Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Siejsko czarodziejsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Siejsko czarodziejsko

victoriagos 20:58, 24 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
oj i najważnijsze roslinki muszą zimować

No musze sie pochwalić kupiłam óże austinkę Graham Thomas , jest malutka ale ma 2 żółte pąki, więc jeszcze teraz zobacze kwiatki. Wiem ze róze nielubia pełnego słońca, a ja chciałam ja wsadzic w mijscu
gdzie przez cały dzień bedzie wystawiona na słońce. Wytrzyma???
____________________
Siejsko czarodziejsko
MarekW 22:34, 24 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Witaj, pocieszę, że się uporacie szybko z ogrodem, oglądałaś mój? dwa lata od pustyni do zielonego i bujnego ogrodu. I wam się powiedzie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
BarbaraM 11:12, 26 sie 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Wiktoria, wpadłam do Ciebie z rewizytą.
Nie wiem o którym rowie Ty u mnie piszesz.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
polinka 08:01, 27 sie 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Byłam, pooglądałam i zazdroszczę rzeczki Teren trudny ale nie ma rzeczy niemożliwych
Pozdrawiam z Doliny Baryczy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
victoriagos 19:46, 28 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Marku byłam oglądałam, podziwiałam - bbładnie wyszło

Barbaro - dzięki za wizytę, odpowiedziałam w Twoim ogrodzie

Polinko witam, miło mi , u Ciebie też ładniutko

____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 20:06, 28 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Zrobiłam zdjecia roślinek które flancowałam

to są bukszpany, niestety tylko część sie przyjęła, powsadzałam w różne miejsca, najlepiej sie przyjeły w doniczkach, choc w jednym miejscu wkopane do ziemi sa tez zielone ale jescze bez nowych listkow


a tutaj paskudny gość, dostał natychmiastową eksmisję z utratą życia



na zdjeciach widoczne sa drobne młode listeczki



na tym zdjeciu widać zywotnika (??? czy moze sie pomyliłam) zielony z koncówkami zółtymi - niewiem jak sie nazywa, przyjeły sie same krzywe szczepki, były wsadzone bezpośredno do ziemi, w zeszłym roku na wiosnę



zastanawiam sie moze lepiej je wykopac i posaddzic do doniczek, bo tak to mi jeszcze zadepczą
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 20:27, 28 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
No to by było na tyle z młodych sadzonek - które pierwszy raz flancowałam, ale dzieki wam się udało

Teraz mam pytanie bardziej przyziemne - dosłownie
Jak wiecie przerabialismy trawnik, z tego wszystkiego powstał strumyk ktory ma odbierać nadmiar wody opadowej, mamy teren gliniasty i woda bb powoli wsiąka, ajk jest nadmiar robily sie zastoiny,
Mamy nadzieje ze teraz bedzie o wiele lepiej
Częsciowo stumien jest juz wyłożony kamieniami, na brzegach chiałabym zrobic rabaty. Krzewy byliny i rośliny sezowowe. Na zdjęciu jest widoczny niewielki odcinek ktorey jest juz przekopany,widać jeszcze kupkę kamieni (znikna) i tam tez bedzie przekopane. Przy płocie sa powsadzane rosliny na tymczasie, ale w tamtym miejscu tez bym chciała rabate. Tylko jest problem - niechce zasłaniać widoku na wode (na początku wątku sa wstawione zdjecia)



Proszę podpowiedzcie jak to sensownie zrobic. Po drugiej stronie strumyka widoczna jest tez przekopana ziemia. Tam bedzie zdecydowanie węższy pas, tam ma byc miejsce na spory trawnik.Na tamtym kawałku wsadziłam na razie 2 hosty, zaraz za nimi rosnie wierzba, daje przeswietlony cien.
____________________
Siejsko czarodziejsko
Madziarzeszow 20:31, 28 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Ależ się tutaj dzieje !!! super , 3-mam kciuki i będę zaglądać
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
victoriagos 21:23, 28 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Dostałam lub mam obiecane od znajomych różne roślinki
część powsadałąm na tymczas w różnych miejscach ale powinny trafic na docelowe stanowiska
niestety zbytnio sie nieznam na roslinkach - prosze podpowiedzcie jak sie nazywaja.

A może część z nich da sie wykorzystac na nowych stanowiskach.
nie muszą być wykorzystane tutaj przy strumieniu, w watku sa zdjecia z różnych stron domu. Rosliny mogą poczekac na inne miejsca. Tutaj bym chciała zamknąć temat ze wzgledu na przekopany trawnik (zakładany drenaz).

tutaj wiem ze to mnijsze to hortensja ( na razie mała sadzonka wiec trudno zgadywać) to drugie to jałowiec ??? - jaki



tutaj bukszpan - to u niego normalne, te zółte liscie?


to jest berberys ??




____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 21:46, 28 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
teraz kolej na to co mam obiecane - niestety nie wiem jak się choiny nazywają

takie maja byc 2szt


i te tez 2szt



a to pęcherznica ? a jak się nazywa



no to wszystko co mam na zdjęciach,
____________________
Siejsko czarodziejsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies