Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

Joku 19:08, 20 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Fajna fontanna. A co to za miedziane liście w pobliżu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Monika83 19:15, 20 mar 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
eda napisał(a)
Ciemierniki pod budlejami dawno nie ruszane więc rozrastają się w wyspę
na ostatniej fotce jest biały, dziś przeniosłam koło nowych też białych wejście będzie na biało



Oj spore krzaczki mam podobny jak twój na pierwszym zdj ciemno fioletowy i wygląda trochę jak pokraka bo ma tylko jedną łodygę z pąkami
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Basieksp 19:41, 20 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
eda napisał(a)


Tak Basiu aby woda nie uciekała i ładuje się słońcem bardzo fajne na zimę składasz i na wiosnę znów wyciągasz ja teraz mam drugi sezon kradnij rób tak jak ja będę się cieszyć z tobą


Już w necie oglądaliśmy coś podobnego i chyba coś kupimy mamy dużo słońca na tarasie, już sobie planuję, jak i co tylko jeszcze jakiś zbiornik, ach, lubię tak kombinować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 21:16, 20 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Edyś...za każdym razem oczy wyłażą mi do Twoich przecudnych ciemierników... Ja mam same białe, a w ubiegłym tygodniu chciałam kupić różowe, ale były takie bidy, że szkoda było kasy, muszę upolować w innym miejscu. "Warzywnikowo" ruszyło w tym roku z kopyta u wielu osób, ze mną włącznie...swoje warzywka zawsze będą świeże, no i pod ręką na zawołanie... Fontanna miodzio.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 06:10, 21 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
eda napisał(a)


Tak Basiu aby woda nie uciekała i ładuje się słońcem bardzo fajne na zimę składasz i na wiosnę znów wyciągasz ja teraz mam drugi sezon kradnij rób tak jak ja będę się cieszyć z tobą

Edytko, ja też ją kupiłam piszesz, że jestes zadowolona, czyli dobrze zrobiłam. teraz mus ją włączyć, tylko jakies fajne naczynie muszę kupić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eda 14:26, 24 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Monika83 napisał(a)

No to super że z siewek można uzyskać fajne ciemierniczki i to za darmo Na necie ciemierniki z siewek też trochę kosztują i w dodatku jeszcze mikrusy.


Tak tak Monia na pewno trochę to trwa ale jest możliwe u mnie to gdy się rozsiewały zawsze jakaś siewka została pod dużym krzakiem najlepiej ich nie ruszać przez jakiś czas i takim sposobem było ich coraz szerzej jak przesadzam to widać , które są młode bo dwa liście i korzonek zbędne siewki trzeba wybierać bo robi się gąszcz ja wzruszam ziemię i już.

siewki

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 14:36, 24 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Joku napisał(a)
Fajna fontanna. A co to za miedziane liście w pobliżu?


Dzięki Jolcia
Te miedziane liście to Epimedium i nie śpieszy się w tym roku ma już zalążki pod liściem bo wyjdą kwiatki najpierw ale jeszcze może przymrozić to nie usuwam na razie suchych liści
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 14:40, 24 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Monika83 napisał(a)
Oj spore krzaczki mam podobny jak twój na pierwszym zdj ciemno fioletowy i wygląda trochę jak pokraka bo ma tylko jedną łodygę z pąkami


To super ciemne też są piękne Zaraz wyjdą nowe liście i się wzmocni
ja coś nie mogę się zebrać żeby powycinać w tych dużych stare liście ale dziś chyba się dobiorę
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
malgorzata_s... 14:43, 24 mar 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ciemierniki masz ogromne. Mnie jakoś nie lubią. Muszę dokładniej o nich poczytać. Buziak
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
eda 14:48, 24 mar 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)


Już w necie oglądaliśmy coś podobnego i chyba coś kupimy mamy dużo słońca na tarasie, już sobie planuję, jak i co tylko jeszcze jakiś zbiornik, ach, lubię tak kombinować


Basiu kombinowanie i planowanie to najlepsza przyjemność ja kombinuje jak tu wyciąć irgę bo już mam pomysł co tam wsadzić i jak wyciapać zimozielonego dziurawca bo rozpanoszył się i najgorsze że sama nie dam rady pracuję nad e-Musiem
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies