Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wiśni, wiśnia - Prunus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wiśni, wiśnia - Prunus

Gardenarium 10:01, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zakładam wątek, ponieważ pojawiły się zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 10:05, 23 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Wiśnia piłkowana "Kiku-shidare-zakura" - Prunus serrulata

Pomozcie,bo chyba moja wisienke zaatakowal rak ale nie jestem pewna.Czym ja ratowac?Niektore galezie obumieraja w srodku i na czubkach.Z daleka nie widac,za to pod korona tak i nie rosnie tak silnie jak w zeszlym roku.

____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 10:06, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba dopasować objawy do podanych w linku chorób. Ale rzeczywiście wygląda to na raka.

Wycinamy porażone pędy, opryskujemy wiosną Miedzianem. Jednak walka jest trudna i nie zawsze skuteczna.

http://www.uprawyekologiczne.pl/518_Choroby_upraw_drzew_pestkowych.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boru 21:32, 27 wrz 2013

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
Witam,
Drzewko ma trzy lata. W tym roku pierwszy raz owocowało ale niestety coś jest z nią nie tak. Owoców miała bardzo dużo i zapowiadało się, że będzie wszystko OK. Niestety jak owoce zaczęły się powoli robić czerwone to zaczęły usychać/chorować(?) i opadać liście aż opadły praktycznie wszystkie. Następnie z końcówek gałęzi zaczęły wychodzić młode listki. A owoce praktycznie jak już miały dojrzeć to zaczęły się psuć i w zasadzie żadnej wisienki nie zjedliśmy:
Gardenarium 21:41, 27 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To może być któraś z tych chorób, poczytaj o objawach, może będą pasowały?

http://www.fresh-market.pl/katalog_produktow/Owoce/wisnie;n39004210
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:45, 27 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem sadzenie w ogrodach ozdobnych w obecnych czasach drzew owocowych dla spożywania owoców mija się z celem, ponieważ powinniśmy jeść ekologiczne (nie pryskane), a tutaj po prostu się nie da. Lepiej już kupić zdrowe i pryskane chyba, mając nadzieję, że okres karencji minął, niż samemu pryskać i mieć plony byle jakie i chore. Szkoda zachodu tak myślę.

No bo po co teraz Tobie pryskać? Będziesz to jadł? nie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mila 22:20, 18 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Z tego co wyżej przeczytałam to tez rak ale pytam dla potwierdzenia. To nasze ukochane wiśnie kiku-shidare są naszymi firankami, zasłonami zsypanymi kwieciem. To co przeczytałam nie napawa optymizmem co mogę zrobić -teraz zeby je uratować?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mila 09:45, 19 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Gardenarium napisał(a)
Trzeba dopasować objawy do podanych w linku chorób. Ale rzeczywiście wygląda to na raka.

Wycinamy porażone pędy, opryskujemy wiosną Miedzianem. Jednak walka jest trudna i nie zawsze skuteczna.

http://www.uprawyekologiczne.pl/518_Choroby_upraw_drzew_pestkowych.html

Danusiu, zerknij czy u mnie to samo
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mazan 18:20, 19 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milu można tylko potwierdzić. Cytat z wcześniejszego postu również.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mila 19:12, 19 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Na ale skoro wiosną pryskamy tzn, że teraz nic robić? Wycinać porażone i czekać?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies