Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 15:12, 17 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)


zamawiałaś przez neta czy w ogrodniczym?

Wybierasz się na kiermasz pod Iglicę do Wrocka?

Rośliny zamówiłam na allegro i niestety mam obawy bo mimo, że wybierałam sprzedawców z wzorowymi opiniami to tak naprawdę nigdy nie wiadomo co się trafi. Zobaczymy w środę jak dojadą...
A przez ten Wrocław to już od kilku dni chodzę zła Niestety w weekendy pracuję. Ale Wam życzę fantastycznych zakupów i czekam na fotki ze zdobyczami
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:33, 17 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
malkul napisał(a)
Polinka witam sie u ciebie. Bardzo lubię takich mężczyzn którzy potrafię zrobić to i owo. Całusky dla M. hihihi

Witam serdecznie Gosiu Ja też uwielbiam takich mężczyzn a swojego do tego jeszcze kocham . Dobry jest w tym i owym
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:09, 19 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W środę spodziewam się zamówionych wrzosów. Mam wielki problem z rozmieszczeniem ich

Wrzosiec darlejski "Kramer's Rote'' wys. 40 cm


Wrzosiec krwisty ''Snow Queen" wys. 15-20 cm.


Wrzos ''Wollmer's Weisse" wys. 25-35 cm


Wrzos pospolity ''Yellow Beaty'' wys. 25 cm

Z każdego rodzaju zamówiłam po 6 szt. i do tego kostrzewy sinej 12 szt.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:24, 19 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576


To na tej rabacie będą sadzone wrzosy. Chciałabym je rozmieścić w prostych liniach.
Czy na samym przodzie dać te najmniejsze, które mają po 20 i 25 cm? za nimi kostrzewa sina i trzeci rządek wysokie wrzosy? Tylko kolorystycznie nie będzie to się zgrywać w całość
Nie wiem co robić Proszę bardzo o pomoc wszystkie mądre głowy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 20:27, 19 maj 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
polinka napisał(a)

Rośliny zamówiłam na allegro i niestety mam obawy bo mimo, że wybierałam sprzedawców z wzorowymi opiniami to tak naprawdę nigdy nie wiadomo co się trafi. Zobaczymy w środę jak dojadą...
A przez ten Wrocław to już od kilku dni chodzę zła Niestety w weekendy pracuję. Ale Wam życzę fantastycznych zakupów i czekam na fotki ze zdobyczami


fotki są , zdobycze też
U mnie też praca w weekendy, ale po 2 - 3 w miesiącu. I tak do końca października, więc wstrzelić się w spotkania to już wyczyn
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 20:37, 19 maj 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
polinka napisał(a)


To na tej rabacie będą sadzone wrzosy. Chciałabym je rozmieścić w prostych liniach.
Czy na samym przodzie dać te najmniejsze, które mają po 20 i 25 cm? za nimi kostrzewa sina i trzeci rządek wysokie wrzosy? Tylko kolorystycznie nie będzie to się zgrywać w całość
Nie wiem co robić Proszę bardzo o pomoc wszystkie mądre głowy


a nie możesz jeszcze zamienić kostrzewy na tę bardziej zieloną?
serio nie będzie pasować?
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
AlicyaLK 09:09, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
polinka napisał(a)


To na tej rabacie będą sadzone wrzosy. Chciałabym je rozmieścić w prostych liniach.
Czy na samym przodzie dać te najmniejsze, które mają po 20 i 25 cm? za nimi kostrzewa sina i trzeci rządek wysokie wrzosy? Tylko kolorystycznie nie będzie to się zgrywać w całość
Nie wiem co robić Proszę bardzo o pomoc wszystkie mądre głowy


Polinka, ja też lubię linie proste, ale przy wrzosach, to nie wiem, czy nie lepiej iść w takie płynne przejścia kolorów... Danusia pisała gdzieś w ogóle o nasypywaniu ziemi pod wrzosowisko, tak aby nie było ono regularne... A takiej rabaty dryfującej jak na zdjęciu tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3204-kraina-czarow-w-fazie-projektow?page=15 nie chcesz zrobić? Odpada?
Jak odpada... to nie wiem... nie są to duże różnice wielkości... to może zrób kolorystycznie... ale ja się nie znam za bardzo na nasadzeniach

Będę zaglądać, żeby zobaczyć co zadecydowałaś
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
polinka 10:16, 20 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)


a nie możesz jeszcze zamienić kostrzewy na tę bardziej zieloną?
serio nie będzie pasować?

Kostrzewy już nie mogę zamienić bo nie mają innej. Podpatrzyłam ją w realizacjach Szefowej Danusi,tam też jest połączenie wrzosów z kostrzewą. Tylko super to wszystko wygląda gdzie indziej a u mnie bałagan totalny z tego wyjdzie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AlicyaLK 10:18, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
polinka napisał(a)

Kostrzewy już nie mogę zamienić bo nie mają innej. Podpatrzyłam ją w realizacjach Szefowej Danusi,tam też jest połączenie wrzosów z kostrzewą. Tylko super to wszystko wygląda gdzie indziej a u mnie bałagan totalny z tego wyjdzie


eeee nie mów tak...ładnie będzie... poczekaj na rośliny i może wtedy Cię wena najdzie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
polinka 10:26, 20 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AlicyaLK napisał(a)


Polinka, ja też lubię linie proste, ale przy wrzosach, to nie wiem, czy nie lepiej iść w takie płynne przejścia kolorów... Danusia pisała gdzieś w ogóle o nasypywaniu ziemi pod wrzosowisko, tak aby nie było ono regularne... A takiej rabaty dryfującej jak na zdjęciu tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3204-kraina-czarow-w-fazie-projektow?page=15 nie chcesz zrobić? Odpada?
Jak odpada... to nie wiem... nie są to duże różnice wielkości... to może zrób kolorystycznie... ale ja się nie znam za bardzo na nasadzeniach

Będę zaglądać, żeby zobaczyć co zadecydowałaś

Witaj AlicjaNa początku myślałam o zrobieniu właśnie takiej rabaty dryfującej ale cały ogród,dom,podwórko mam takie kwadratowe-symetryczne. Wszystkie nasadzenia planuję zrobić w prostej linii i nie wiem czy to nie zburzy efektu. Przez cały weekend myślałam nad ta rabatą i niczego nie wymyśliłam Poczekam do środy jak przyjdą rośliny i na rabacie będę wtedy ustawiać i tworzyć
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies