Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Fotografowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Fotografowanie ogrodu

agniecha973 10:46, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusiu, rozumiem już, że muszę mieć minimum 2 obiektywy do lustrzanki i poważnie rozważam tą opcję. Jeszcze niedawno byłam bardziej za kompaktem, ale powoli szala przechyla się na stronę lustrzanki.

Gunia, myślę że masz rację z tym, że ten podstawowy obiektyw dołączany do body powinien wystarczyć na takie zdj. jakie do tej pory robiłam moim małym kompaktem. Czyli nie bać się tej jasności 3.5? Nie ma co porównywać w ten sposób?

Ja boję się tych wszystkich parametrów w opisach obiektywów. Chciałabym móc robić zdj. ptakom na przykład i tu potrzebny byłby większy zoom. Zdjęcia makro też próbuję robić i niezłą frajdę wtedy mam, ale ten 18-55 nie pozwoli mi na zrobienie zdj. makro, prawda?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
gunia1990 15:42, 13 lis 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
nie ma się czego bać
i nie, nie ma co porównywać. Jakość zdjęcia z kompakta praktycznie zawsze będzie gorsza. I absolutnie się nie bać! Ja przez pierwszy rok robiłam tylko i wyłącnie kitem ( tym podstawowym), dopiero potem kupiłam sobie następne obiketywy, jak już wiedziałam czego chcę Ten jeden podstawowy obiektyw jest bardzo ważny, bo to głównie nim będziesz się posługiwać. Ja w tej chwili na przyklad przerzucilam się a obiektywy stałoogniskowe, bo głównie robię portrety.
https://lh3.googleusercontent.com/-r3kYbtOzk0s/SOD-Doos6SI/AAAAAAAAIVU/S2l_7RzSkDM/s512/IMG_4854.jpg To zdjęcie zrobiłam moim 18-55 na przesłonie 5.6, który już ledwo zipie Jeśli bardzo zależy Ci na makro, zawsze możesz kupić pierścień odwrotnego mocowania, który pozwoli Ci na bardzo duże przybliżenie. Rozwiązań jest mnóstwo!
Do fotografii ptaków to obiektyw o ogniskowej minimum 300, ptaszki się łatwo płoszą niestety.
____________________
agniecha973 20:29, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Gunia, dzięki za pomoc. Jeszcze na pewno będę pytać. Na razie myślę jeszcze nad jeszcze jedną kombinacją. Jeśli by jednak nie kupować tego podstawowego kitowego obiektywu, tylko kupić coś ciut lepszego, ale równie małego i lekkiego. Muszę sporo przeglądnąć, bo jest tego ogrom! Jaki jest następny przedział obiektywu 18-??. Za bardzo kombinuję co?

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 20:39, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danusiu, a Twoje piękne zdjęcia to z jakich obiektywów wychodzą? Mogę wyciągnąć trochę informacji?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 20:45, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podałam na PW
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EPODLAS 21:46, 12 gru 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Chciałabym, żeby do o fotografowaniu, dołączyły też inne osoby, które robią fajne zdjęcia. Gunia to fachowiec i widać że ma dużą wiedzę. Ja czytam i pstrykam i cały czas się uczę. Już wiem, że moim nowym aparatem będzie lustrzanka i już wiem, że jeden obiektyw nie wystarczy. Najlepiej,
żeby ta lustrzanka nie była droga, nie za ciężka no i żeby robiła super zdjęcia.
A to moje jesienne zdjęcie. Była wtedy mgła. Ten klon mijam tyle razy, ale w tej mgle wyglądał zupełnie inaczej.

____________________
Mój ogród
bozka 19:49, 27 gru 2012


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Oto moje zdjęcie był wrzesień jechaliśmy od znajomych i wypatrzyłam to drzewo z drogi
____________________
Bożena
Mariusz 21:50, 10 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349

Fotografowałem Sony DSC - H7, mały, zawsze był ze mną. Robił fajne portrety i makro, nie sprawdzał się w pejzażach. Klika dni temu jego żywot dobiegł końca.
Skłaniam się do zakupu Nikon D90 z obiektywem Nikkor 18 -105 mm VR albo Nikon D3100 18 -55. Inne obiektywy będę dobierał po zakupie.
Czy ktoś ma praktykę w fotografowaniu tymi aparatami i może wyrazić swoją opinię?

A tutaj zdjęcia Sony DSC - H7
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gardenarium 21:58, 10 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam Canony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 22:11, 10 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Właśnie czytałem Podziwiam Wasze zdjęcia i dochodzę czym fotografujecie, bo przyznam , że mam niemały dylemat co kupić , tym bardziej że fundusze mam ograniczone.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies