Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Fotografowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Fotografowanie ogrodu

Milka 14:52, 02 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
EPODLAS napisał(a)
Moniko, dobry aparat ma na pewno więcej możliwości. Ja nie mam drogiego aparatu, dopiero tej zimy zaczęłam go lepiej poznawać u wykorzystać możliwości jakie daje aparat. Ja uważam, że bardzo ważne jest światło, nie może być za słabe, ale i nie może być ostre. Trzeba wybrać ten moment, kiedy światło, jest łagodne, jakby lekko rozproszone. Lepiej robić zdjęcia do południa lub popołudniu. Te zdjęcia robiłam, kiedy niebo było tak niebieskie jak wygląda na zdjęciach no i ładnie wyszły chmury. Nie zakładam żadnych filtrów, a w moim aparacie niebo wychodzi ładnie. Nie jest papierowe. A ptaki rzeczywiście fotografuję się trudno.
A to moje próby, niebo i chmury wyglądały tak jak na zdjęciach.
Kocham drzewa i lubię je fotografować.

Taki sobie widoczek

A tu głównym bohaterem jest chyba niebo

I jeszcze jeden widoczek z niebem w tle
Myślę też że trzeba dużo pstrykać, wiadomo praktyka czyni mistrza


Bożenko, zachwycające
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gunia1990 18:33, 30 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
EwaG napisał(a)
Celino to może uściślę, że chodzi mi o fotografie robione specjalnym obiektywem do makrofotografii.
A nie wiem czy któś ma inne zdanie, czy te prześwietlenia wynikają ze zbyt dużych kontrastów i aparat dobiera ekspozycję do najciemniejszych miejsc. W zwiąku z tym niektóre partie obrazu są prześwietlone (no i biały kolor jest trudno fotografować).
Choć na pierwszym zdjęciu te prześwitlenia nie są jakoś bardzo widoczne.


Niestety, aparat nie ma takiej rozpiętości tonalnej jak nasze oczy i cokolwiek byśmy nie robili część zdjecia będzie niedoświetlona albo prześwietlona - w zalezności od wrunków. Jedynym wyjściem jakie znam i jakie sama stosuję jest wywoływanie tego samego zdjęcia w 2 wersjach i połączenie go w jedno lub bawienie się na maskach, choćby w gimpie.

(Albo po prostu łapać za aparat w pochmurne dni;D )

____________________
Matka 22:43, 01 cze 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A ja tak z innej beczki

A czy robicie zdjęcia ogrodu telefonem?no pewnie takale jaki telefon najlepszy do robienia zdjęć z bliska kwiatkom?bo ja sobie zamierzam zmienic telefon i numer i wogole i jak juz mam coś 'brać' nowego to co by tu sobie wybrać?
____________________
U Matki
Sebek 20:13, 05 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bogda robimy, ale to w ogóle inna bajka. Musi być na prawdę dooobry telefon - czyli i-phone lub coś, aby zdjęcie było dobre
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:25, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda zainwestuj w aparat fotograficzny, w telefon nie ma co.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 00:22, 08 cze 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Eee, aparat fotograficzny mam(nawet niezly)ale chwilowo niedostępny, a że telefon muszę zmienić to chciałam taki coby nim możnabyloby robic przy okazji fotki ogrodoweon nie ma mi slużyć jedynie jako aparat!bo takowy posiadam, ale jak juz muszę mieć tel to pożądny
____________________
U Matki
Klamber 08:32, 08 cze 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Bogda kup sobie galaxyII, wali na łeb nawet aifona, widziałem fotki nim robione całkiem niezłe.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Przetacznik 14:57, 08 cze 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
większość moich fotek z iphona...
____________________
Gardenarium 14:03, 10 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja się na telefonach nie znam, ale słuchaj doświadczonych w tym temacie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EPODLAS 22:12, 01 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Moje białe maruny. Może ktoś się na ten temat wypowie na temat zdjęć.. Sama nie mam zbyt dużego doświadczenia jeżeli chodzi o fotografowanie. Prześwietlone? niedoświetlone, za ciemne, za jasne, itd.

____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies