Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Fotografowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Fotografowanie ogrodu

EPODLAS 22:34, 01 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
I jeszcze dwa. Zawsze mam problem jak poprawić zdjęcie, żeby nie wyglądało na przekolorowane, sztuczne.



____________________
Mój ogród
gunia1990 02:01, 02 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
są jak najbardziej w porządku, jedynie kontrastu możesz im dodać na pewno nie dodawaj dużo saturacji (koloru), bo to własnie powoduje, że zdjęcie jest sztuczne
____________________
EPODLAS 16:17, 02 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzięki, cały czas się uczę, mam prosty aparacik, marzy mi się lepszej jakości. Ale cały czas próbuję, dla mnie najważniejsze żeby było ostre, zdjęcia nieostre od razu idą do kosza.
____________________
Mój ogród
agniecha973 23:19, 12 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu. Mam małego Canona PowerShot A510. Robi ładne zdjęcia, ale już mi nie wystarcza. Rozważam kupno lepszego kompaktu typu
http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_SX40_HS/
http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_SX50HS/
lub jakiejś lustrzanki.
Korci mnie jedno i drugie. Wiem, że zaraz odezwą się głosy przeciwko kompaktom, ale one mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim są dość lekkie, a dają spore możliwości, np. podczas wędrówek wakacyjnych. Nie za bardzo przemawia do mnie wówczas bieganie z dodatkową torbą skoro wszystko staram się zapakować do plecaka. A lustrzanka ma to coś, czego nie osiągnę w kompakcie, a co jest bardzo przyjemne jak dla mnie w fotografowaniu, czyli ustawianie ostrości z pomocą własnej dłoni. No i ta reakcja natychmiastowa od razu po naciśnięciu "spustu".
Co robić?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
gunia1990 01:07, 13 lis 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
Główną zaletą lustrzanki jest widoczna głębia na zdjęciach, bo w zaawansowanych kompaktach też już można ustawiać ręcznie ostrość Ja nie mam tego problemu, bo mam i lustro i kompakt i powiem Ci szczerze, że mimo niedogodności związanych z gabarytami lustrzanki, to własnie ją biorę na wszelkie wyjazdy. W tej chwili body z podstawowym obiektywem jest niewiele większe od zaawansowanych kompaktów, a jeżeli zależy Ci na jakości i zabawie z manualnym ustawianiem ostrości to wybór jest oczywisty. Powiem tak- jak już się załapie bakcyla robienia zdjęć lustrzanka, niechętnie się wraca do kompakta. Ja mam w domu tego samego Canona co Ty, starcza mi do zdjęć pamiątkowych, kiedy naprawdę nie mogę wziąć lustrzanki i tyle. Zresztą sama dobrze o tym wiesz
ale jeśli zależy Ci już na kompakcie... to z tych dwóch wybrałabym x50, ale warto też spojrzeć na innego power shota - G15 http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_G15/.
____________________
Gardenarium 09:35, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam dwie lustrzanki - jedna mniejsza a druga już profesjonalna, a stary (całkiem dobry) kompakt leży w kącie. Jesli chcesz się rozwijać fotograficznie - wybierz lustrzankę. Starego kompakta w kieszeń na mniej ważne zdjęcia, ale zobaczysz że już go nie tkniesz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 09:48, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No dobrze, ale... do lustrzanki muszę dokupić drugi obiektyw, bo zależy mi na lepszym zoomie i co w tej sytuacji. Zastanawiałam się nad kupnem samego body i dokupieniem jakiegoś obiektywu typu 18-300, ale to chyba nie do końca się sprawdzi, bo aparat stanie się ciężki i nieporęczny. Teraz myślę, że jednak trzeba mieć ten mały obiektyw też właśnie ze względu na poręczność. Czy ktoś może zaproponować mi mądry wybór obiektywów do lustrzanki typu http://www.optyczne.pl/2653-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_EOS_550D.html Obiektyw, który tu dołączają nie należy do jasnych (3,5-5,6), a teleobiektywy które są super jasne kosztują ok. 8 tys. złotych. Na to mnie nie stać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:00, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bardzo chętnie pooglądałabym zdjęcia robione różnymi obiektywami w różnych okolicznościach, tzn. na zewnątrz i wewnątrz, z daleka i z dużym przybliżeniem. W moim małym Canonie jasność obiektywu to 2.6 -5.5 i jeśli widzę, że parametry obiektywu zaczynają się od 3.5, to jestem uprzedzona. Podobno to jeden z ważniejszych elementów odpowiedzialny za dobrą jakość zdjęć. Czy ktoś może w tej kwestii pomóc?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 10:13, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma jedynie słusznego, najlepszego obiektywu, kup zatem kompakt, w lustrzance trzeba mieć różne obiektywy, nie ma idealnie idealnego. Ten który wymieniłaś może się nawet wysuwać samoistnie po przechyleniu aparatu i jest bardzo ciężki i długi.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gunia1990 10:25, 13 lis 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
najfajniej byłoby mieć wszystkie obiektywy z przesłoną zaczynającą się od 2.8, bo można robić zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych i fajnie wydobywać głębie. Pamiętaj jednak, że zdjęcia z lustrzanki mają się nijak do tych z kompaktu, nawet z tymi samymi ustawieniami
Do aparatu zapewne będziesz miała obiektyw z ogniskowymi 18-55, który zupełnie starcza do takich podstawowych ujęć. Pytanie w jakim kierunku chcesz iść, czy zależy Ci na dużej ogniskowej przydatnej do np. robienia portretów, czy też zdjęć makro. Każdy obiektyw ma inną specyfikację i trudno tak coś doradzić.. Jeżeli zależy Ci na cenie, zerknij na obiektywy Tamrona, lub Sigmy są o wiele tańsze a również dobre. Ja robię zdjęcia Canon 75-300 i mnie w zupełności wystarcza. Bardzo jasny teleobiektyw sprawdza się w momencie, gdy masz niedobór światła, w pozostałych przypadkach lepiej mieć trochę większą głębię ostrości, zeby trafić w punkt, a uwierz, że o to czasami ciężko
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies