Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Aga 21:43, 01 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Może byliny płożące np.floksy szydlaste.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
safikey 12:19, 02 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
witajcie,
ja również mam pytanie, bo sama nie jestem wymyślić nieczego ani mądrego ani ładnego. Mam rabatę częściowo na oczyszczalni, więc żadnych większch roślin posadzić nie mogę, niektóre rośliny są już wsadzone a rabata jest ciągle w fazie zmian. Ułożyłam przykłądowo obrzeża i teraz planuję rośliny:


z tyłu rosną od lewej strony: hortensja biała, 3 tawuły, berberys, krzewuszka, różanecznik, hortensja różowa, cyprysik i wsadzona ostatnio piwonia.



przesadzone stąd zostaną te tarataki, które są jeszcze na włokninie, żurawki z lewej strony, bo pali je słońce, oraz 3 kostrzewy sine, bo może z prawej strony zrobię z nich obwódki, nad kostrzewami rośnie trzmielina micr.auro. a pod krzewuszką tuja tuffet


a myslałam o czymś takim, ale nie wiem nie jestem przekonana, po prostu brakuje do tego szkoły

ppo lewej stronie, wokół wywietrznika berberysy, jako obwódka z przodu berberys admiration, nad berberysem na śrdoku szałwia omszona, obok szałwi po prawej dosadzę żurawek (teraz jest tam 4 szt Creme Brule); kostrzewa sina jako obwóka z prawej strony a nad nią berberysy kolumnowe??????????????????

pomóżcie co mogę tu dosadzić przesadzić zmienić, aby ukończyć rabatę przed zimą?!

z góry dziękuję za pomoc..
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Eva 16:41, 05 wrz 2013

Dołączył: 11 lip 2013
Posty: 9
Witam,
pytań mam sporo , ale zacznę od ogrodzenia.
Sąsiadka zafundowała nam taki metalowy płot.

Pomalowanie tego jak na razie nic nie daje - bo farba złazi.
Chciałabym zacząć w końcu rabatki, ale nie wiem co zrobić z tłem...
Czy na tę blachę można puścić coś pnącego? Boję się, że może zimą marznąć, a latem się przypalać. Miejsca na thuje jest chyba za mało, no i też obawiam sie przypalania. A "parę" metrów tego płotu jest...
Czy miał ktoś podobny problem?
____________________
Gardenarium 16:46, 05 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koniecznie go zasłoń tłem, czyli żywopłotem jednorodnym albo mieszanym i poszerz rabatę, masz miejsce. Inaczej blacha będzie szpeciła Twoje nasadzenia.
Pnącza odradzam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Eva 21:11, 05 wrz 2013

Dołączył: 11 lip 2013
Posty: 9
Dziękuję Danusiu za radę. Wiem, że będzie szpeciła... Poszerzanie rabaty chodzi mi po głowie, ale muszę Męża skutecznie przekonać
A może zasłonić płot blaszany? Takim płotem lamelowym? Chyba taniej by wyszło... Ewentualnie co wybrać na żywopłot, żeby było zwarte, szybko rosło i nie dało się przypiekać? Mam oko na duże już szmaragdy z gruntu, ale jak ja takie kolosy tu wsadzę?!
____________________
kaisog1 21:18, 05 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Eva napisał(a)
Mam oko na duże już szmaragdy z gruntu, ale jak ja takie kolosy tu wsadzę?!


..normalnie Wkopiesz, przytniesz i będzie miodzio
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Eva 10:10, 06 wrz 2013

Dołączył: 11 lip 2013
Posty: 9
kaisog1 napisał(a)


..normalnie Wkopiesz, przytniesz i będzie miodzio

No tak! Podglądałam Twoje Kubusiowo Gosiu, więc nie dziwi mnie Twoja rada - po tym co tam wyczarowałaś to dla Ciebie takie wkopywanie to pryszcz!!
____________________
anulka65 10:37, 06 wrz 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
Witam
Próbowałam coś zaprojektować, marnie mi to wyszło
nie wiem bardzo gdzie wcisnąć trawy żeby się ładnie komponowało
może coś na środek dać albo te różaneczniki inaczej ułożyć?
co o tym sądzicie
____________________
kaisog1 11:34, 06 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Eva napisał(a)

No tak! Podglądałam Twoje Kubusiowo Gosiu, więc nie dziwi mnie Twoja rada - po tym co tam wyczarowałaś to dla Ciebie takie wkopywanie to pryszcz!!


Dla mnie nic nie jest pryszczem Wszystkiego się uczę, najczęściej niestety metodą prób i błędów Ale kto nie próbuje.......
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Tosia 18:16, 09 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Witajcie,

czy ktoś z Was może doradzić jak skończyć to maleństwo?
Wszystko jest w donicach - tuje, jodełki, bukszpany ponieważ ogródeczek jest nad garażem podziemnym i ziemi jest może z 30cm. Tragedia.. Kolorystyka to biel i rózne odcienie fioletu.

Teraz dodatkowo wyczytałam, że bukszpany pomimo okrycia donic i tak przemarzną.

Tak wygląda to po wyjściu z mieszkania na mały podest. Widok na dziedziniec i inne ogródki. Co można posadzić z przodu, żeby troszkę się odgrodzić ale nie stworzyć efektu klatki?


Jedna strona już w zasadzie skończona. Tuja w rogu - by zasłonić brzydką rynnę. Dalej powojniki (Jerzy Popiełuszko i Warszawska Nike), zwisają barwinki. W donicach jodła, tuja i bukszpan. Wszystko zakratkowane, by zasłonić troszkę płotek sąsiada.



Czy z tej strony powtórzyć to co nasadzone po przeciwnej stronie? Oczywiście wykluczając powojniki, bo więcej donic być nie może. Co posadzić by się trochę zasłonić a nie stworzyć przytłaczającej klitki? I musi to byc cos co płytko sie ukorzenia.

Bardzo proszę o rady. Takie maleństwo to wyzwanie.
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies