Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wiśni, wiśnia - Prunus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wiśni, wiśnia - Prunus

Mazan 19:57, 19 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milu, czyżby wiosna się już skończyła? Wycinamy i opryskujemy środkami miiedziowymi. Możesz sprawdzić jakimi: www.ochronasadu.pl/choroby/rak-bakteryjny-drzew-pestkowych-0


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mila 20:34, 19 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Mazan napisał(a)
Milu, czyżby wiosna się już skończyła? Wycinamy i opryskujemy środkami miiedziowymi. Możesz sprawdzić jakimi: www.ochronasadu.pl/choroby/rak-bakteryjny-drzew-pestkowych-0


Pozdrawiam

No dobra, dobra
Racja
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
xAga 09:06, 08 sie 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Hej, mam pytanie odnoście mojej wiśni kiku-shidare. Od góry od nasady brązowieją jej liście i chyba odpadają, ale jakby nie usychają. Co to może być? Chyba za wcześnie na odpadanie i brązowienie liści. Spryskałam ją na grzyba. I tak się zastanawiam, że może to przez upały jakie były, albo jakieś choróbsko? Podsypana jest korą i na to dałam kamyczki. Może ta kora? Dodam, że na liściach nie zauważyłam nic dziwnego, poza dziurkami,a le to ją jakaś gąsienica podgryzała, którą znalazłam i zdjęłam. Pozdrawiam
Gardenarium 11:09, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sama kora to na pewno nie jest przyczyną (no chyba że zbyt gruba warstwa, powyżej 12 cm, z kamyczkami na korze to możliwe), może być za głęboko posadzona, a przede wszystkim to jeśli dobrze widzę, to masz czarny, plastikowy brezencik położony pod korę, a więc sama zabijasz swoje wiśnie niestety, jeśli wda się opieńkowa zgnilizna korzeni to wszystkie drzewa zrobią kaput. Żaden oprysk nie pomoże, trzeba usunąć przyczynę.

Poczytaj ten wątek, może zlitujesz się nad swoimi drzewami i zerwiesz tę szmatę?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:11, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze zauważyłam że masz na okrągło okręcone sznurki do mocowania, drzewa, może zaciskają się już na tyle, że wiśnia przestaje przewodzić soki?. zdejmij sznurki czym prędzej bo pętla się zaciska zabójczo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
xAga 11:54, 08 sie 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Ok, dziękuje za odp. W sobotę działam i stosuje się do rad. Wiśnia była posadzona w czerwcu, a szmatka i kora jest jakiś miesiąc dopiero. Kamyczki dwa tygodnie. Wokół wiśni na ok. 1 metra szmatki nie ma. Sznurek jest naprawde bardzo luzny. Ale ok, pokombinuje w sobote. pozdrawiam
Gardenarium 11:56, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To albo za mokro, albo za sucho, albo jesień, albo za gruba ściółka. Odgrzeb, zobacz nasadę pnia, czy nie odłazi kora.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
xAga 12:02, 08 sie 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
NO właśnie liście zaczęły się przebarwiać w tych strasznych upałach w lipcu, była podlewana ale może mało... Ok. odgrzebie kamyki i korę. Kory nie ma 12 cm na pewno. Zobaczę z tą korą. dziękuje ślicznie
Milena7770 14:34, 18 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Witam, mam wiśnie ozdobne na rabacie. Obie po wiosennym kwitnieniu zaczęły marnieć, mało przyrostów, po jakimś czasie zauważyłam, że wszystkie liście mają powygryzane dziury. Jedna jakby teraz się wzięła i widać młode przyrosty, druga cała w dziurach, marniejsza niż była kupiona Obserwowałam czy coś na nich nie siedzi, co im te dziury wygryza, ale nic nie zauważyłam. Co z tym dalej robić ?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Gardenarium 22:30, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jeśli nie ma szkodników to nic nie rób. Za chwilę liście opadną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies