Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

eda 19:55, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Monika83 napisał(a)
Eda co to jest za krzew tak ślicznie kwitnący na ciemny róż-czerwono?


Hej ale ten tu ?

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 20:02, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pigwowiec właśnie
Edzia, ale Ty już te owoce przerabiasz? Bo ja zawsze zbieram po przymrozku jak same lecą z krzaka, wtedy skórka jest żółciutka. Ja uciekam na grubym oczku na tarle na wiórka i zalewam miodem w zimie do herbatki lepsze niż cytryna


Haa no już zrobione trochę słoiczków w soku z cukrem i trochę plasterków susze z przepisu Kasi bo jeszcze nie robiłam raz robiłam później i chyba owoce za bardzo mi wyschły i mało soku miały to teraz nie czekam jak już puszczają gałązki to zrywam i soku w nich więcej a twoja metoda też fajna następnym razem wypróbuję z miodem dzięki tak to lepsze niż cytryna bo nasze Sylwuś
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Alija 20:13, 30 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
eda napisał(a)
Pigwowca co roku robię na cytrynkę


Wspaniałe zbiory owoców pigwowca. Bardzo fajna roślina, bo kwitnie pięknie i owoce ma bardzo dobre,
uwielbiam jego zapach, lepszy od cytryny.
Na ostatnim zdjęciu to do suszenia? Nigdy tak nie próbowałam go przetwarzać.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
eda 20:48, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Joku napisał(a)


Co to za roślina o bordowych liściach?


Jolcia to wszystko to Celozja grzebieniasta roślina jednoroczna siałam i pikowałam pokusiłam się na nią bo bardzo lubię szarłaty nie myślałam ,że uda się jej zakwitnąć pisało na paczce że w naszym klimacie nie zdąży a tu proszę wszystkie szczepki puściły kwiatki i przyznam że ślimaki je lubią to musiałam sypnąć ciii ...


____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kasiek 20:51, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Piekne te grzebyczki i cudnie je pokazujesz Chyba takie troche zapomniane w ogrodach sa?
____________________
Bawarka
Monika83 20:54, 30 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
eda napisał(a)


Hej ale ten tu ?

Teraz już wiem że to pigwowiec, Sylwia dodała odpowiedź zaraz po mnie kurcze nie wiedziałam że on tak ładnie kwitnie
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:58, 30 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Ta Celozja bardzo ładna jest tylko szkoda że jednoroczna bo już bym ją zaprosiła do ogrodu
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
eda 21:17, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Alija napisał(a)


Wspaniałe zbiory owoców pigwowca. Bardzo fajna roślina, bo kwitnie pięknie i owoce ma bardzo dobre,
uwielbiam jego zapach, lepszy od cytryny.
Na ostatnim zdjęciu to do suszenia? Nigdy tak nie próbowałam go przetwarzać.
Pozdrawiam.


Witaj Alicja dziękuje bardzo ja też lubię zapach i smak kwiaty efektowne
Suszenie pierwszy raz trochę w piekarniku trochę na kaloryferze Kasia mi podpowiedziała bo już słoiczków mam dość a jeszcze owoce doszły i pociachałam

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:23, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)
Piekne te grzebyczki i cudnie je pokazujesz Chyba takie troche zapomniane w ogrodach sa?


Dziękuję Kasiu razem podglądałyśmy ich poczynania haa no nie widziałam ich nigdzie teraz ...w pierwszej chwili nasiona z szarłatem skojarzyły mi się i ten kolor liści ciemny najładniejszy ale i żółty i zielony też fajny ciekawe czy tak jak szarłat nasiona przetrwają po zimie i wysieją się same Grzebyczki tak zjawiskowe

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:25, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Monika83 napisał(a)
Teraz już wiem że to pigwowiec, Sylwia dodała odpowiedź zaraz po mnie kurcze nie wiedziałam że on tak ładnie kwitnie


Haa no widzisz kochana a ja go kupiłam właśnie ze względu na kwiaty a nie wiedziałam że będzie miał jabłuszka i to tak atrakcyjne i pachnące
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies