Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 19:42, 08 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Loosiuu napisał(a)
Tam gdzie masz sam piach można by pomyśleć o zastąpieniu trawnika roślinami zadarniającymi, nawet ekspansywnymi np. wydmuchrzycą piaskową. Odpowiednio wkomponowane są do opanowania


Tam gdzie jest trawnik, to jest ziemia, chyba że masz na myśłi koszoną łąkę poza nasadzeniami

Tutaj tam gdzie zaczynają się nasadzenia, zaczyna się też piach:

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Bogdzia 22:09, 08 cze 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie likwiduj całkowicie klonów. sama już wiesz ze z liściastymi jest kłopot na jesieni a z iglastymi cały rok . Ja bym zostawiła troche tych klonów bo nic nie przebarwia sie tak pieknie jak one , a liście?-czy koniecznie muszą byc posprzatane? , w przyrodzie zostaja na zimę a na wiosnę wyrasta trawa ktora je zakrywa.Bardziej trzeba sprzątac igły bo jak zakwaszą ziemie to trazwa nie bedzie rosła. Dzięki za wiewiórę u mnie i te u Ciebie-śliczne zwierzatka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Moniika 22:40, 08 cze 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
I ja sie witam pieknie u Ciebie w tym lasku i jakie fajne wiewióreczki pozdr M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Mathildis 22:56, 08 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Bogdzia napisał(a)
Nie likwiduj całkowicie klonów. sama już wiesz ze z liściastymi jest kłopot na jesieni a z iglastymi cały rok . Ja bym zostawiła troche tych klonów bo nic nie przebarwia sie tak pieknie jak one , a liście?-czy koniecznie muszą byc posprzatane? , w przyrodzie zostaja na zimę a na wiosnę wyrasta trawa ktora je zakrywa.Bardziej trzeba sprzątac igły bo jak zakwaszą ziemie to trazwa nie bedzie rosła. Dzięki za wiewiórę u mnie i te u Ciebie-śliczne zwierzatka.


Bogdziu melduję, że usunęłam już wszystkie klony, które miały być usunięte - były to przeważnie nieforemne krzaki. Z rosnących tu wcześńiej drzew zostawiłam (piszę z pamięci, więc mogę coś pomylić)
-wszystkie sosny (wycinaliśmy tylko uschnięte)
- 2 jawory
- 4 klony
- 4 brzozy
- 5 dębów
- głóg (chyba)
- i jeszcze 2 drzewa w tej chwili nie pamiętam jakie.
Igły z trawnika wyczesujemy 2 razy w roku, liście jesienią sprzątam z grubsza, a dokładniej na wiosnę
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Dasia 22:56, 08 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Piękny ogród i pewnie też pięknie pachnie w nim
Z wysokich bylin polecam parzydło leśne, ja moim jestem zachwycona. Ono się podobno ładnie rozrasta.
____________________
Biały domek pod lasem
Mathildis 22:59, 08 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Moniika napisał(a)
I ja sie witam pieknie u Ciebie w tym lasku i jakie fajne wiewióreczki pozdr M


Dziękuję. Jak uda mi się jeszcze je przyłapać to na pewno wstawię zdjęcia.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:01, 08 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Dasia napisał(a)
Piękny ogród i pewnie też pięknie pachnie w nim
Z wysokich bylin polecam parzydło leśne, ja moim jestem zachwycona. Ono się podobno ładnie rozrasta.


Być może pachnie ciągle, ale ja zapach czuję tylko po deszczu i jest to jeden z moich ulubionych zapachów.
Parzydła jeszcze nie mam. Muszę pomyśleć gdzie mogłabym je posadzić
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Dasia 06:43, 09 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Posadź całą grupę, będzie piękny widok
____________________
Biały domek pod lasem
Mathildis 18:46, 09 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
W trakcie dzisiejszego spaceru po ogrodzie znalazłam 3 sowy, kiedyś było ich więcej, ale teraz właściwie tylko pod tą brzózką jest niekoszone.


____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
AgataBC 19:03, 09 cze 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Przychodzę z rewizytą ładnie u Ciebie, super duże drzewa, grzybki u mnie też już rosną Pozdrawiam i udanych realizacji życzę !
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies