Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Loosiuu 20:24, 02 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Od razu polecam ten wątek!
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1669-ogrod-na-piaskach

Jejku nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę tych wielkich sosen Będę śledził poczynania!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:29, 02 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Mathildis napisał(a)

Na przykład tutaj:
Całość podsadzona była wrzosami niestety wymarzły i nie bardzo wiem co teraz tam zrobić. Czy dosadzić ponownie wrzosy czy trochę zmienić:
Od lewej kosodrzewina, coś na pniu, wrzosy, Danica a za nią przekwitłe hiacynty, sośnica, wrzosy, hortensje, miłorząb podsadzony kosodrzewiną



Hmm, miłorząb pewnie Mariken, albo jakaś inna kulkowata... Ja bym wysadził z pod niego te kosodrzewiny i gdzieś indziej przeniósł. Sośnicę i Danice też. A na tym pasie pomiędzy kosodrzewiną na pniu, a hortensjami zainwestował w dobrą ziemię i posadził albo hortensje bukietowe 'Limelight' albo różaneczniki odmianę w całym szpalerze jedną, taką samą. Pod nimi runianka.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:35, 02 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
W jakim programie odwracasz zdjęcia? Picassa? Jeśli tak to zanim wstawisz na forum musisz zapisać na nich zmiany

Pod pniami możesz wsadzić hosty w różnych odcieniach, po 3 sztuki jednej na pień. Albo żurawki po 4 sztuki , albo nawet 5.

Poszukaj na forum dekalogu Danusi, on Ci pomoże w doskonaleniu sztuki ogrodowej
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
alinak 20:52, 02 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
witaj Matyldo na ogrodowisku . wrzosy nie bardzo mogły ci przemarznąć skoro sośnica nie zmarzła . ona 100 razy bardziej kapryśna od wrzosów .to piaszczysta ziemia im nie pasuje .
przede wszystkim w ogrodzie jest ci najpotrzebniejszy kompostownik . produkuj kompost ile wlezie . bo to dla ciebie jedyny ratunek . wszystkie rośliny jak sadzisz zaprawiaj doły kompostem , to znacznie poprawi strukturę ziemi . no i zainwestuj w linie kroplujące , to też ważne .

aha miłorząb nie bardzo mi pasuje do kosodrzewin i wrzosów ????
i błagam cie nie powielaj już utartych wzorców ..szukaj własnych niebanalnych rozwiązań . to piękny teren z sosnami , weź to pod uwagę żeby nie konkurować z przyroda tylko z nią współgrać .
może stwórz dolne piętro z krzewów ;derenie , kaliny , tawuły , krzewuszki no i kosodrzewiny pod sosnami .
wprowadź paprocie , hosty , rodgersje , wiązówki , dołem .. na piasku dobrze rosną niezapominajki . macierzanka ,lawenda
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Mathildis 21:03, 02 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Biegnę przeglądać ogród na piaskach
Kosodrzewina tutaj posadzona jest niziutka i raczej za wysoko nie urośnie podobno do 0,5 metra.
Hortensje tam posadzone to te kwitnące na zeszłorocznych pędach.
Tutaj piasek jest zebrany i nawieziona dobra ziemia. Linia kroplująca też jest. Były tam posadzone 4 odmiany (4 kolory) wrzosów i 2 rodzaje zmarniały a 2 są OK.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Loosiuu 21:04, 02 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
alinak napisał(a)

może stwórz dolne piętro z krzewów ;derenie , kaliny , tawuły , krzewuszki no i kosodrzewiny pod sosnami .
wprowadź paprocie , hosty , rodgersje , wiązówki , dołem .. na piasku dobrze rosną niezapominajki . macierzanka ,lawenda


To jest to czego potrzebujesz! Kompost, dużo kompostu i gatunki krajowe, które występują w borach sosnowych i okolicach! I pamiętaj, co najmniej 3 sztuki Do gatunków do użycia w ogrodzie możesz dodać śnieguliczki.
Pisałaś, że nie chcą rosnąć u Ciebie funkie. Spróbuj zrobić w tym roku kompost. W przyszłym roku wykop dużą dziurę i wsadź w nią funkię zaprawiając tylko kompostem. Powinno rozwiązać problem.


Tak na marginesie, jaką powierzchnię ma twój ogród? Jakie masz już tam rośliny? Widziałem chyba jakąś skarpę
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Mathildis 21:07, 02 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
[quote}=alinak napisał(a)... to piękny teren z sosnami , weź to pod uwagę żeby nie konkurować z przyroda tylko z nią współgrać .
może stwórz dolne piętro z krzewów ;derenie , kaliny , tawuły , krzewuszki no i kosodrzewiny pod sosnami .
wprowadź paprocie , hosty , rodgersje , wiązówki , dołem .. na piasku dobrze rosną niezapominajki . macierzanka ,lawenda



z tego wszystkiego nie mam rodgersji, wiązówek, niezapominajek.
Macierzanka i lawenda na razie próbnie po 1 doniczce , paproć tylko jedną stalową bo piórpusznik zbyt ekspansywny i nie bardzo mi się podoba.

Ogród ma prawie 0,5ha inne fragmenty lasu:
funkia fire & ice, żurawka marmalade na tle śnieguliczek

krzewuszki, funkie i na lewo dereń



____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:23, 02 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Loosiuu napisał(a)


To jest to czego potrzebujesz! Kompost, dużo kompostu i gatunki krajowe, które występują w borach sosnowych i okolicach! I pamiętaj, co najmniej 3 sztuki Do gatunków do użycia w ogrodzie możesz dodać śnieguliczki.
Pisałaś, że nie chcą rosnąć u Ciebie funkie. Spróbuj zrobić w tym roku kompost. W przyszłym roku wykop dużą dziurę i wsadź w nią funkię zaprawiając tylko kompostem. Powinno rozwiązać problem.


Tak na marginesie, jaką powierzchnię ma twój ogród? Jakie masz już tam rośliny? Widziałem chyba jakąś skarpę


Oj podarujcie mi juz tego miłorzęba tak mi się podobają te liście reszta to raczej gatunki krajowe
Funkie nie chcą rosnąć tylko na tym miejscu( patrz zdjęcie ponizej) i nie wiem co mam tam posadzić w reszcie lasu "klimat" im pasuje:


Chciałam zrobić zdjęcie ze strychu, ale dziś już nie zdążyłam może jutro się uda.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Loosiuu 21:25, 02 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Z paproci ładne są wietlice (samicza, japońska, alpejska).

Jaką masz glebę?Jeśli masz suchą glebę, piaszczystą to niewiele gatunków się u Ciebie będzie dobrze sprawdzać bez jakiejkolwiek ingerencji w glebę. Pisałaś, że nawieziona została dobra ziemia. Jaka duża warstwa?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Mathildis 21:27, 02 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
około 10 do 70 cm w zależności od miejsca. W problemowym miejscu jest piach.
Skarpa o którą pytałeś jest tylko z tej ziemi dodatkowo dołożony był kwaśny torf by RH ładnie rosły.
Na rabacie koło domu przed posadzeniem roślin piasek częściowo był zebrany nasypana ziemia z torfem.

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies