Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Kondzio 18:02, 30 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mathildis napisał(a)

Dziękuję. Nikt nie wierzył, że nam się uda w lesie.

Do wątku Danusi już zaglądałam, problem mam właśnie tylko z tym, że boję się że posadzę i z powodu piachu się zmarnuje. Tam gdzie jest trawnik to jednak duuuuużo ziemi nawieźliśmy, bo były wielkie doły.
nie nie na wątku zaraz spróbuje znaleźć
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 18:04, 30 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
http://www.ogrodowisko.pl/watek/504-ogrod-minimalistyczny Ale to chyba liściasty
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mathildis 18:20, 30 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Chyba myślałeś o tym
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-inteligentny
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami

obydwa wątki (wprowadziłam Cię w błąd bo to raczej artykuły) prześledziłam i niestety nadal nie wiem co można zasadzić w lesie iglastym na słonecznym miejscu (latem, bo jesienią i zimą to słońce jest za nisko i drzewa zasłaniają) z kwaśną ziemią, a raczej piachem.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Borbetka 09:51, 31 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pokazuj, pokazuj więcej. Po wczorajszym gradobiciu i bałaganie dzisiejszym miło oglądać zdjęcia takiego formatu. Wiem coś o dużych iglakach. Moi sąsiedzi przy lesie na mojej ulicy mają wyzwanie z igłami, cały rok lecą. Spróbuj skorzystać z nowej wyszukiwarki zszp.pl, nazywa się e-katalog. Wpisujesz tam warunki i wyskakują rośliny. Nie ma jeszcze wszystkich zdjęć i opisów, ale pewnie systematycznie je dodają. Pozdrawiam.
____________________
borówcowy wizytowka
Margarete 22:46, 31 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Mathildis,
ojej jaki trudny NIK, żeby nie popełnic błędu Witaj na Ogrodowisku !
Piękny masz ten las, i Kondzio ma racje, szukaj inspiracji,w realizacjach Danusi a może jak u Bogdzi w Rododendronowym ogrodzie musisz postawić na kwasolubne rosliny, bo ściólka z igieł sosnowych zakwasza glebę, a więc dobry kierunek obrałaś : azalie, rododendrony, pierisy, wrzosy i wrzośce, modrzewnica ( ja mam taki własnie zestaw na mojej rabacie kwsolubnej ale musze ja zakwaszać ziemią i torfrm - ty już to masz !) Skoro masz troche słońca i nie całkiem cień ( pisałas że funkie nie chca rosnąc) to może spróbuj hortensji, one lubią teą lekko kwaśną glebę. A poza tym są takie rośliny które urosna prawie wszędzie jak berberysy ( tyle jest odmian i kolorów - ja jestem w trakcie tworzenia rabty u siebie i własnie kupiłam po kilka sztuk odmian złotych, cerwonych i zielonych ale tych miniaturowych i mama zamiar je ciąć w kulkę)oraz trawy, one powinny u ciebie tez sie udać. Ja tez mam sosnowy piekny las ale tuż za płotem, stanowi tło dla mojego pgrodu, dlatego uwielbiam sosny. .....

To takie mioe luźne skojarzenia - ja nie jestem żadnym wielkim fachowcem, tu jest wielu ludzi bardziej doświadczonych ogrodowo i życzliwych. Rozgląda sie i popytaj ! Powodzenia !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kondzio 23:11, 31 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Tu masz zobacz może ci się przyda
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1539-ogrod-w-lesie-moje-miejsce-na-ziemi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Mathildis 23:34, 31 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mathildis to po łacinie Matylda , ale może być po prostu Anka.
Trawy właśnie od kilku dni przeglądam i podgladam w ogródkach na Ogrodowisku, ale pewnie i tak ziemię musiałabym im czymś doprawić, bo w tym piachu nie dadzą rady. Możę upchnę je gdzie indziej.
Berberysy mam już właśnie na końcu tej już zrobionej rabaty-skarpy i mówiąc szczerze nie bardzo je lubię. Ale właśnie podsunęłaś mi pomysł, żeby (skoro już w ogóle są) przenieść je na to suche miejsce a na końcu skarpy zrobić również rewolucję

Kondziu dziękuję, pędzę pooglądać
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
akanta 18:51, 01 cze 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Przybiegłam jak tylko przeczytałam "Leśne......no bo też mam za płotem las liściasty i kawałek iglastego.Sadziłam dwadzieścia lat temu.Potem podcinałam gałęzie tworzyłam podniesione rabaty .Kompostowałam igliwie mieszałam z ziemią ,sadziłam i sadzę tam do dziś kwaśnolubno-cieniolubne.Rabaty tworzyłam tam gdzie trawa zamierała ,korzenie wypiętrzały.Na dłuższą metę nie da się wygrać z naturą mimo niewolniczej pracy.Ja wolałam przychylić się do jej praw.Wielką pracę wykonaliście Aniu ,powodzenia w dalszej realizacji ogrodu leśnego życzę !
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Mathildis 19:17, 01 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315

Ja też staram się wpasować w istniejący krajobraz i nie sadzić roślin, które nie mają tu szans.
Zanim tu zajrzałam myślałam, że jakoś sobie poradziłam dziś już wiem, że co nie co powinnam zmienić. Tylko nie bardzo wiem jak. Brakuje mi w moim lesie koloru latem.
Wiosną kwitną RH
,

później krzewuszki


i kalina

ale jan na tak dużą przestrzeń to za mało i za krótko. Latem jest tylko zielono.

Na przykład tutaj:
Całość podsadzona była wrzosami niestety wymarzły i nie bardzo wiem co teraz tam zrobić. Czy dosadzić ponownie wrzosy czy trochę zmienić:
Od lewej kosodrzewina, coś na pniu, wrzosy, Danica a za nią przekwitłe hiacynty, sośnica, wrzosy, hortensje, miłorząb podsadzony kosodrzewiną


To samo miejsce z innej perspektywy:


Bardzo proszę o podpowiedzi bo czas już zagospodarować to miejsce.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 19:43, 01 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Ojej zdjęcia się przewracają. U mnie na komputerze dobrze a na forum nieciekawie
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies