Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Mazan 20:49, 26 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Polinka

Zajrzałem.
Przepisy, które podałaś i ich stosowanie jest w internecie, ale podałem też inny przepis w wątku: naturalne zwalczanie szkodników, str 30.
Podane wyżej przepisy stosuję w wiosenno letnich opryskach drzew i krzewów szczególnie owocowych co ok.20 dni. Wiosną - od przełomu marca/kwietnia - daję nieco wyższe stężenie, gdyż jest to swoista interwencja i zaspokajanie 'głodu' mikroelementowego po minionym sezonie. Ładnie kwitną i owocują, a ponadto brak jest jakichkolwiek 'gości' w owocach nie mówiąc o liściach czy pniach i pędach. Wywarami kończę po zbiorach, a nawet pod koniec lipca, wtedy zaczynam podlewanie gleby. Stężenie zależy od rodzaju gleby i to trzeba sprawdzać. Żadna chemia nie była tak skuteczna, ale narobić trzeba się po przysłowiowe pachy.
To przedwojenny przepis na płyn przeciw wszawicy u zwierząt stosowany do czasu sprowadzenia z Brazylii suszu z palm sabadylowych. Jeśli napisałem wystarczająco to dobrze. Myślę, że Toszka nie będzie musiała tłumaczyć.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kawa 10:38, 27 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Poli graby widziałam i cudne są
czekamy na finał
buźka
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
polinka 10:11, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
effka napisał(a)

Hehehe nono zostały tylko te patyki i jeden duży Lucas.
Dzięki.


No, nie ma lekko w tym roku z zakupami
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:13, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Magleska napisał(a)
dzięki za przepis teraz pozostaje zakupić suszony wrotycz,póki nowy gdzieś nie urośnie

...szkoda ,ze na fotki trzeba czekać ja lubię takie z postępów prac ,nie tylko jak już pięknie i gotowe

buziaki Paulinko


I jak, wrotycz zakupiony?
Prace idą w dobrym tempie to jeszcze trochę i pokażę przed i po

Buziaki Madziu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:15, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Margerytka40 napisał(a)
Polinko skopiowałam sobie, dzięki. A jeszcze powiedz proszę, to kwiatków się używa, czy całą roślinę? Zakupiłam nasiona wrotyczu, posieję gdzieś w kątku


Asiu, ja całe rośliny używam z korzeniami i z kwiatami. Póżniej gnojówkę przez sitko przelewam i rozcieńczam. Dobra sprawa taka własna uprawa a i mówią, że dobrze mieć wrotycz na działce bo odpędza opuchlaki.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:22, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Coś w tym jest. Kiedy zakładałam ogród kilka lat temu wiele roślin, które wybrałam dostępnych było od ręki. Kiedy po paru latach chciałam coś dokupić, to sprawa się komplikowała. Albo nie były dostępne albo cena już nie taka.
Klony Ginnala i jarząby kupowałam po 1,50, za klona ussuryjskiego i ściętolistnego płaciłam 5 zł.


Haniu, niestety dla nas a stety dla szkółkarzy ale wystarczy tylko od czasu do czasu forum poczytać i już wiadomo na jakie rośliny będzie największy popyt...i trzeba też pamiętać, że 90% wejść na forum to niezarejestrowani użytkownicy którzy również inspirują się naszymi ogrodami i kupują te same rośliny w miejscach, które są tu podawane...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:36, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mazan napisał(a)
Polinka

Zajrzałem.
Przepisy, które podałaś i ich stosowanie jest w internecie, ale podałem też inny przepis w wątku: naturalne zwalczanie szkodników, str 30.
Podane wyżej przepisy stosuję w wiosenno letnich opryskach drzew i krzewów szczególnie owocowych co ok.20 dni. Wiosną - od przełomu marca/kwietnia - daję nieco wyższe stężenie, gdyż jest to swoista interwencja i zaspokajanie 'głodu' mikroelementowego po minionym sezonie. Ładnie kwitną i owocują, a ponadto brak jest jakichkolwiek 'gości' w owocach nie mówiąc o liściach czy pniach i pędach. Wywarami kończę po zbiorach, a nawet pod koniec lipca, wtedy zaczynam podlewanie gleby. Stężenie zależy od rodzaju gleby i to trzeba sprawdzać. Żadna chemia nie była tak skuteczna, ale narobić trzeba się po przysłowiowe pachy.
To przedwojenny przepis na płyn przeciw wszawicy u zwierząt stosowany do czasu sprowadzenia z Brazylii suszu z palm sabadylowych. Jeśli napisałem wystarczająco to dobrze. Myślę, że Toszka nie będzie musiała tłumaczyć.


Pozdrawiam


Walerku, dzięki że zajrzałeś i bardzo przepraszam, że dopiero dzisiaj się odzywam.
Zajrzałam i to nie był ten przepis bo na pewno piołunu nie używałam. Przejrzę w weekend naszą korespondencję bo coś mi się kojarzy ale nie mogę dokładnie sobie tego przypomnieć. Pisałeś mi o tym wrotyczu jeszcze przed tym jak zaczęłam się interesować naturalną uprawą ogrodu i to były pierwsze nasze maile jak dobrze pamiętam...

Jak już jesteś to doradz proszę co zrobić z mszycą na jabłonce...Pamiętasz tą moja jabłonkę kupioną w tamtym roku? Tak jak pisaliśmy próbuję ją "oduczyć" 32 oprysków jakim była poddawana w szkółce...Pięknie obudziła się po zimie ale mam duży problem z mszycą. HT w normalnym stężeniu nie pomogła i zastanawaiam się czy może pędzelkować niezrozcieńczoną?

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:38, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kawa napisał(a)
Poli graby widziałam i cudne są
czekamy na finał
buźka


Cześć Kami Skarpa już zrobiona, obsadzona Czekam na dokończenie prac przy kostce i będzie fnał

Buzka wielka
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:58, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Trochę wiosennych kolorów

Szafirki i stokrotki w donicach.



Eksperyment z krokusami się udał

Krokusy sadzone pod koniec lutego...



Kilka dni temu zakwitly


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:03, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wszystkie trawy już obudzone oprócz jednego ML...
Rozplenica LadyU



W donicach wszystkie trawy pięknie przeżyły. Tutaj little bunny.




Gracilimus też już zielony

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies