Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

MariuszG 02:21, 22 sty 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Witaj Edo! Szkodnik Twoich świerków to być może 'Cinara piceae'. Spróbuj poszukać zdjęć w grafice google . Jeśli to ta mszyca, może znajdziesz metodę walki. Życzę powodzenia

Edit: Doczytałem, że 'Cinara piceae' to szkodnik jodły, ale blisko spokrewnione z nią mszyce znajdziesz pod tym linkiem:
Cinara aphids
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
hankaandrus_44 07:26, 22 sty 2018


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Ufff! Dzięki Mariuszu! Świerków, sosen w moim ogrodzie nie mam, ale dobrze wiedzieć co może czaić się za płotem sąsiada.
Edytko, współczuję takiej inwazji.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
kitek81 09:58, 22 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Fuj, ale okropny robal! Taki malutki, a jakich szkód wielkim drzewom zrobił! ale faktycznie było widać, że są słabsze, rzadsze i chore, więc pewnie dobrze zrobiliście, że je wycięliście tylko dziura teraz duża została-macie już pomysł, co tam będzie?

pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
anabuko1 20:05, 22 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Takie małe, a takie szkodliwe.!

a takie piękne wielgachne świerki.
Szkoda,ale cóż, jak mus to
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
eda 23:24, 22 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
http://www.projektoskop.pl/a-811-mszyca-swierkowa-zielona.html

Dzięki ogromne bardzo mi pomogliście
i Dzięki wskazówkom Mariusza - jesteś wielki Mariusz !!!
znalazłam artykuł który wiele mi wyjaśnił o co chodzi tym mszycom choć moje są czarne to te zielone to to samo ...okazało się że zabić je może -20stopni więc klapa trzeba samemu się wziąć i pryskać już gdy forsycja zakwita i wyczytałam wiele ciekawostek bardzo ciekawy artykuł no to teraz ja im pokarzę kto tu rządzi !!!
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 23:30, 22 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
MariuszG napisał(a)
Witaj Edo! Szkodnik Twoich świerków to być może 'Cinara piceae'. Spróbuj poszukać zdjęć w grafice google . Jeśli to ta mszyca, może znajdziesz metodę walki. Życzę powodzenia

Edit: Doczytałem, że 'Cinara piceae' to szkodnik jodły, ale blisko spokrewnione z nią mszyce znajdziesz pod tym linkiem:
Cinara aphids


Mariusz nawet nie wiesz jak mi pomogłeś wskazałeś światełko w tunelu bo tak to szukałam po omacku dzięki Twoim wskazówkom znalazłam to o co mi chodziło i teraz jestem w domu jupiii !!!

serdecznie dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 23:31, 22 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)
Ufff! Dzięki Mariuszu! Świerków, sosen w moim ogrodzie nie mam, ale dobrze wiedzieć co może czaić się za płotem sąsiada.
Edytko, współczuję takiej inwazji.


oj tak kochany chłopak
teraz Hanusia wiem co robić
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 23:37, 22 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
kitek81 napisał(a)
Fuj, ale okropny robal! Taki malutki, a jakich szkód wielkim drzewom zrobił! ale faktycznie było widać, że są słabsze, rzadsze i chore, więc pewnie dobrze zrobiliście, że je wycięliście tylko dziura teraz duża została-macie już pomysł, co tam będzie?

pozdrawiam


Kasiu wyobraź sobie jak zobaczyłam to dziadostwo to miałam wrażenie że drzewa w ogóle nie ma tylko to jedno przy drugim poruszało się zamiast kory bleeee...gdy pryskałam spadało od razu ale co z tego jak to już zostawiło jaja ...teraz wcześniej opryskam według wskazówek i zobaczymy co będzie...
a pytasz co z dziurą ? na dziurę jest pomysł i mnie bardzo cieszy będę miała wiatkę na narzędzia ogrodowe także zakończy się póki co z uśmiechem
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 23:39, 22 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
anabuko1 napisał(a)
Takie małe, a takie szkodliwe.!

a takie piękne wielgachne świerki.
Szkoda,ale cóż, jak mus to


tak Ana nie było wyjścia poszło z dymem ....bo na mróz nie ma co liczyć - 20 na pewno nie będzie szybciej +20 haaa
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 23:41, 22 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
teraz mogę spać spokojniej buziaki dla Was i spokojnej nocy

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies