Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowy zawrót glowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy zawrót glowy

AlicyaLK 09:57, 02 cze 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Fajnie wygląda Twój skalniaczek Coraz lepiej
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Katarzynka604_ 14:25, 02 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
zawitka napisał(a)
Witaj Kasiu widzę że walczysz tak jak ja .Co zrobię to prześpię się z problemem poczytam polatam po ogrodowisku i zmieniam Ale chyba już wiem jak ma być i moje trzmieliny i trawka była przesadzana 4 razy. jak coś zrobisz stań daleko popatrzna kolory jak za duży bałagan to zmieniaj Pozdrawiam Cię serdecznie.Masz w czym wybierać i gdzie działać


Witaj Zawitko w moich skromnych progach to prawda latam ze szpadlem i ciągle coś zmieniam brakuje mi konkretnego planu niestety .. ale jestem już tym trochę zmeczona dlatego chce juz powoli skupić sie na dopieszczaniu a nie ciagle tylko przekopywaniu haa Pozdrawiam cieplutko i zapraszam częściej może masz jakieś pomysły na mój ogród to bede wdzieczna zawsze c kilka głów to nie jedna
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 14:26, 02 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
AlicyaLK napisał(a)
Fajnie wygląda Twój skalniaczek Coraz lepiej


Poważnie Alu tak myślisz ? a coś byś zmieniłaa coś dodała ?? tworze coś i sama nie wiem co
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 16:16, 03 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
tak sobie wczoraj tworzyłam i wyszło mi cos takiego od lewej hortensje przed nimi np świerk conica 3 szt posadzony zurawkami + jakies trawy dalej w prawo jakis cis , klon palmowy zawijasek z bukszpanu + niebieski iglak np na pniu wypełnienie np z berberysów żółtych idac dalej rh a przed nimi wrzosy łaczace rabate i wchodzace az na skalniak a na nim tak myslałam by przy kółku zwirkowym posadzic z lewej lawende a przy zejsciu dwa iglaki na pniu posadzone trzmielina

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Gardenarium 17:37, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzynka604_ napisał(a)
Zrobiłąm sobie dzisiaj taki przykładowy projekt jakby to bez tego skalniaka wyglądało oczywiscie ciężko skarpę zrobic wiec w rzeczywstosciw wygladałoby to pewnie inaczej





po lewej gdzie znak zapytania jeszcze nie wiem bo jest ta nieszczesna studnia

oczywiscie to tylko tak poglądowo bo nie wiem jak inaczej zmienic skalniak, szkoda mi troche kaskady napracowałam się przy niej no ale cóż..

co myslicie o takim rozwiazaniu
?


Dobrze to wyszło, wierzbę bym wywaliła, a zamiast niej posadź grujecznika, da ładny kolor jesienią i wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:40, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzynka604_ napisał(a)



1 trawy miskant
2 klon palmowy
3 berberys żółty niski
4 cyprysik groszkowy
5 kostrzewa
6 jałowiec blue star
7 cyprysik groszkowy jak sie uda to inny kolor
8 zawciąg
9 wrzosy
10 iglak na pniu
11 świerk glauca globosa
12 dwa swerki iałe conica


Generalnie za dużo gatunków, nr 5 - kostrzewa, a dlaczeego tylko dwie? nijak to będzie wyglądać muszą wypełniać puste miejsca) . Dosadź przy podkładach np floksy szydlaste,. będą się zwisały z tej wysokości i wrosną w szczeliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:41, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzynka604_ napisał(a)
Jakie miskanty polecacie by nie przemarzały ?


Gracillimus, Variegatus, Morning Light, Zebrinus.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:27, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzynka604_ napisał(a)
tak sobie dzis robiłam środkowa czesc skalniaka co o tym sadzicie ?



1 - azalia japońska
2. wrzosy
3 wrzosy
4 berberys
5 jakias roslina skalniakowa np skalnica
6 trawy niebieskie
7 jodła balsamiczna nana
8 klon palmowy
9 i 10 azalie
11 jakies trawy
12 Świerk srebrny Glauca globosa na pniu
13 jałowiec blue star
14 trawy


Zamiast traw niebieskich więcej azalii może, żeby takie poduchy kwitnące zrobić, jałowca Blue star też nie sadź tutaj.

Kosodrzewina się zestarzeje i za kilka lat też wyrzucisz, albo musisz skracać jej przewodniki aby ją skarlić, albo od razu przesadź gdzie indziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzynka604_ napisał(a)




No i czego narzekasz dziewczyno, ładnie zrobiłaś, teraz tylko wrzuć go do realizacji i będzie ładnie

Ja bym tylko tych płotów nie dawała a zamiast nich świerki serbskie lub inne wysokie iglaki, bo płoty strasznie straszą, przyciągają uwagę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:34, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzynka604_ napisał(a)
Dzis pogoda fatalna ale udało mi sie kupic ta kore i dodac koloru temu skalniakowi na dole tam gdzie ten iglaczek na pniu chce troszke zwirku wysypac

póki co wyglada to tak





pozbyłam sie ten tej budki z tyłu i na razie jest tam wielki bałagan


Mnie się zdaje, że ta czerwona kora niepotrzebna jest tutaj, a zamiast tego posadź żurawki w takim kolorze i na pniu Picea pungens "Glauca Globosa"

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies