Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wiśni, wiśnia - Prunus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wiśni, wiśnia - Prunus

agambizu 18:28, 20 paź 2020

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Jedno z czterech drzewek jest totalnie popękane..
Czym mogłabym walczyć z choróbskiem? Czy teraz mogłabym czy na wiosnę?
Myślałam,żeby wyciąć to co chore, ale musiałabym chyba zedrzeć całą korę
Mieliście z czymś podobnym do czynienia?
Będę wdzięczna za wszelkie rady.


____________________
Gardenarium 21:25, 26 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poczytaj poprzednią stronę https://www.ogrodowisko.pl/watek/3453-choroby-i-szkodniki-wisni-wisnia-prunus?page=7

Moim zdaniem już po wiśni będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agambizu 22:55, 26 paź 2020

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Czytałam Danusiu, dziękuję za odpowiedź.
Przyznam, że łudziłam się, że może się uda..
Potwierdziłaś jednak mój czarny scenariusz.
____________________
Makusia 20:48, 12 maj 2021


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mam problem z umbrą od zeszłego roku. Dwa egzemplarze kupione w tym samym czasie kilka lat temu. Dysproporcja zauważalna od zeszłego roku. W wielkości korony, grubości pnia, ilości kwiatów i liści.
Na brzegu korony jesienią zobaczyłam kilka miejsc z niewielkim wyciekiem żywicy. Wyczyściłam, zasmarowalam miedzianem. Tej wiosny żywicy nie było, jakby zrogowaciala I łuszczącą się kora w tamtych miejscach. Zasmarowalam znowu przeciwgrzybicznym (stąd kolor biały i zielony).
Co to może być?

Niestety zdjęcia nie chcą się załączyć.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 19:38, 14 maj 2021


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692




Udało się dodać zdjęcia do poprzedniego posta.
W tle "sprawna" umbrą. Różnica jest kolosalna..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Fama 18:10, 29 sie 2021

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witam,
Chciałam Was prosić o pomoc odnoście mojej wiśni umbraculifera. Jakiś czas temu zauważyłam,że listki na kilku gałazkach żółkną, nie zaniepokoiło mnie to jakoś mocno,ale obecnie listki te już wyschły, a reszta drzewka jest zielona. Co to może być? Na umbrze siedzą mrówki,listki mają małe czarne kropeczki,więc jakiś grzybek? Ogólnie nie wydaje ię to być jakiś wielki problem. Wstawiam zdjęcia,dostęp do drzewka mam bardzo utrudniony,ponieważ wokół rosną róże.
____________________
Ciasny ale własny
bettka 08:13, 30 lip 2022

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 64
Dzień dobry, czy pień wiśni pilkiwanej Royal Burgundy ma prawo tak wyglądać? Te zmiany są suche, nic się nie sączy, ale mam na rabacie Fytoftorozę i oglądam dokładnie wszystkie rośliny.
Wiśnia słabo kwitnie.
Czym posmarować zmiany i czym podlać/opryskać.
Brix0n 21:18, 26 maj 2023

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Witam. Posiadam śliwo-wiśnie pisardi. Niektóre listki są podziurawione oraz są na niej zielone kuleczki po której chodzą mrówki. Posiadam 3 takie rośliny a tylko na jednej jest ten problem. Dodaje zdjęcia i proszę o pomoc.
14:02, 06 lip 2023
Tak ja chętnie tez dołączę do powyższego postu bo również mam ten sam problem - mnóstwo liści na Pissardi z dziurami. To jakiś szkodnik czy choroba?
14:13, 06 lip 2023
Chciałam tez bardzo prosić i rade może ktoś zmagał się z tym samym albo pani Danusiu wie pani w czym może tkwić problem… 3 wiśnie umbraculifery posadzone na wiosne w marcu. Wszystkie maja ten sam problem od początku miały zarówno kwiaty jak i teraz liscie od połowy w góry jedynie te dolne części gałązek praktycznie łyse. Druga sprawa jedna z tych wiśni zaczęła żółknąc i nie ma nowych przyrostów jak dwie pozostałe martwię się ze mi padnie przez zimę. Czy mogę im jakoś pomoc aby zaczęły puszczać listki na całych gałązkach a nie od połowy w przyszłym roku no i co zrobić z ta jedna wiśnia- jaka może być przyczyna marnego wzrostu i żółknięcia bo ma dokładnie te same warunki co dwie pozostałe? Spisać ja już na straty? Zdjęcia tych z przyrostami od połowy i tam w tle ta jedna bez przyrostów żółknące plus z bliska ta zolknaca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies