Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BeataWi 22:57, 13 sie 2013


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 7
Przepraszam najmocniej za niewłaściwe wstawienie zdjęć. Chyba pora dla mnie za późna.... Teraz powinno być już dobrze.







Aga 10:30, 14 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Może taka propozycja
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
BeataWi 21:37, 19 sie 2013


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 7
Witam,

dziękuję za propozycję. Dzis miałam możliwość odwiedzenia kilku szkółek ogrodniczych i te cisy, które widziałam nie wyglądały za ciekawie. Nie wiem, że to kwestia odpowiedniego dociecia ich lub posadzenia kilku krzaczków w jednym miejscu.
Ale spodobały mi się cyprysiki "Boulevard". Może taka roślina byłaby dobra?

Jeszcze takie pytanie. Moze powinnam założyć własny wątek żeby był większy odzew...?
Sebek 12:02, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Ne odbierz tego źle, ale niepotrzebnie planujesz taką malutką rabatkę. Na ogród od razu trzeba patrzeć całościowo, trzeba wiedzieć co się chce w nim mieć, jaką ma mieć funkcję. Poczytaj ten wątek - na pewno Ci pomoże w planowaniu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow

Poszukałem również dla Ciebie kilka małych ogródków, które zmieszczą się i u Ciebie - może z mniejszą ilością roślin Nie wiem tylko w jaki styl chcesz iść
http://pinterest.com/pin/306596687103042136/
http://pinterest.com/pin/41376890298820133/

I ten, który myślę, że będzie najbardziej pasować
http://pinterest.com/pin/352617845793831629/
Piaskownica może zastąpić jeden z takich kubików, a dzięki ich powtarzalności nie zdominuje ogrodu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Aga 13:12, 26 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam.Poniżej przedstawiamdwie rabaty ktore trzeba uporzadkować.



Na pirwszej rabacie jest posrodku duzy niebieskofioletowy hibiscus,po prawej duza laurowisnia po lewej jukka ogrodowa .
Druga rabata zdjecie jest zrobione z gory znajduje sie na niej duzy hibiscus rozowy jukka ogrodowa rozchodnik trzykrotka wirinijska.Ponizej ta sama rabata ale z boku na niej znajduje z przodu miodunka z prawej clematis fioletowy
Rabaty oddzielone sa sciezka prowadzaca z domu do garazu.Obydwie rabaty sa w miejscu słonecznym przez caly dzien.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 13:38, 26 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Co posadzic pod wiciokrzewem?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 08:48, 28 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam mam 3 małe kule bukszpanowe i miskanta zebrinus co do tego pasuje?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
anulka65 11:27, 29 sie 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
Witam Was wszystkich
Mam wielką prośbę w doradzeniu mi co posadzić na rabatce.
Rabata jest od frontu, miejsce dość przewiewne, rano fajnie słoneczko świeci lecz po godzinach południowych zachodzi ona cieniem. Na ziemi siś nie znam więc nie wiem jaka jest aczykolwiek i tak trzeba będzie jej dowieźć.
Mam kilka swoich propozycji i proszę o radę czy takie zestawienia mogą być ok i które byłyby najlepsze.
Na zewnątrz od ulicy posadzę tuje szmaragdy aby zasłoniły nas od przechodnich gapiów.
I tak pierwsza myśl:
1. od ogrodzenia hortensje Limelight, przed nimi jakieś miskanty (morning light) potem żurawki np te cytrynowe z tą czarną trawką albo ciemne z np białymi wrzosami
tylko zastanawiam się jak rabatka z hotensjami i trawami będzie wyglądała późną jesienią i zimą - czy nie będzie poprostu brzydka od frontu?
2 druga myśl to poprostu zamiast hortensji rododendrony i dalej wszystko to samo
3. trzecia myśl to może na przemian berberys z tawułą japońską potem dać kilka traw może gdzieś bukszpan i na końcu żurawki i może jeszcze koło żurawek po lewej lub prawej stronie (sama nie wiem) dać wiśnię pissardi
Już poprostu tyle się tego naoglądałam, że sama zgłupiałam i nie wiem co wybrać, wszystko jest takie piękne. Podobaja mi sie takie ułożone rabatki ale taki "bałagan" też zachwyca.
Poradźcie cos proszę
____________________
anulka65 11:28, 29 sie 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
Witam Was wszystkich
Mam wielką prośbę w doradzeniu mi co posadzić na rabatce.
Rabata jest od frontu, miejsce dość przewiewne, rano fajnie słoneczko świeci lecz po godzinach południowych zachodzi ona cieniem. Na ziemi siś nie znam więc nie wiem jaka jest aczykolwiek i tak trzeba będzie jej dowieźć.
Mam kilka swoich propozycji i proszę o radę czy takie zestawienia mogą być ok i które byłyby najlepsze.
Na zewnątrz od ulicy posadzę tuje szmaragdy aby zasłoniły nas od przechodnich gapiów.
I tak pierwsza myśl:
1. od ogrodzenia hortensje Limelight, przed nimi jakieś miskanty (morning light) potem żurawki np te cytrynowe z tą czarną trawką albo ciemne z np białymi wrzosami
tylko zastanawiam się jak rabatka z hotensjami i trawami będzie wyglądała późną jesienią i zimą - czy nie będzie poprostu brzydka od frontu?
2 druga myśl to poprostu zamiast hortensji rododendrony i dalej wszystko to samo
3. trzecia myśl to może na przemian berberys z tawułą japońską potem dać kilka traw może gdzieś bukszpan i na końcu żurawki i może jeszcze koło żurawek po lewej lub prawej stronie (sama nie wiem) dać wiśnię pissardi
Już poprostu tyle się tego naoglądałam, że sama zgłupiałam i nie wiem co wybrać, wszystko jest takie piękne. Podobaja mi sie takie ułożone rabatki ale taki "bałagan" też zachwyca.
Poradźcie cos proszę
____________________
Aga 18:20, 29 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam mysle ze propozycja 2 jest najlepsza
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies