Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Świerk - choroby i szkodniki świerków połączony

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk - choroby i szkodniki świerków połączony

Mazan 17:01, 23 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jurekz

To osutka świerka, przypomina bardziej niżową osutkę. Zwalczanie chemiczne od maja teraz tylko sprzątać opadające igły, a pod koniec kwietnia usunąć najbardziej porażone pędy/gałęzie i oprysk topsinem lub previcurem przynajmniej co miesiąc do września/października.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sobena 14:17, 19 lis 2017

Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 3
Dzień dobry.
Bardzo potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych .
Otóż kilka dni temu zauważyliśmy z mężem, że z naszym świerkiem dzieje się źle. Kiedy cały proces się zaczął to dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć. Świerk zaczął brązowieć. Zdziwiło nas to o tyle że w październiku był w niezłej kondycji.W sklepie ogrodniczym nie bardzo wiedzieli jak mi pomóc. Może ktoś już mia czymś takim doczynienia. Można mu jakoś pomóc czy mam się już z nim żegnać.. tym bardziej, że mamy listopad i nie wiem czy oprysk coś da. Długo o niego walczyłem, żeby się przyjął i może dlatego tak żal.
Mazan 16:25, 19 lis 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sobena

To osutka świerka. Atakuje również daglezje, cisy,jodły. Trzeba dokładnie zbierać opadające igły - wiem, że to trudne, ale na nich tworzą się zarodniki, które wiosną zainfekują inne drzewa czy krzewy iglaste, a objawy będą widoczne dopiero jesienią, gdy na interwencję za późno.
Oprysk topsinem 2 - 3x co 10 dni oraz bravo.
Walka z tym grzybem może trwać nawet kilka lat.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sobena 08:56, 20 lis 2017

Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 3
Bardzo, bardzo dziękuję za podpowiedź. Będę walczyć może się uda.
Gardenarium 20:48, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bold text
dawid123 napisał(a)
Witam mam z pare ładnych lat jakas choinke nie wiem co to za gatunek ostatnio cos mmi brazowieje od góry nie wiem czego jej brakuje czy jakis witamin czy czegos prosze o pomoc interesuje mnie nazwa i jak moge zapobiec temu brazowemy nalotowi od gory to tak jak by uschlo POMOCY
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid123 20:48, 02 maj 2018

Dołączył: 02 maj 2018
Posty: 4
Margerytka40 20:48, 02 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
To świerk Conica a te brązowe plamy to najprawdopodobniej efekt żerowania przędziorka. One są bardzo podatne na tego szkodnika.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
dawid123 20:48, 02 maj 2018

Dołączył: 02 maj 2018
Posty: 4
wiesz moze jak moge z tym wygrac ? wielkie dzieki za info ? ja myslalem ze moze jakis witamin brauje potas magnez ? heh
Margerytka40 20:49, 02 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Plama ma szansę zarosnąć,u mnie zarosły. Zapobiegawczo musisz stosować opryski na przędziorka a już na pewno zaglądać do środka i szukać mikroskopijnych pajączków.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
dawid123 20:49, 02 maj 2018

Dołączył: 02 maj 2018
Posty: 4
ale moglo bys tez tak dlatego ze ja go przyciolem troche ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies