Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

anulka65 09:59, 30 sie 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
dziękuję za odpowiedź
wrzuciłam wątek w "projektowanie ogrodów" jako pojedynczy może będzie większy odzew
jeszcze raz dzięki aga za zainteresowanie
____________________
sylwia_korczak 15:06, 30 sie 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 2
Witam,
zagladałam na to forum wiele razy, a teraz ja potrzebuję pomocy. Mam mało atrakcyjną rabatę w cieniu. Chciałabym dodać do niej trochę roślin, które siedzą mi w głowie, tj. bodziszek, szałwia, irys syberyjski i hortensje (you and me oraz deutchland) oraz z tyłu różaneczników clematis. Kolory to fiolet, biel, róż i niebieski. Proszę bardzo o pomoc, czy te rośliny można tam ładnie wkomponować.
Jeśli nie takie, to jakie inne wchodzą w grę.
Będę bardzo wdzięczna za pomocne odpowiedzi.

P.S.
Dodam, że większość rabaty od lewej strony to cień, a prawa półcień.
sylwia_korczak 15:09, 30 sie 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 2


Załączam zdjęcie rabaty w cieniu.
BeataWi 22:14, 30 sie 2013


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 7
Witam,

przepraszam Sebek, że pozostawiłam Twoją odpowiedź bez odzewu. Nie miałam przez kilka dni dostępu do internetu.
Bardzo dziękuję, za Twoje rady.
Czytałam link, który proponujesz odnośnie projektowania ogrodów. Wiem, wiem, że na ogród trzeba spojrzec jak na całość, tylko to jest bardzo trudne dla kogoś kto nigdy ogrodu nie miał i ocenia rośliny tylko po wyglądzie (podoba się / nie podoba się). Wybranie roślin na tak małą rabatkę jest dla mnie mega trudne a co dopiero zaprojektować coś, co miałoby być w czasie realizowane... i miałoby byc dużo większe...
Poza tym boje się, że nie podołam, że braknie mi czasu na pielęgnację roślin. A szkoda sadzić za dużo, a potem patrzeć jak to marnieje.
Dlatego pomyślałam, że jak uda mi się z małą rabatką to będę powiekszać ogród...

Z tych małych ogrodów, które proponujesz najbardziej podoba mi sie ten pierwszy. Lubie wiekszość roślin kwitnących i lubie jak rabaty sprawiają wrażenie "przepełnienia". Ale to raczej nie metoda, żeby nasadzić tyle, że palca się nie wetknie

Bardzo Ci dziękuję za poświecony czas. Może potraktuje tą rabatkę jako maly tester dla mnie. Wsadze to co mi sie podoba. A jak bedzie to roslo i bedzie chec na powiekszenie ogrodu to moze odezwe sie znow do Was i poprosze o pomoc w zaprojektowaniu calosci.

Pozdrawiam, Beata
Magda_ 17:29, 31 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
mam taki długi rząd tui szmaragdowych i nie wiem co z nim zrobić, żeby nabrał wyrazu. Póki co jest tam misz - masz. Rząd ten ma 30 mb x ok 1mb. Chciałabym go zrobić w stylu "ogrodowiskowym" jednak nie mam pomysłu.


____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Aga 09:29, 01 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Może posadz cos jasnego np.dereń "Elegantissima" ,miskanty jasne albo paskowane albo hortensje.Cos w kolorze białym albo żółtym
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Magda_ 11:54, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Aga jest tylko mały problem bo tam jest bardzo wąsko max 1m. A tyje się rozrosną
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Aga 14:43, 01 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Tak chyba na dole osiagaja szerokość od 60 do 100 cm.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Piter 20:21, 01 wrz 2013

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 24
Witam serdecznie Planuję założyć rabatę bylinową, jednak szefowa się uparła na wstawienie iglaczków pomiędzy byliny. Zdecydowałem się na sosny górskie np. 'Winter Gold'. Mam problem z wkomponowaniem tego w rabatę. Jakie byliny najlepiej posadzić w sąsiedztwie, aby zbytnio nie zdominowały sosenki i żeby pasowało wizualnie? Proszę o rady
Aga 21:27, 01 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Piter napisał(a)
Witam serdecznie Planuję założyć rabatę bylinową, jednak szefowa się uparła na wstawienie iglaczków pomiędzy byliny. Zdecydowałem się na sosny górskie np. 'Winter Gold'. Mam problem z wkomponowaniem tego w rabatę. Jakie byliny najlepiej posadzić w sąsiedztwie, aby zbytnio nie zdominowały sosenki i żeby pasowało wizualnie? Proszę o rady

Witam a czy ta sosna bedzie na pniu?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies