Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki gruszy, grusza - Pyrus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki gruszy, grusza - Pyrus

anmo 10:09, 21 sty 2020

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 6
Witam, liscie zasuszone skrecone, kora ciemna pomarszczona wyglada jak by zasychała ponizej jest normalna
Mazan 10:09, 21 sty 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anmo

Opisałeś w dużym skrócie objawy /być może/ zarazy ogniowej powowdowanej przez bakterię Erwinia amylovora. Do jej zwalczania jest używany Miedzian po odcięciu z kilkucentymetrowym /2 - 4/ naddatkiem "zdrowego" pędu.
Sprawdź z opisami i fotografiami czy to rzeczywiście ta choroba.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anuska2507 19:06, 08 cze 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Czy ktoś rozpoznaje szkodnika, który zaatakował moją gruszę Lukasówkę? Grusza była posadzona w 2019r. W zeszłym roku zawiązała chyba z 5 owoców, ale wszystkie opadły - zrzuciłam winę na przymrozki. W tym roku zobaczyłam, że owoce też marnieją, wyglądają na zasuszone, zniekształcone. Okazało się, że w środku żerują widoczne na zdjęciu larwy. Mają ok. 0,5 cm długości. Ktoś wie, co to może być i jak z tym walczyć/zapobiegać na przyszłość?

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 13:06, 14 cze 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Gdyby ktoś kiedyś szukał: powyższy szkodnik to paciornica gruszowianka.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies