał(a)


Mnie się zdaje, że ta czerwona kora niepotrzebna jest tutaj, a zamiast tego posadź żurawki w takim kolorze i na pniu Picea pungens "Glauca Globosa"



a jak posadze żurawki to nie bedzie wtedy żurawkowy skalniak ? nie zagłusza one tych maleńkich i tak słabo widocznych iglaków??
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 19:52, 03 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Gardenarium napisał(a)


Wyrzucić korę czerwoną po pierwsze. Masz taki styl ogrodu, jakiego ja nie robię klientom, stosuj zasadę powyżej, czyli dokup więcej roslin, które już są, żeby stworzyć większe grupy.



Ale mnie sie ten styl ogrodu wcale nie podoba i chyba tu jest problem jak patrzyłam na Pani realizacje to własnie one mi sie podobaja
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
jambosana 14:29, 04 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585


Ja bym się starała ten skalniak uspokoić jakimiś skalniakowymi bylinami - żagwin, floks, dzwonki, itp. W dużej ilości, grupami, żeby skalniak się "wtopił".Zgadzam się wywal czerwoną korę, ale mnie się nie widzi na skalniaku żurawka. Byłaś w ogrodzie jurajskim Agnieszki, u niej to tak naturalnie wygląda.

____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Katarzynka604_ 22:00, 04 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
jambosana napisał(a)


Ja bym się starała ten skalniak uspokoić jakimiś skalniakowymi bylinami - żagwin, floks, dzwonki, itp. W dużej ilości, grupami, żeby skalniak się "wtopił".Zgadzam się wywal czerwoną korę, ale mnie się nie widzi na skalniaku żurawka. Byłaś w ogrodzie jurajskim Agnieszki, u niej to tak naturalnie wygląda.



Witaj jambosana miło ,że zajrzałaś do mnie dosadze chyba te byliny ale troche sie boje ze juz całkiem wyjdzie mi misz masz... samych bylin tez nie chce bo sa ładne tylko jak kwitna..
Wyrzuciłam dzis czesciowo czerwona kore a raczej rozsypałam po całym skalniaku pozniej podsypie normalna w miedzy czasie bede przekopywac to sama zginie zdjełam tez zwir z przedniej czesci skalniaka zostawiłam tylko ten placyk zwirkowy nie wiem co tam posadzic , dosadziłam 3 berberysy żółte 2 iglaki na pniu i 3 żywotniki aurea nana
tak to wyglada teraz bez tej kory i zwirku




a co w tym żwirku to nie wiem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies