Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Edy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Edy

Kasiek 18:55, 21 sty 2018


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Balwankowo swietne U mnie dalej sypie, jest tak magicznie na dworzu, tak cicho i odswietnie...Lubie zime
____________________
Bawarka
anabuko1 19:47, 21 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Pięknie storczykowo :
U nie tak sobie ale zimowo , lekko tez jest
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
eda 21:17, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basilikum napisał(a)
ale Ci sicznie kwitnie


Izabelka dzięki daje czadu też się cieszę myślę że wymiana kory mu pomogła
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:23, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)
Balwankowo swietne U mnie dalej sypie, jest tak magicznie na dworzu, tak cicho i odswietnie...Lubie zime


super pewnie błyszczy w świetle robiłaś fotki ? tak pięknie taki uśpiony spokojny świat natura odpoczywa ....łapie oddech przed szałem na wiosnę
też lubię zimę
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:36, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
anabuko1 napisał(a)
Pięknie storczykowo :
U nie tak sobie ale zimowo , lekko tez jest


dziękuję Ana ważne że jest nawet trochę bieli i już miło
u mnie śnieg skrzypi a asfalt mokry tak dziwnie a pogoda mówi że ma być jutro sporo na plusie ... i znów będzie ciapowato pocieszające jest że trochę zimy mieliśmy
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 22:12, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
e-Muś wyciął dwa świerki szkoda nam było ale niestety nie można było dłużej czekać na wiosnę znów mogą się pokazać niby mszyce takie czarne i osłabiać drzewa a co gorsze atakować resztę zaczęło się od świerków a mam w rzędzie jak wiecie różne rodzaje podobnych iglastych ...jeden po ataku owadów się uchronił wytrzymał ale mus pryskać na wiosnę bo kto wie mogą wyleźć z kory np. może zostawiają jaja i na wiosnę atakują słabsze drzewa ...pryskanie pomaga od razu spadają tylko nigdy nie wiadomo kiedy składają jaja zobaczcie jak wyglądają ..."czarne świerkowe mszyce "- tak je nazwałam... może nasza Danusia je zna napiszę do niej ...

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
AgataM 22:26, 21 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Może i dobrze, że wycięliście... Wyglądem odbiegały od pozostałych i widać było u nich chorobę. Zastanawiam się, czy nie będziecie musieli opryskać sąsiednich drzew przed tym pajączkiem
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
eda 22:32, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Agatka pryskamy wszystkie drzewa i to według karencji powtarzamy jeszcze raz ...za każdym razem pokazywały się tylko na świerkach na wiosnę w minionym sezonie w maju dopiero zauważyliśmy myśleliśmy że już się nie pokażą ...po obfitych opryskach w ostatnim sezonie...
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
AgataM 22:42, 21 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Oprysków jest bardzo dużo.Trzeba się sadowników spytać czym pryskają na tzw. "robaki". Oni mają skuteczne opryski. W maju są pszczoły i inne pożyteczne owady, więc pryskać musisz w nocy, kiedy nie latają.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
eda 23:22, 21 sty 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
to wszystko wiem ale bardzo dziękuję chodzi tylko o rozpoznanie owada radziłam się już wielu osób w tym zaprzyjaźnionego leśnika i on nie widział takiego szkodnika
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies