Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina,słońce,wiatr...czyli mały ogródek w trudnych warunkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina,słońce,wiatr...czyli mały ogródek w trudnych warunkach

polinka 10:43, 11 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Wszystkiego najlepszego Olga
Czytałam, że na motorku jeżdzisz? Ale chyba nie jako plecaczek?
Macham z Milicza
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Babka 19:13, 11 lip 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 52
Dziękuję za życzenia...
Nie, nie jako plecaczek; bałabym się !
____________________
Glina,słońce,wiatr-mały ogódek w trudnych warunkach
Babka 14:05, 12 lip 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 52
Zakwitł kolejny liliowiec...
____________________
Glina,słońce,wiatr-mały ogódek w trudnych warunkach
aga_pe 08:44, 16 lip 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
no,no to dziewczynki możecie razem umówić się na przejażdżkę

Babka, pokaż co tam wczoraj przytargałaś do ogródka
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 08:57, 16 lip 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Babka napisał(a)
Witaj Polichlorek! Mam nadzieję, że kiedyś poznam okoliczne ogrodniczki osobiście !

Dziś są moje imieniny i kupiłam sobie w prezencie 3 tony ziemi na podwyższenie tylnej rabaty. Cieszę się jak dziecko....Właśnie wysadziłam marne resztki bylin, które przeżyły i w weekend jeśli aura pozwoli będziemy taczkować.
Muszę się poważnie zastanowić, co potem posadzić, żeby nie było tak od Sasa do lasa, jak poprzednio....
Nie wiem, czy przeżyje dereń jadalny, po tym zalaniu poczerwieniały mu liście jak na jesieni, to chyba chemia, którą wypłukało z pola za płotem tak zadziałała, nie tylko zresztą on ma takie objawy, ten mały berberysik obok też- jego to w ogóle chyba wyrzucę, bo berberysy u nas prawie nie rosną, stoją w miejscu
No ien nieszczęsny łubin wyleci, pięknie wygląda jak kwitnie, ale potem marnieje i szkoda mi na niego miejsca w naszym małym ogródku....


hahahahah, ale mnie rozbawiłaś. Pocieszam się, że nie tylko ja mam zapotrzebowanie na takie dziwne prezenty. Co tam perfumy, inne kosmetyki, ciuchy, wycieczki......3 tony ziemi, sekatory, szpadle, siekiery - to jest to
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Babka 12:06, 16 lip 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 52
Aga, dzięki za namiar na Sasankę...Spędziłam tam dwie godziny i nawet nie zauważyłam komarów....
Oto zdjęcie klasowe moich wczorajszych zakupów:

Mają tam bardzo oryginalne rośliny, nie widziałam niektórych nigdy wcześniej.
Urzekło mnie to-kirengeszoma dłoniasta, pięknie wygląda u nich w gruncie,kupiłam 3 sadzonki:

Piękne dzwonki:

Równie piękne fiołki:

Kupiłam też coś, co ma kwiaty wyglądające jak storczyki, nazywa się trójsklepka, na razie nie wygląda imponująco

Ale kwitnie tek:


No i jeszcze nie mogłam się oprzeć bodziszkowi o pstrych liściach:


Hoście, która wygląda jak sztuczna i pachnie gdy kwitnie


...i kilku innym.

____________________
Glina,słońce,wiatr-mały ogódek w trudnych warunkach
Babka 12:12, 16 lip 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 52
Będę sadzić nowe rośliny w dwóch miejscach, podwyższonych rabatach od strony ulicy i od strony bajora za płotem.
Oczywiste jest,że kupionych roślinek nie wystarczy!

A oto podwyższona rabatka od strony ulicy,musiałam użyć tego drewnianego obrzeża, którego nie lubię.
Najpiękniejsze to ono nie jest....Ale zakładam,że zarośnie, będę się starać sadzić na skraju rosliny zwisłouche....

Oraz rabata "od pola"-reaktywacja:

Oczywiście oba zdjęcia, to zdjęcia "przed", lecę sadzić!
____________________
Glina,słońce,wiatr-mały ogódek w trudnych warunkach
aga_pe 12:23, 16 lip 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
ooo....tych dzwonków nie widziałam wcześniej u Nich.
I powiem Ci, że lubię tam jechać, bo wtedy zaobserwować można rośliny na rabatach. W doniczkach nie zawsze tak ciekawie wyglądają.
A widziałaś na mateczniku ile ciemierników szykują? Już się nastawiam na przyszłoroczne zakupy.
W najbliższą niedzielę w Żmigrodzie jest Festiwal Kwiatów. Pierwszy raz, więc nie wiem jak wyjdzie. Ale wiem, że ma być producent hortensji i Sasanka też - cholirka, a ja już o wypłacie zapomniałam.
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 12:25, 16 lip 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
i że też tej hosty wcześniej nie wypatrzyłam
Piękna jest

A na świecznice się nie skusiłaś?
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Babka 12:29, 16 lip 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 52
Piękna, to jedna z niewielu, które pachną...Ma takie lekko karbowane liście, bardzo błyszczące,nietypowe...
A nazwy tego dzwonka pani nie pamiętała, ale przeprowadziłam już internetowe śledztwo i to najprawdopodobniej dzwonek koreański.
____________________
Glina,słońce,wiatr-mały ogódek w trudnych warunkach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies